ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
27 грудня 2019

Як вибрати водостічну систему для будинку

Як вибрати водостічну систему для будинку

 

Водостічні системи забезпечують максимально швидкий злив води з покрівлі та відкритих балконів. Крім того, що стікає по всій площі вода здатна не тільки розмивати землю, а й розбивати бетонне вимощення і підмивати фундамент. І завдання хорошого водостоку — не тільки відводити вологу, але і збирати її в спеціально відведене місце.

Водостік являє собою сукупність жолобів, труб і воронок, систем яких спускає воду певним шляху. Важлива не тільки функціональність, але й естетика водостічної системи: адже вона знаходиться на увазі та безпосередньо впливає на архітектурний вигляд будівлі. Крім зовнішнього вигляду самих стоків, які повинні бути рівномірно забарвлені, без слідів іржі та не виділятися на загальному тлі за кольором, формі стоків повинна більш-менш відповідати стилю і не заважати відкриттю вікон та користуванню відкритими балконами, а кріплення до стін повинні бути акуратними й прихованими.

До яких проблем призводить відсутність продуманого водостоку?

 • Скупчення води й протікання покрівлі.
 • Підтоплення відкритих балконів і веранд, підвалів і гаражів.
 • Розмивання м'якого ґрунту навколо будинку, підтоплення та просідання будинку.
 • Тріщини стін і фундаменту.
 • Передчасне руйнування будинку.

На чому заснований вибір водостічної системи?

Система водостоку складається з набору елементів: водостічних жолобів, воронок, труб, вигнутих колін, люків, заглушок, муфт і кронштейнів. При виборі елементів системи звертають увагу на наступні параметри:

 • Матеріал для водозливу.

Якщо жолоби, як правило, виконуються з металу, то труби й деякі інші деталі з малим навантаженням можуть бути пластиковими. Пластик не іржавіє, довго зберігає зовнішній вигляд і стійкий до ультрафіолету і води, але по навантаженню не йде ні в яке порівняння з водостоками з нержавіючої сталі із захисним покриттям. Метал витримує вітрове навантаження, налиплі сніг і лід, і при періодичному оновленні покриття досить довговічний. Він не горить і добре витримує перепади температур, хоч і програє по шумовій частині.

Оптимальний варіант — навантажуючі конструкції без відповідальних кріплень виконати із пластику, а всі з'єднання, жолоби, хомути й т.п. - метал із захисним полімерним покриттям.

 • Функціональні та технічні характеристики.

Система водостоку повинна охоплювати всі похилі поверхні покрівлі, мати залишкову глибину жолоба для стоку рясних опадів, надійні й герметичні з'єднання між собою і кріплення до стіни, достатню довжину і можливість нахилу для гарного стоку, можливість відведення води в одно-два передбачених резервуара або стоку в каналізацію. Збірка водостічної системи не повинна представляти складнощів. Має враховуватися теплове розширення матеріалів і їх зручне сполучення з дотриманням кутів нахилу.

Важливим моментом є невелика вага всієї системи, щоб не створювати зайве навантаження на стіни.

 • Можливість доступу до всіх деталей водозливу, які можуть засмітитися. Такі вузли повинні легко демонтувати (багаторазове з'єднання).
 • Розмірний ряд.

Природно, параметри водостоку підбираються під розміри будинку. Довжина жолобів і діаметр стічних труб безпосередньо залежить від довжини й геометрії покрівлі: наприклад, для покрівлі великої довжини та регіону з рясними опадами діаметр жолоба повинен бути не менше 15 см, а діаметр стічної труби — від 10 см.

Ще один важливий момент: намагайтеся купувати всю стічну систему в одного виробника, що дозволяє зручно стикувати елементи системи між собою.

 • Варіації покриття.

Природно, нержавіюча сталь в умовах постійного контакту з водою служить довше, ніж звичайна. З варіантів покриття сучасні виробники пропонують оцинкування (низька естетика, неоднорідний колір, рівень захисту середній) і полімерне покриття з фарбуванням (товщина такого покриття більше, воно довго служить і істотно продовжує термін служби стоку, залишаючись естетичним зовні).

 • Цінова категорія.

Пластикові стоки дешевше, але їх багаторазова заміна під час служби одного металевого стоку зрівняє ціну.

Ми пропонуємо деталі та водостічні системи польської компанії «BRYZA» з оптимальним співвідношенням ціни і якості. Регулярні випробування в агресивних середовищах і сертифікати якості підвищують рівень довіри до продукції бренду. В асортименті — широкий вибір систем водостоку для будь-якого типу покрівлі.