ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
23 квітня 2020

Як вибрати профільну трубу

Як вибрати профільну трубу

До профільних труб відносять всі види труб, перетин яких відмінно від стандартного круглого. Це означає, що кругла труба або трубозаготовка піддалася профілізації, в процесі прокатки набуваючи перетин квадрата, прямокутника, овалу, або специфічний перетин трапеції, трикутника, багатокутника і т.п.

Основне призначення профільних труб – каркасні конструкції самого різного типу: труба порожня всередині, може бути плавно вигнута під потрібним градусом і витримує досить великі навантаження. Проте, кожна сфера використання висуває свої вимоги до сталевих профільованих труб: це може бути декоративність і естетика, відповідність уявленням дизайнера, може бути здатність у складі каркаса витримувати статичну вагу, динамічні вітрові та інші навантаження, здатність до рівномірного згинання, стійкість до вологи й т.п. А значить, і критерії вибору труби будуть різні.

Для початку визначимося з видами профільних труб і їх властивостями.

Види профільних труб за способом виробництва:

  • Холодної прокатки (холоднокатані) – труби, форма яких надавалася без нагріву заготовки. На виході отримуємо заготовку з перетином від 10х10 до 120х120 мм. Такі труби рідко мають велику товщину стінки, але їх поверхня відрізняється високою якістю і рівномірністю, великою щільністю матеріалу. Також труба холодної прокатки гірше піддається подальшому вигину через високий внутрішньої напруги.
  • Гарячої прокатки (гарячекатані) – надання заданої форми розігрітій круглій трубі: нагрів дозволяє зняти внутрішнє напруження при прокатці, така труба менш щільна, краще піддається подальшому вигину, в тому числі художнім деформаціям, але може мати дефекти поверхонь, шорсткість. Зате труба може мати велику товщину стінок (отже, здатність витримувати навантаження) і діаметр \ перетин від 80х80 до 180х180 мм.
  • Зварні труби – коли спочатку сталева смуга ріжеться на штріпси, після заготівлі надається форма шляхом профільного вигину, а потім її зварюють по шву. Зварна труба за своїми характеристиками практично не відрізняється від безшовних аналогів. При цьому товщина стінки варіюється в межах 1-5 мм, а перетин – від 10х10 до 120х120 мм. Проте, неякісний шов може бути слабким місцем товстостінної профільної труби.

За матеріалом виготовлення:

Тип сталі й відсоток легуючих добавок впливають на пластичність сталі, її стійкість до корозії, щільність і здатність витримувати високі навантаження. Високоміцна низьколегована сталь використовується для несучих каркасних конструкцій, опор, несучих балок і стовпців. Високий ступінь легування надає металу міцність, але замість вигину при невідповідному навантаженні відбувається руйнування.

Чорний металопрокат потребує обов'язкової антикорозійної обробки, на відміну від кольорового: інакше термін його служби істотно знижується.

За товщиною стінок:

Тонкостінні профільні труби (товщина стінки до 1,5 мм) – це декоративний прокат, який може застосовуватися в меблевій промисловості, як матеріал для художньої ковки тощо. Середня стінка (1,5-2,5 мм) дозволяє використовувати профіль в будівельних цілях без істотного навантаження: наприклад, виготовлення козирків, навісів, огорож і т.п. Товстостінні (2,5-5 мм) труби – основа для каркасних конструкцій.

За типом перетину:

Квадратний і прямокутний профіль відрізняється більшою жорсткістю, ніж овальний. Чим більше скруглення, тим жорсткість знижується. Гострий кут, зі свого боку, збільшує вагу самого профілю, що може бути важливим для важких конструкцій.

У нашому асортименті – профільні сталеві труби стандартних типів перетинів для застосування в самих різних сферах діяльності.

Для підбору продукції по бажаному параметру зверніться до нашого менеджера за телефоном: +38 (050) 420-14-53.