ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
16 жовтня 2020

Як правильно утеплити дах мансарди

Як правильно утеплити дах мансарди

Простір під горищем, попри малу висоту і неправильну геометрію, цілком здатне бути функціональним приміщенням. Але, тому, що кімната буде знаходитися прямо під покрівлею, вона потребує якісного утеплення, інакше в холодну пору року не уникнути тепловтрат через стелю, а влітку буде некомфортно через сильну спеку.

Найкраще для облаштування мансарди підходять будинку з односхилим або двосхилим дахом: тут є місце для меблів, а ліжко або тапчан зазвичай розташовують в місці, де висота покрівлі мала.

Конструкція покрівлі

Функціональну конструкцію даху не даремно називають «покрівельним пирогом»: вона складається з декількох шарів, упустивши один з яких, можна зіпсувати все характеристики даху.

Покрівля повинна включати мембрани, що перешкоджають проникненню води зовні, пара зсередини, що ізолює звуки води, що тече по металу або граду що падає. Разом з тим має максимально зберігатися тепло всередині будинку, а верх даху не повинен надмірно нагріватися через сонячних променів.

Стандартний покрівельний пиріг містить:

 • Кроквяну систему – основу покрівлі.
 • Шар пароізоляційної плівки.
 • Утеплювач (мінеральна вата, пінопласт або інші матеріали).
 • Повітряний прошарок для кращої вентиляції під покрівельного простору.
 • Гідроізоляційний шар.
 • Власне, покрівельні матеріали: металочерепицю, профнастил або інші.

Пропустивши один з шарів або порушивши порядок їх монтажу, можна порушити роботу всієї системи: пар буде підійматися з дому наверх, але накопичуватися під покрівлею, приводячи до намокання утеплювача і т.п.
uteplenie mansardy

Навіщо утеплювати мансарду?

Утеплення мансарди вирішує відразу кілька завдань:
 • Робить температуру в мансардному приміщенні комфортної для щорічного використання кімнати.
 • Значно знижує тепловтрати в усьому будинку, бо через те, що тепло підійматися вгору і виходить у великій мірі через покрівлю.
 • Економія на опаленні, що виливається в фінансову окупність даного рішення.
 • Вирівнювання стелі мансарди, що робить його рівним і естетичним.
 • Виняток ймовірності танення снігу взимку через нагрівання покрівлі та його примерзання до даху. Примерзлий сніг не сходить вниз, як це задумано при конструкції скатної покрівлі, а залишається на даху, збільшуючи тиск на конструкцію.

Утеплювач для мансарди повинен мати наступні характеристики:

 • Теплопровідність на низькому рівні. Цей показник позначений числовим коефіцієнтом, яке повинно бути за значенням не вище 0,04 Вт / МК. Чим вище коефіцієнт, тим товщий потрібен шар утеплювача.
 • Водостійкість. Матеріал для утеплення не повинен вбирати вологу, яка конденсується під покрівлею, і будь-яким чином змінювати свої властивості під її впливом.
 • Стійкість форми. Матеріал не повинен комкатися, розпадатися або сповзати з плином часу, оскільки термін життя покрівлі в середньому становить від 50 років.

Чим краще утеплити дах мансарди?

Для ізоляційних робіт в мансарді використовуються наступні матеріали:
 • Пінопласт

Ефективно утеплять листи пінопласту завтовшки 8-10 см. Стандартні розміри плити - 0,5х1, 1х1 або 1х2 м. Чим більше пухкий лист, тим товщі він повинен бути. Перевагами є доступна ціна, добре зберігання форми, зручність кріплення і високі теплоізоляційні властивості.

До мінусів можна віднести горючість матеріалу з виділенням шкідливих домішок в повітря, ламкість, нестійкість до механічних пошкоджень і гризунам, а також руйнування при фарбуванні нітрофарбою.
 • Мінеральна вата
М'який матеріал, який може бути укріплений пінополіуретаном. Добре підходить для покрівлі матеріал товщиною 50 ми та розмірами 600 на 1250 мм. Може застосовуватися як для покрівлі, так для стін і підлоги.
 
Мінеральна вата пожежостійка, універсальна, легко монтується на будь-якій площині або під кутом. До недоліків можна віднести низьку вологостійкість (потрібна якісна вологоізоляція), неприємні наслідки при контакті зі шкірою (свербіж, потрапляння на слизові та вдихання), потреба у великій товщині пирога, що за підсумком забирає частину площі кімнати.
 • Пінополіуретан
Якісний жорсткий утеплювач, не потрібна велика товщина. Коефіцієнт теплопровідності найнижчий серед сучасних матеріалів - 0,028 Вт / (м · К). Довговічний (служить понад 30 років), не горить і не підтримує полум'я, абсолютно стійкий до вологи, нешкідливий, стійкий до гризунів і механічних пошкоджень. Поєднує функції утеплювача і звукоізоляційного матеріалу.
 
До недоліків можна віднести тільки високу в порівнянні з іншими матеріалами вартість.
 
Будь-який з описаних утеплювачів працює з металевою покрівлею: важливо врахувати недоліки матеріалу і компенсувати їх.
 • KURNOSOVA.T@i.ua