ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
25 вересня 2020

Види гіпсокартону і їх застосування

Види гіпсокартону і їх застосування

Різні види гіпсокартону широко застосовуються при декорі житлових приміщень: з його допомогою утеплюють стіни, створюють ніші, фальшкороби, полустінки, арочні дверні прорізи, багаторівневі стелі та інші «чудеса» інтер'єру. Сам по собі гіпсокартонний лист (ГКЛ) складається з гіпсової панелі, яка з обох сторін обрамлена картоном з метою зміцнення матеріалу: адже сам по собі гіпс досить легко кришиться. Посилений картоном лист виявляється досить міцним і жорстким. Серцевина з гіпсу, в залежності від типу добавок, може надавати листу різні властивості. Вартість ГКЛ в будівельному магазині залежить не тільки від його складу і характеристик, а й розміру панелі, товщини листа і зовнішнього покриття (картон, фарба, ламінат тощо).

Які види гіпсокартону застосовуються в будівельно-ремонтних роботах?

  • Гіпсокартон звичайний (стандартний, базовий, будівельний) — універсальний жорсткий, але має низьку вологостійкість, тому його не можна використовувати в приміщеннях, де рівень вологості може досягати 70%, тобто, тільки для внутрішніх робіт в опалювальних приміщеннях (крім кухонь, ванних кімнат і кімнат з басейном). Має товщину листа 8-14 мм. Високий ступінь звукопоглинання. Колір плити — світло-сірий. Підходить для облицювання стін і стелі (стіновий гіпсокартон), а також спорудження каркаса багаторівневої стельової конструкції.
  • Гіпсокартон вологостійкий (в каталогах вказується маркування ГКЛВ) — в серцевину додані речовини, що знижують поглинання вологи та виключають розбухання і появу грибка. Колір картону зелений, картон може бути покритий ґрунтовкою, фарбою або іншим захисним покриттям. Підходить для приміщень з рівнем вологості до 90%, в тому числі для ванних кімнат і душових. Незважаючи на вологостійкість, зверху покривається плиткою або фарбою.
  • Гіпсокартонний лист вогнестійкий (маркування ГКЛП) — завдяки скловолокну в складі здатний протистояти високим температурам, стримуючи поширення диму і відкритого полум'я протягом 45 хвилин. Використовується в місцях близькою електропроводкою для спорудження захисних коробів і перегородок. Картон світлий або червоний.
  • Вологостійкий (ГКЛВО) — гібрид попередніх видів матеріалів, стійкий до високих температур і вологості. Картон зеленого кольору.
  • Дизайнерський (арочний) гіпсокартон відрізняється малою товщиною (не більш 6,5 мм) і високою гнучкістю: з нього споруджують вигнуті частини арочних дверних прорізів, нестандартних стель і т.п.
  • Реставраційний ГКЛ — менш гнучкий і товстіший, ніж дизайнерський: застосовується для обшивки вже наявних гіпсокартонних конструкцій та створення нестандартних конструкцій: ніш, полустінков і т.п.
  • ГКЛ підвищеної міцності — армований скловолокном або іншими зміцнюють добавками, досить товстий: підходить в якості підстави для підлоги та установки підлогових конструкцій.
  • Акустичний гіпсокартон — має високий ступінь звукопоглинання внаслідок більшої товщини та пухкості. Матеріал використовується для звукоізоляції приміщень з високим рівнем шуму: кінотеатри, театри, музичні студії, лекційні зали й аудиторії та т.п.
  • Рентгенозахистна ГКЛ — особливий вид гіпсокартону, який є бар'єром для рентгенівських променів. Це матеріал, який широко використовується в медичних установах: рентгенологічних кабінетах, радіології. Захист від проникнення променів забезпечує основу з баритової плити. Для забезпечення захисту кімната повинна бути обшита повністю зсередини, без пробілів. Товщина плити підбирається в залежності від передбачуваної радіологічного навантаження.
  • Фасадний гіпсокартон — спеціальний ГКЛ для зовнішніх робіт: обшивки будівель і споруд. Має високий ступінь міцності (армований) і вологостійкості.

Способи кріплення гіпсокартонних листів

Листи ГКЛ з'єднуються в єдину конструкцію за допомогою металевих профілів для кріплення гіпсокартону: це оцинкований профіль, як правило, перфорований, з можливістю вигину і нарізки, який є підставою для кріплення листів гіпсокартону в вертикальному, горизонтальному або похилому положенні. Профілі для кріплення ГКЛ відрізняються, залежно від виконуваних завдань: напрямні, в стійку, стельові, арочні, кутові й т.п. Кріплення листа до профілю здійснюється за допомогою шурупів.