ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
30 жовтня 2020

Види фундаменту для приватного будинку з арматури

Види фундаменту для приватного будинку з арматури

Хороший фундамент забезпечує надійність і довговічність будівлі. Існує кілька видів фундаменту, і вибір конкретного виду залежить від багатьох чинників: типу ґрунту (пісок, чорнозем і т.п.), ухилу, рівня ґрунтових вод і кількості сезонних опадів, можливості руху поверхневих шарів, розміру будинку, кількості поверхів, матеріалу споруди й т.п. При відсутності фундаментальної підстави будівля може зміщуватися, розтріскуватися, і навіть нахилятися, що в результаті веде до нерівномірних навантажень на конструкцію і руйнування.

Які види фундаменту використовують при будівництві будинків?

Стрічковий фундамент

Нескладний спосіб, широко використовуваний при будівництві одноповерхових житлових будинків з каменю, цегли, блоків, керамзиту або шлакобетону. Стрічковий фундамент являє собою конструкцію з бетону, посилену арматурою, що йде по периметру будинку і під кожною носійною стіною. Завдяки стрічковому фундаменту будинок можна обладнати цокольним поверхом, підвалом, підземним гаражем або льохом, не знижуючи носійної здатності стін і міцності будинку.

Конструкція монолітна, але без посилення арматурою діаметром 10-18 мм може розтріскуватися на просідаючих ґрунтах. Може бути по глибині закопування сильно заглиблена або мілко заглиблена, по конструкції – монолітної або збірної.

З недоліків – великий обсяг робіт по розкопці траншей, формуванню бортів і заливки в порівнянні зі стовпчастими видами.

Плитний фундамент

На відміну від стрічкового, під фундаментом лежить суцільна плита. Такого рішення вимагають просідають нестабільні ґрунти й сипучість ґрунту. Плити також вимагають обов'язкового армування, щоб бетон міг забезпечувати достатню міцність. Можуть бути монолітними або збірними.

Плитний фундамент максимально розподіляє вагу будівлі по всій площі. Може бути підставою підлоги. Чи не заглиблюється, а лежить на поверхні ґрунту.

З недоліків – вище вартість через кількість матеріалу, відсутність між фундаментного простору.

Стовпчастий (фундамент) фундамент

Стовпчастий фундамент заглиблюється в ґрунт і є стаціонарною підставою для великих каркасних або багатоповерхових будинків. Вважається самим недорогим, тому що знижує витрату на матеріали. Підставою будинку під стовпцями служить нижня обв'язка. Розташування паль - під усіма стінами й перегородками, з інтервалом від 1,5 до 2,5 м. Заглиблення - більше глибини промерзання ґрунту. Діаметр стовпа - 38-50 см, в залежності від матеріалу і форми (квадрат, прямокутник).

Каркас будівлі зі пальових фундаментів також збирається з використанням металевої будівельної арматури й заливкою бетоном. Палі можуть бути забивні (зазвичай бетонні), буронабивні та гвинтові (укручуються в ґрунт).

Недоліки цього типу фундаменту - складність споруди цокольних поверхів і підвалів. Неармовані бетонні палі забезпечують порівняно малу носійну здатність, через що підходять тільки для легких конструкцій. Комбіновані стовпці з бетону і металу та армований бетон підходять для важких будівель на нестабільних ґрунтах. Важливий детальний аналіз ґрунтів перед вибором типу фундаменту.

Яку арматуру використовують для посилення фундаменту?

Прути можуть бути поздовжніми та поперечними: для них важлива стійкість до згинання і хороше зчеплення з цементом або бетоном. Під легкі будинки використовують тонку арматуру від 10 мм, тоді як для великого одноповерхового або двоповерхового кам'яного будинку краще вибирати арматуру 18 мм.

Багатоповерхові або важкі каркасні будинки можуть зажадати надійного армування: діаметр прута може досягати 40 мм.

Для армування паль вибирають арматуру не менше 12-16 мм в діаметрі.

Зчеплення з бетоном або цементом забезпечується за допомогою рифлення по всій поверхні прута. Рифлена арматура краща для жорстких конструкцій, в той час, як гладка підходить для поперечних навантажень стрічкового або плитного фундаменту.

Важливу роль відіграє якість сталі для арматури: м'які метали забезпечують гнучкість прута і його згинання при навантаженнях. Підвищуючи жорсткість металу, важливо не дійти до тієї позначки, на якій відбувається  окри́хчення  сталі, і вона ламається замість згинання під навантаженням.

Ще одним важливим параметром є зварюваність сталі: прути часто утворюють каркас, який з'єднується методом зварювання.

Арматура для спорудження різних видів фундаменту - в нашому асортименті.