ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
07 серпня 2020

Як потрібно проводити покрівельні роботи: етапи, вибір виконавця

Як потрібно проводити покрівельні роботи: етапи, вибір виконавця

Покрівельні роботи — це завершальний етап будівництва будівлі: далі може бути тільки утеплення і внутрішні оздоблювальні роботи вже всередині й зовні об'єкта. Проте, неписьменний монтаж покрівлі може призвести до катастрофічних наслідків: повного руйнування покрівлі та частини будівлі, деформацій, які вимагають дорогої перебудови та величезним фінансовим витратам. Крім того, покрівля — це багатошарова споруда, помилки й недоліки якого виливаються в зниження герметичності, шумоізоляції, появі конденсату, плісняви та втрати тепла з будинку.

Які етапи включають в себе покрівельні роботи?

 1. Вибираємо підрядника і викликаємо замірщіка на об'єкт. Не варто економити на замірах, роблячи виміри самостійно: ваші точки відліку можуть не збігтися, а відповідальність в разі ваших вимірів ляже на вас. Врахуйте, що в обраній вами компанії може не виявитися вільних замірщиків, і доведеться почекати до двох тижнів. Відсутність замірщиків в штаті компанії має насторожити замовника: це означає крайню економію на всьому, включаючи якість послуги.
 2. Складаємо кошторис витрат, оптимізуємо і погоджуємо деталі. Звертайте увагу на варіанти конструкції вашої покрівлі, не бійтеся взяти кошторис і проконсультуватися зі знайомими фахівцями. Обговоріть якість покрівельних матеріалів: наприклад, економія на товщині профлиста може обійтися вам в перекриття зігнутої від вітру покрівлі. Намагайтеся прописувати кошторис максимально докладно для виключення непорозумінь. Уточніть, в чому може бути перевищення кошторису покрівлі.
 3. Укладаємо договір з підрядником. Якщо вам не пропонують договір, це не гарантія неякісної роботи. Але це гарантія відповідальності й витрат замовника при будь-якій проблемі, в тому числі несумлінності компанії. Підписаний договір означає можливість судових розглядів: це серйозний крок, який свідчить про прозорість роботи замовника. Ознайомтеся в інтернеті зі стандартними договорами підряду. До речі, уточніть в договорі приблизні терміни виконання та відповідальність сторін у разі істотного затягування робіт покрівлі дахів.
 4. Доставлення будматеріалів на об'єкт — найсерйозніший етап, що вимагає максимальної пильності. Чиїм коштом проводиться доставлення? Чи відповідають параметри матеріалів заявленим? Наскільки якісний будівельний ліс, обрані покрівельні матеріали, ізоляційні шари? Той виробник, що зазначений в кошторисі (вартість китайських і німецьких матеріалів може відрізнятися, хоча тип матеріалу той же, але можлива варіація покриттів і металу)? Чи достатньо метизів, або їх будуть економити при монтажі?
 5. Виїзд будівельної бригади й проведення робіт. Тут не будівельнику буде непросто втрутитися в процес. Швидше за все, ви зможете лише ставити навідні запитання по етапах покрівельних робіт. Проте, намагайтеся бути присутнім при монтажних роботах, просто з метою контролю кількості будівельних матеріалів. Виконання завдання може займати зовсім різні відрізки часу, в залежності від пори року, погодних умов, своєчасної доставки матеріалів, кількості осіб в бригаді, злагодженості роботи й наявності сходів, інструментів та інших допоміжних деталей. Не варто квапити бригаду в разі поганих погодних умов: потрапляння вологи під металеву покрівлю та ізоляційні матеріали може призвести до деформації обрешітки й появі цвілі під покрівлею. Роботи можуть містити демонтаж старої покрівлі та спорудження нової, або тільки монтаж нової конструкції, систем водостоку, димоходу та інших обумовлених деталей.
 6. Здавання-приймання об'єкта.

Як вибрати виконавця для монтажу покрівлі?

 • На користь того чи іншого підрядника свідчать такі моменти:
 • Наявність позитивних відгуків у великої кількості людей.
 • Укладення договору, вся супровідна документація.
 • Довгий термін роботи на ринку, хороший і зручний сайт та інформаційне забезпечення.
 • Власні співробітники на всіх етапах робіт: компанія не звертається до сторонніх бригад, а виконує всі роботи своїми силами та відповідає за кінцевий результат.
 • Відсутність негативних моментів на етапах до моменту підписання договору (на жаль, після нього вам вдасться щось змінити тільки в судовому порядку або за взаємною домовленістю). Якщо ж накладки починаються з самого початку — подумайте уважно над іншими варіантами.
 • Наскільки численний штат? Свій чи інструмент і наскільки він сучасний (віброножиці або болгарка і т.п.).

Ми надаємо якісні покрівельні матеріали з заданими параметрами для покрівель будь-яких конструкцій, високої якості й за цінами від виробника.