ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
03 січня 2020

Який метал краще використовувати для профнастилу

Який метал краще використовувати для профнастилу

Профнастил – один із популярних і затребуваних сучасних покрівельних матеріалів. Сировиною для його виготовлення є рулонна сталь з певними характеристиками. Відповідність вихідних матеріалів стандартам якості й вимогам до покрівельних матеріалів дозволяє отримувати міцний та стійкий до впливу атмосферних опадів і механічних навантажень профнастил, який прослужить 40 і більше років.

Вимоги до матеріалів для виготовлення покрівельного профнастилу:

  • У виробництво відбирається сталевий лист товщиною без напилених і покриттів від 0,4 до 1,2 мм. Матеріал товщій або тонше заявлених параметрів не відповідає обладнанню для профілювання і гірше тримає механічне навантаження у вигляді налиплих опадів і вітру.
  • Як правило, на виготовлення профнастилу йде рулонна сталь, що дозволяє варіювати довжину листа. Стандартна повна ширина, як правило, береться в межах 1000-1250 мм. Цією ширини досить для профілювання з хвилями невеликої глибини.
  • Якість сталі також має значення: інакше можливо нерівномірне накладення покриття, наявність колірних дефектів і нерівностей, а також знижена пластичність сталі, яка призводить до тріщин при згині. Сталь для профнастилу повинна відповідати ГОСТ 16523-89 або ГОСТ Р 52246-2004. Товщина покриття регулюється окремим стандартом ГОСТ 3640-94. Мінімальна витрата цинку – від 223 г \ кв. м., але рекомендується товщина покриття не менше 258 г \ кв. м.
  • Для подальшого профілювання використовуються якісні сталеві рулони вагою від 5 до 8 тонн. Більшої ваги не підходить для розмотувача на стандартних лініях по профілізації сталевого листа.

Характеристики сталі для виробництва профнастилу

Профнастил зазвичай виготовляють з холоднокатаної низьковуглецевої сталі з високою якістю поверхні. Дефекти поверхні приведуть до нерівномірного покриття полімерами, що знизить термін служби виробу. Також обмежено використовується гарячекатана сталь: вона більш пластична, але гірше тримає форму при профілюванні, тому профнастил може гнутися через вагу опадів.

Види покриттів для покрівельного профнастилу

Покриття сталевого листа для покрівельних матеріалів можуть володіти не тільки антикорозійними, а й естетичними властивостями. Алюміній і алюцинк (сплав цинку, алюмінію і кремнію) зазвичай наносять безпосередньо на сталевий лист перед змотуванням в рулон. Витрата цинку та алюцинку при цьому бажаний не нижче 258 г \ кв.м .: недобросовісні постачальники можуть економити на товщині шару, що відбивається на якості товару.

Полімерні покриття виконують відразу кілька функцій: надають профлисту рівномірне забарвлення та естетичну матову або глянсову поверхню, підвищують стійкість до вологи, ультрафіолету і збільшують загальну товщину листа. Для покрівельного профнастилу використовують покриття:

  • Пластизол – універсальне покриття товщиною до 200 мкм. Надає не тільки колір, але і текстуру. Стійкий до механічних ударів, але поступово вигорає колір під впливом сонячних променів.
  • Поліестер – найекономніший варіант в плані вартості, досить тонкий (25 мкм), глянсовий, надає рівномірний колір, захищає від корозії через вологу. Недоліки пластизола – легко оббивається при недбалій доставці та розвантаженні, а також ударах гілок, колір поступово вигорає під впливом ультрафіолету.
  • Пурал – золота середина: рівномірний колір, підвищення терміну служби, висока естетичність. Може надавати матову і глянсову текстуру.

У нашому асортименті – високоякісний покрівельний профнастил в різних розмірних і колірних діапазонах.