ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
05 березня 2020

Види профнастилу: особливості покриттів і конфігурація профілю

Види профнастилу: особливості покриттів і конфігурація профілю

Профнастил – будівельний металевий профіль, один із сучасних багатофункціональних матеріалів для різних видів будівництва. Залежно від вихідних параметрів, профнастил може застосовуватися як покрівельний матеріал, в якості огорожі, як стіни для сільськогосподарських ангарів, гаражів для техніки й не тільки. Відповідно, ринок будівельних матеріалів пропонує широкий сортамент профнастилу від виробника, у видах і класифікаціях якого ми спробуємо розібратися в даній статті.

Основні типи та ознаки класифікації профнастилу

  • Розмірні характеристики профлиста. Сюди відносять не тільки показники стандартної довжини та ширини, а й параметри корисної ширини металопрофілю (з урахуванням перекриття при монтажі внапусток, що дозволяє прораховувати кількість матеріалу наперед), висоту хвилі, відстань між хвилями й т.п. Довжина листа може коливатися від 0,5 до 12 метрів для різних видів профнастилу. Розміри аркуша побічно визначають його призначення: під покрівлю складної конфігурації підходить тільки профнастил малої довжини, який легко зігнути за формою каркаса, для ремонтних робіт буде потрібний дешевий оцинкований будівельний профіль великої площі, що створює огорожу закритого типу. Також для укладання в поодинці не рекомендується використання великих листів з-за складності в підніманні й стикувальних робіт.
  • Форма профілю. Профілювання сталевого листа має завдання збільшення його механічної жорсткості й міцності. При цьому, профіль в будівництві, може мати різну геометричну форму, висоту і відстань між хвилями (крок профілю). Стандартною формою профілювання є трапеція і хвиля, для чого сталевий лист пропускають через профілегнучкий стан. Чим вище хвиля, тим вище міцність виробу при інших рівних параметрах. А ось великий крок збільшує відходи листа і зменшує його корисну ширину при укладанні внапусток.
  • Товщина сталевого листа – ще один важливий показник, від якого залежить передбачуване навантаження на матеріал. Найтонший лист найбільш дешевий, використовується для чорнових робіт, як опалубку при заливці бетонного фундаменту, такий профнастил часто використовують для забору і т.п. Товстий профлист з полімерним покриттям довго прослужить в якості покрівельного покриття.
  • Тип захисного покриття профлиста. Майже весь профнастил виготовляється з оцинкованої сталі. Крім оцинковки лист може бути покритий захисним полімером (пурал, поліестер, пластизол) і пофарбований, що багаторазово підвищує декоративні властивості й стійкість листа до корозії.

Призначення і різновиди профнастилу за профілем, виходячи з його параметрів:

  • Несучий профнастил (Н) – з найвищою хвилею і товщиною листа. В наявності з даної категорії профлист Н-75 з висотою трапецієподібного профілю 75 мм і товщиною листа 0,45-0,9 мм, призначення якого – створення несучих перекриттів і стінових перегородок, незнімної опалубки й металевих каркасів.
  • Універсальний профнастил – може мати маркування НС (несуче-стіновий), ПК (покрівельний профнастил), МП (багатопрофільного застосування). Має симетричний рельєф при середній висоті хвилі округлої або трапецієподібної форми й товщину металу від 0,55 мм. У даній категорії наш асортимент представлений профнастилом багатопрофільного застосування МП-8 (висота хвилі 8 мм, товщина – 0,4-0,7 мм, довжина 1,5-8 м, корисна ширина – 1170 мм). А також покрівельним профнастилом: ПК 20, ПК-30, ПК-44, ПК-57 і ПК-75 з відповідною висотою профілю, товщиною стали 0,4 -1 мм, довжиною до 10 м і корисною шириною листа 1020 мм.
  • Стіновий профнастил (ПС) – виконується з гофрованого листа сталі мінімальної товщини і не несе великих навантажень. Економ-варіант для чорнових і огороджувальних робіт. Висота хвилі мінімальна, легко згинається під тиском. В асортименті – стіновий профіль ПС-20 (товщина 0,4-0,6 мм, корисна ширина 1100 мм, довжина від 1,5 до 8 м), відповідний для покрівельних робіт малих підсобних приміщень, спорудження парканів та огорож, фасадних робіт.

Ви можете придбати покрівельні матеріали оптом і в роздріб за вигідною ціною від виробника. Для того щоб замовити профнастил або металочерепицю, а також уточнити наявність і ціни на продукцію, зробіть замовлення на нашому сайті або зверніться за консультацією до наших менеджерів за номером телефону: +38 (066) 376-70-07.