ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
09 квітня 2020

Як відремонтувати пошкоджені конструкції з гіпсокартону

kak otremontirovat povrezhdennyj gipsokarton

Гіпсокартонні конструкції — популярне рішення для створення стильного і нестандартного інтер'єру: це може бути фальшстіна з нішею для полків або каміна, полустінки, арочні отвори, багаторівневі стелі й т.п. Використання конструкції з гіпсокартону дозволяє вирівняти стіни й стелю, приховати їх дефекти, створити цікаві дизайнерські рішення без капітальної перебудови та використання важкої цегли там, де міжповерхові перегородки сильно обмежують по вазі конструкції. Гіпсокартонна плита легка, в цьому її перевага, в цьому ж і недолік: тонкий ГКЛ легко проломити при невеликому зусиллі або ударі в одну точку. Другий спосіб травмувати гіпсокартонну стелю і стіни — сильно намочити: затоплення сусідами зверху може привести буквально до здуття стін і стелі.

Як усунути дефекти стін або стелі з гіпсокартонних листів, не розбираючи всю конструкцію?

Способи ремонту залежать від розміру пошкодження.

Ремонт малих отворів

Найпростіший. Якщо отвір до 5-7 см в діаметрі, то його найпростіше закрити латкою. Для цього в місці проколу стіни або стелі пошкоджений гіпсокартон вирізається, залишається отвір з неправильними контурами. З запасного листа гіпсокартону вирізаємо латку більше за діаметром на 4-5 см. На папері, яка додається до отвору в стіні малюємо контур отвору по самому краю, вирізаємо і накладаємо на латку. Малюємо деталь і вирізаємо з запасом в пару мм: деталь повинна входити дуже щільно, зайве підпилюється напилком. Занурюємо латочку плавно, щоб не опустити її на рівень нижче основної стіни: мінімальний розбіг можна приховати шаром шпаклівки.

Контури навколо латки замазуємо шпаклівкою. А ось шпалери, якщо стіни не під фарбування, доведеться клеїти заново.

kak otremontirovat povrezhdennyj gipsokarton 02

 Дефекти середніх розмірів

Якщо малий прокол можна зробити пробкою з-під шампанського, то для великого пролому потрібно значне зусилля: як правило, проломи більше 10 см бувають на полустінках, фальшстінах та арочних отворах.

Для ремонту середніх отворів нам знадобиться встановити, де під ГКЛ знаходиться каркас з профілю для стін або підвісної стелі за допомогою металодетектора.

Отже, порядок дій:

  • Відзначаємо олівцем наявність профілю для кріплення гіпсокартону, і малюємо на стіні прямокутник, захоплюючий пролом цілком. Акуратно вирізаємо ножем для гіпсокартону.
  • Вирізаємо прямокутну латку з запасного гіпсокартонного листа на 1-2 мм ширше отвори, щоб лист сидів щільніше і не утворив зазорів.
  • Вимірюємо відстань між стоїчними профілями, до яких кріпиться лист. Вирізаємо дві дерев'яні рейки розміру на пару см довше з кожного боку, докладаємо його по краях отвору як розпірку між стоїчними профілями й кріпимо рейки до профілів шурупами з обох сторін. Рейки будуть служити підставою для кріплення латки.
  • Занурюємо латку в отвір до упору в рейки, підпилюючи з потреби краї. Кріпимо шурупами до рейок і, якщо є можливість, до стоїчного профілю.
  • Шви закладаємо самоклейною стрічкою та штукатуркою, клеїмо шпалери або фарбуємо місце пошкодження. 

Здуття стіни або частини стелі з гіпсокартону

Якщо площа здуття досить вузька і вміщається між двома каркасними профілями, то можна замінити не весь лист, а його частина методом накладення латки, як в попередньому способі. При цьому якісний будівельний оцинкований профіль для гіпсокартонних систем не повинен постраждати від вологи, завдяки захисному покриттю з цинку.

Велику площу ушкодження можна усунути, лише змінивши лист або його частину.

Спочатку обов'язково спустити воду через ГКЛ: просвердлюємо або проколюємо і розширюємо отвору в стелі або стінах, щоб вода могла вільно стекти. Місце під знятим листом або отвором можна просушити за допомогою звичайного фена: якщо закрити сильно зволожену конструкцію, то під стіною може почати розвиватися цвіль.

Щоб зняти лист гіпсокартону, вигвинчуємо старі шурупи й міняємо лист на новий, попередньо підігнавши за розмірами та формою.

Якщо бульбашки невеликого розміру, роздулу верхню частину можна акуратно зрізати й вирівняти поверхню стіни шпаклівкою.

Ремонт укосів з гіпсокартону

При пошкодженні зовнішнього кута зазвичай ушкоджується сам кутовий профіль. Спочатку видаляємо стару шпаклівку на пошкодженому відрізку. Відступаємо по 3 см від кордонів пошкодженого профілю та вкручувємо саморізи для закріплення профілю в місці майбутнього надрізу. Потім відпилюємо вигнуту частину профілю, підганяємо на його місце новий відрізок, відповідний за розміром і закріплюємо. Зверху для вирівнювання шпатлюємо в 2-3 шари.

Якщо ви вирішили зайнятися ремонтом і шукайте відповідний профіль, то ви його зможете знайти в нашому асортименті. Компанія ТОВ НВП «Стальсервіс» виробляє оцинкований профіль для гіпсокартонних систем та комплектуючі для конструкцій з гіпсокартону.

Ціна на профіль для гіпсокартону від 9,10 грн за погонний метр, залежить від типу профілю та кількості замовлення.

Проконсультуватися з приводу замовлення та уточнити ціни можна за номером телефону: +38 (050) 376-71-10.