ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
05 червня 2020

Як вибрати металочерепицю для даху

Як вибрати металочерепицю для даху

Сучасні покрівельні матеріали відрізняються між собою, як за фізичними характеристиками, так і по естетиці та цінового діапазону. Відрізнятися може і термін служби, і стійкість до навантажень у матеріалів різних виробників. Тому вибору будматеріалів варто приділити особливу увагу.

Металлочерпіця — популярне рішення для міцної і довговічної покрівлі. Разом з тим, неякісний металевий лист може через рік втратити колір, деформуватися через незначну вітрового навантаження і навіть почати іржавіти. Але досвідчені будівельники стверджують, що хороший матеріал дозволяє покрівлі прослужити 20 і більше років! Як же не помилитися у виборі покрівельного покриття?

Критерії вибору металочерепиці

  • Вартість металочерепиці. Як не крути, а це один з важливих факторів. Причому жителі пострадянського простору воліють взяти матеріал за мінімальною ціною з метою «зекономити». Якщо таким чином будується чужий будинок, то недобросовісні працівники дійсно можуть заощадити, поклавши різницю в ціні в кишеню. Але на своєму будинку дешева металочерепиця вже через 5-7 років покривається іржею, і потребує оновлення або повної заміни. А це означає практично нову покрівлю за ціною, і Ви вже розумієте, що ні заощадили в перший раз.
  • Якість металу. На вітростійкості, стійкість до навантажень і корозії впливають вихідні товщина листа і тип сталі. Велика товщина (0,6 мм) означає більшу міцність і стійкість до навантажень.
  • Тип захисного покриття. Практично вся металочерепиця має цинкове покриття, і зверху — покриття полімером: пурал, пластизол, поліестер і інші. Завдання покриття — максимально ізолювати метал від контакту з вологою й окисленням, тому покриття повинне бути товстим, еластичним і добре зчіплюються з основним матеріалом. Товщина цинку для надійного захисту — не менше 225 г / м2. Зверху наноситься шар грунтовки й полімерного покриття, яке захищає метал додатково, а також надає текстуру і колір листа. Пурал — найбільш ий дорогий вид полімерного покриття, але і термін їх служби наближається до 30 років. Вибирайте товщину полімерного покриття не менше 50 мкм, що дає оптимальний результат. Пластізол погано переносить прямі сонячні промені, але оптимальний для північних широт.
  • Розмір має значення! Тому, що від вихідної довжини й ширини листа, а також від кроку між хвилями залежить кількість металочерепиці на задану площу покрівлі. Листи великої довжини дозволяють покривати більшу площу в разі прямоскатних дахів.
  • Колір металочерепиці — мабуть, єдиний критерій, який можна змінити при бажанні. Проте, темні кольори мають попит, хоча і притягують більше сонячних променів. Перевагою є широка колірна гамма, коли відтінки кольорів можна підбирати під інші елементи ландшафту.
  • Розмір хвилі — також значна величина. Висота хвилі дозволяє забезпечувати хороший скат опадів і герметичність покрівлі при нахлести в одну хвилю. Велика відстань між хвилями збільшує витрату матеріалу на одиницю площі. Так, наприклад, металочерепиця «Monterrey Alice» має висоту хвилі 250 мм і крок між хвилями - 350 мм, що дозволяє виконувати монтаж листів з мінімальним нахлестом до 90 мм і мати корисну ширину 1100 мм при загальній ширині 1190 мм.
  • Матовий або глянсовий лист. Цей критерій має суто естетичне значення: комусь подобаються відблиски сонця на даху, а хтось віддає перевагу матову м'якість. Проте, досвідчений будівельник знає: матове покриття завжди товщі глянцевого, а це — додаткові мікрони захисту металевого листа.

У нашому асортименті - прекрасний варіант для сучасної покрівлі: металочерепиця власного виробництва «Monterrey Alice» з оптимальними робочими характеристиками, наявністю цинкового і полімерного покриття, з пропозиціями широкого вибору колірної гами, а також варіантами глянсовою, тиснення фактури і фактури з ефектом «металік».