ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
26 квітня 2019

Тренди 2019 на ринку української металургії

Тренди 2019 на ринку української металургії

Не дивлячись на можливості і перспективи подальшого зростання обсягів виробництва металопрокату, українські підприємства не використовують їх повною мірою. В основному це пов'язано з втратою частини підприємств на тимчасово окупованих територіях, зі зниженням обсягів експорту продукції в країни СНД і переорієнтування українського ринку металопрокату на європейські та американські. У 2018 році експорт з України в країни ЄС підвищився на 3,5% -4% в порівнянні з 2017 р, і зараз становить 34,2%. Крім європейського ринку важливим для нас є і ринок Туреччини, в 2018 році експорт склав 12,8%. Частка експорту до країн СНД істотно знизилася і склала 9,1% загального обсягу експорту.

Свою лепту внесла і вітчизняна «Укрзалізниця»: збільшення вартості транспортування сировини для виробництва металопродукції підвищило її собівартість. Аналогічно ситуація із завищеними портовими зборами наших морських портів знижує прибутковість товарообігу.

Зовнішнім фактором ризику для України в нинішньому році залишається протекціоністська політика США і країн ЄС. У березні минулого року Європейською комісією були введені глобальні тарифні квоти за різними сортаментний групам металопродукції продукції. Якщо і глобальна квота вичерпана - на що залишився обсяг товарів вводиться додаткове мито в 25%. Україна потрапляє під обмеження по 14 видам продукції, з яких на 2 категорії поширюється виключно глобальна тарифна квота. По інших 12 категоріям для України визначені індивідуальні квоти. В умовах переорієнтації ринку наша продукція змушена конкурувати за європейський ринок з їх внутрішніми виробниками, а також російськими та азіатськими підприємствами, а кількість експорту обмежена квотами.

Ситуації може допомога зростання внутрішнього споживання металопродукції, але на даний момент частка імпорту металопродукції, яка у нас не виробляється, досить висока. 

На сьогоднішній день рух показників обсягів виробництва металопрокату відбувається в бік невеликого зниження.

  Вид продукции Объем выпуска, млн.т
2016 Чугун 23,6
Сталь 24,2
Прокат 21,5
2017 Чугун 20,1
Сталь 21,3
Прокат 18,4
2018 Чугун 20,3-20,5
Сталь 20,6-20,8
Прокат 17,8-18,0

У 2019 му році прогнозується той же напрямок руху показників, якщо не відбудеться збільшення частки експорту продукції і зростання внутрішнього споживання. На даний момент зростання внутрішнього ринку склав 6,4%. Аналогічні показники були в 2017-му році, зростання показаний після великого падіння, зафіксованого в 2014-15 рр. Зростання внутрішнього споживання металопродукції можливий на тлі розвитку інфраструктури, на який сподіваються металурги в поточному періоді.