ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
21 червня 2019

Типи покрівлі приватних будинків

Типи покрівлі приватних будинків

Дах – обов'язкова частина будівлі, на яку кладуться завдання захисту від будь-яких видів протікань, від сонячних променів і перегріву, зіткнення з твердими опадами (град, великі пласти снігу) і механічними предметами (гілки, щебінь тощо), вітронавантаження і навантаження налиплих опадів. Залежно від кута нахилу даху, кількості скатів, площі, конфігурації змінюються максимальні навантаження і опірність покрівельних матеріалів і будови в цілому. Крім того, архітектурна привабливість може бути забезпечена нестандартною формою даху.

Вибір виду покрівлі залежить від наступних факторів:

  • Площа будинку: чим більше площа даху, тим більшою може бути навантаження лежачих опадів і вітру, відповідно, дах з кількома скатами буде схильний до меншого навантаження, ніж рівний односхилий.
  • Погодні особливості кліматичної зони: сильні вітри, шторми і рясні опади зумовлюють певні конструкційні особливості і геометрію покрівлі. Велика кількість опадів потребує дах з ухилом більше 40 градусів. Також варто враховувати компроміс між сходженням опадів і вітронавантаження, яка росте в 5 разів при зростанні кута ската на 30%.
  • Внутрішня архітектура будинку: наявність горища, димоходу, мансарди, балкону тощо.
  • Експлуатованість даху: розташування нагорі зони відпочинку, ігрового майданчика і т.д. обумовлює тільки прямий рівний тип покрівлі.

Найпоширеніші геометричні форми покрівлі

Односхила

Може бути прямою і під кутом. Кут нахилу скату покращує відтік рідких опадів, а при куті понад 40 градусів забезпечує самоочищення покрівлі від снігу в зимовий час. Нахил даху забезпечується різною висотою стін будинку, і такий варіант покрівлі - найдешевший. Недоліки: простий вид, а також тільки найпростіші форми мансарди. Не завжди зручна для будівлі великої площі: в разі малого кута нахилу зростає навантаження ваги опадів. Крім того, кут нахилу обмежує вибір матеріалів для покрівлі.

Двосхила

Ще одна проста форма даху з однаковим або різним кутом нахилу скатів, з'єднаних «коником». Нескладний і недорогий універсальний дах з можливістю розміщення мансарди і горища. Мінус - простота в естетиці.

Вальмова

Цей тип покрівлі схожий з двосхилим, але, на відміну від фронтонів (передній і задній частині покрівлі, утворених стінами будівлі) дах спереду і ззаду має вальми - похилі трикутні частини покрівлі. Скати часто обладнують слуховими вікнами, що дозволяють зробити мансарду світлою. Вальмовий дах має високу стійкість до опадів і вітрів, але складніший у монтажі.

Полувальмова

Гібрид двосхилої і вальмової: скати розташовані під кутом один до одного, з'єднані коником, а вальма коротші, частина передньої стінки є стіною будівлі. Покрівельними матеріалами може бути прихована, як верхня, так і нижня частина передньої і задньої панелей: в першому випадку вальма можуть утворювати навіс над лоджією, в другому - над ґанком, а в цегляній частині будинку розташовують вікна. Полувальмовий дах цікавий з точки зору декору: він виглядає незвично.

Шатрова

Відмінною особливістю шатрового даху є сходження прямих скатів (трьох і більше) в одній загальній точці. У місці з'єднання зручно розташовувати флюгер. Скати нахилені під одним кутом, мають однаковий розмір, симетричні, тому виглядають дуже естетично. Шатрова покрівля виключно стійка до вітрів і опадів, але не дуже зручна для розміщення житлової мансарди.

Ламана

Ламана покрівля має непрямі скати, що складаються з двох і більше частин, кожна частина знаходиться під різним кутом до землі. Верхні частини скатів сходяться під досить тупим кутом, що дозволяє максимально корисно використовувати площу мансарди, а нижні - під гострим, що збільшує стійкість до вітрам і опадам.

Купольна

Одна з найскладніших і дорогих у монтажі: напівкруглий купольний дах може бути споруджений тільки з невеликих акуратно підігнаних деталей металочерепиці або профнастилу, тому ними зазвичай накривають не всю будову, а тільки його частину: вежі або кути.

Багатощипцова

Покрівля з'єднує в одній точці кілька двоскатних дахів: дуже незвичайний і складний варіант.

З видом покрівельних матеріалів для обраного виду покрівлі краще визначитися з будівельниками: вони врахують особливості монтажу і величину вітрового навантаження і навантаження від ймовірних опадів.

Прорахувати кількість і вартість матеріалу для певного виду покрівлі можна за допомогою калькулятора на сайті.