ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
15 листопада 2019

Яку металочерепицю вибрати: матову або глянцеву

Яку металочерепицю вибрати: матову або глянцеву

Ринок покрівельних матеріалів сьогодні досить різноманітний, щоб знайти свого покупця. Навіть навпаки: у покупців просто очі розбігаються при виборі металочерепиці за властивостями й характеристиками, кольором, компанії-виробнику, типу покриття. Але вже на перший погляд покрівельні матеріали можна розділити на глянцеві (блискучі) і матові. Є між ними різниця, і чи варто приділяти їй увагу?

Технологія виробництва матової і глянцевої металочерепиці

Насправді, способи виробництва не надто відрізняються: в обох випадках металевий профільований лист має покриття цинку, пасивуючий шар, шар грунтовки, полімерне покриття такого ж складу (поліестер) і шар фарби. Різниця полягає в тому, що глянець утворює зовнішній гладкий шар, який має рівну поверхню, тоді як матове покриття виконується з мікронерівностями, що відповідають за зміну заломлення світла.

Ще одна різниця матове покриття при однаковій технології виробництва металочерепиці може бути товщі: до 35 мкм.

Різниця в характеристиках глянцевої та матової металочерепиці для споживача

Внаслідок збільшення робочої товщини покрівельного листа і швидкості зносу зовнішнього шару черепиці по довговічності дещо лідирує матове покриття: його термін служби при достатньому цинкуванню листа досягає 40 років, тоді як глянець залишається в «товарному вигляді» від 15 до 30 років. Абразиви, що впливають на глянцеву поверхню покрівельного листа (пісок, бруд, пил, гілки дерев і т.п.), дряпають покриття, і на ньому згодом з'являються досить помітні подряпини, які й ведуть до більш ранньої корозії. При періодичному обслуговуванні покрівлі та своєчасному усуненні проявів корозії терміни служби вирівнюються.

З точки зору механічного опору зносу більш стійким вважається матовий поліестер, як покриття більшої товщини.

Теплообмінні властивості матеріалів також дещо відрізняються: матове покриття поглинає ультрафіолет, тоді як глянець частково відображає світлові промені: при наявності теплоізоляційного шару різниця незначна. Проте, сучасні полімерні покриття володіють стійкістю до ультрафіолету на хімічному рівні.

З естетичної точки зору глянець виглядає більш яскравим, презентабельним, новим. Матова металочерепиця навіть нова зовні не відрізняється від застарілої, тому естетичний ефект зводиться нанівець. Хоча і недоліків зовнішнього вигляду не спостерігається.

За вартістю глянцеві матеріали виявляються вигіднішими матових, різниця помітна на об'єктах з великою площею покриття.

Висновки:

Як покрівельний матеріал, з дуже малим відривом лідирує більш практична матова металочерепиця: наприклад, поширений вид «Монтеррей», з класичної округлою хвилею і матовим поліестером товщиною 35 мкм. Матеріал популярний завдяки своїм робочим характеристикам: вологостійкості, стійкості при змінах температурного режиму, підвищеної механічної стійкості та добротному зовнішнім виглядом.

Є в асортименті від виробника і «Monterrey Alice» з глянцевою поверхнею: для любителів яскравого і помітного дизайну.

Як матеріал для огорож і парканів, навпаки, лідером є глянцеві листи: вони комбінуються з іншими будівельними матеріалами, і глянець робить більш сприятливий зовнішнє враження.

Ми є безпосереднім виробником покрівельних матеріалів найрізноманітніших характеристик: підібрати відповідний покрівельний матеріал і розрахувати його кількість можна на сайті.

Щоб дізнатися ціну на покрівельні матеріали і отримати консультацію фахівців, звертайтеся до відділу продажів профнастилу та металочерепиці за номером телефону: +38 (066) 376-70-07.