ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
04 липня 2019

Труби сталеві електрозварні профільні – виробництво і застосування

Труби сталеві електрозварні профільні – виробництво і застосування

Сталеві профільні труби становлять собою будівельний металопрокат з перетином, відмінним від стандартного круглого. Це може бути квадрат з гострими або згладженими кутами, овал, прямокутник з перетином від 10 на 10 до 500 на 400 мм і товщиною стінок від 1 до 22 мм. Довжина труби може перебувати в діапазоні від 6 до 18 метрів.

Головне призначення сталевих профільних труб посилення масивних бетонних конструкцій і створення носійного каркаса для легких конструкцій, а також виробництво сходів і меблів.

Особливості виробництва профільних труб

Профільний металопрокат може виготовлятися зварним або безшовним методом. Безшовний спосіб полягає у виготовленні круглої трубозаготовки, пресуванні до форми овалу, прямокутника або квадрата. Метод виходить більш трудомістким і витратним, ніж зварювання труби, тому і готовий профіль коштує дорожче.

Зварна профільна труба по характеристиках майже не відрізняється від безшовної, і зберігає ідентичну міцність. Для виробництва прокату сталевий лист нарізається на смуги, які згортають в стрічку і заправляють в формувальну машину. Саме тут відбувається деформація смуги в форму готового виробу, з подальшим заварюванням стикувального шва в спеціальній камері з інертним середовищем.

Міцність зварної труби втрачається максимум на 5-7%, а через малу термічну обробку сталі зберігає свою пластичність.

Зварна профільна труба по характеристикам майже не відрізняється від безшовної, і зберігає ідентичну міцність. Для виробництва прокату сталевий лист нарізається на смуги, які згортають в стрічку і заправляють в формувальну машину. Саме тут відбувається деформація смуги в форму готового виробу, з подальшим заварюванням стикувального шва в спеціальній камері з інертним середовищем.

Міцність зварної труби втрачається максимум на 5-7%, а через малу термічної обробки сталь зберігає свою пластичність.

Класифікація видів профільних труб

За типом металу:

Залежно від подальшої експлуатації, для виробництва металопрофілю може бути використаний чорний метал або легка нержавіюча сталь. Високі навантаження припускають масивність і міцність профілю.

За перетином металопрофілю:

За формою перетину виділяють наступні види сталевого профілю:

  • Квадрат каркаси легких споруд (теплиць, малих житлових модулів і навісів). Легко гнуться, тому не використовуються як носійний елемент, але підійдуть як підсилювач жорсткості конструкції. Квадрат з чотирма ребрами жорсткості по міцності мало відрізняється від сталевого прута аналогічного перетину, але має значно меншу вагу і витрата металу.
  • Прямокутник схожий за властивостями й призначенням з квадратним профілем, за одним винятком: прямокутник легше застосувати до конкретного вектора навантаження. Довгі межі прямокутника роблять більш зручним кріплення до профілю перемичок і інших елементів каркаса.
  • Овал декоративний профіль, легко схильний до вигинання. З овального профілю виготовляють козирки, поруччя, сходові огородження.
  • Ромб декоративний профіль.
  • Овал з плоскими довгими сторонами (арковий профіль) декоративний профіль, більш жорсткий, ніж правильний овал.

Перші три основні, два останніх під замовлення.

За подальшим призначенням:

  • Навантажувальним.
  • Декоративним.
  • Декоративною з несенням невеликих навантажень.

Де застосовуються сталеві профільні труби?

Будівництво застосовує профільні труби в якості підстави для каркаса конструкцій або балок перекриттів, в тому числі для торгових центрів, ангарів та складських приміщень великої площі. Також профіль використовують для посилення чинної бетонної або дерев'яної конструкції, виробництва сходів, прольотів.

Меблеве виробництво частіше використовує легкий металопрофіль для меблевих каркасів.

Іноді прямокутний профіль може бути використаний в основі теплої підлоги.

Овальний (арковий) профіль може застосовуватися для виготовлення охолоджувальних змійовиків.