ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
03 липня 2020

Структура покрівельного пирога під різні види покрівель

Структура покрівельного пирога під різні види покрівельСпорудження покрівлі — трудомісткий процес, що вимагає уваги до деталей. І тут не обійтися тільки обрешетуванням і покрівельним матеріалом: адже дах не тільки повинний захищати будинок від опадів, але й тримати тепло всередині будинку, холод чи спеку — зовні, перешкоджати утворенню конденсату і появі грибка під покрівлею, знижувати шум опадів і не тільки. Тому грамотно споруджена покрівля — це багатошарова конструкція, яка так і називається: покрівельний пиріг.

Склад покрівельного пирога залежить від типу покрівельного матеріалу (профнастил, глиняна черепиця та шифер зажадають різного комплекту деталей), наявність утеплювача (холодна або тепла покрівля), конструкції покрівлі (скатна або полога), суцільна або фальцева і т.п.

Склад покрівельного пирога під покриття

Сучасні покрівельні системи можуть включати наступні шари (від низу до верху):

 • Підшивка з боку будівлі.
 • Шар пароізоляційного матеріалу.
 • Міжстропильний утеплювач.
 • Вентиляційний зазор або навіть примусова вентиляція, якщо того вимагає технологія укладання покрівлі.
 • Гідроізоляційний шар (кладеться зверху крокв).
 • Контробрешетування.
 • Решетування (каркас для покрівельного матеріалу).
 • Покрівельний матеріал.

До складу пирога, в залежності від типу покрівлі, можуть бути включені додаткові матеріали: наприклад, гнучка черепиця потребує підкладкового килима, розуклонку з керамзиту під плоску покрівлю для її гідроізоляції, перекриття для горищних покрівель неправильної форми з метою додаткової теплоізоляції, шумоізоляційний шар для металевих покрівельних матеріалів і т.п. Скатна покрівля з великим ухилом зажадає трубчастого снігозатримувача або інших видів металопрофілю для утримання снігу, тоді як прямий дах їх не потребує.

Важливо! Коли Вам пропонують один матеріал, який «замінює пароізолятор, гідроізолят та утеплювач», не варто спокушатися зниженням витрат: жоден сучасний матеріал не здатний виконувати всі функції відразу. На жаль, уже через кілька років Ви зіткнетеся з проявом цвілі, для усунення якої повністю доведеться розбирати покрівлю.

Матеріали покрівельного пирога

Зупинимося докладніше на кожному шарі покрівельної конструкції.

Пароізоляційний шар

Пароізолятор і гідроізолят — не одне й те саме: матеріал повинен захищати саме від проникнення дрібних частинок пара, які в холодну погоду скупчуються в підпокрівельному просторі житлового будинку. Також мембрана покращує теплоізоляційні властивості покрівлі. Пароізолятор укладається з внутрішньої сторони крокв, з нахлистом не менш 10 см, а стики обов'язково проклеюються для герметичності. Накопичувальна волога дуже швидко призводить до появи цвілі всередині покрівлі та псує дерев'яні балки й дранку.

Зазвичай для пароізоляції використовують спеціальну тришарову мембрану, армовану полімерним каркасом.

Гідроізолят

Шар зобов'язаний не тільки захищати покрівлю від попадання опадів і вологи ззовні, а й виводити надлишки вологи з теплоізолятора, тобто, пропускати пар: саме тому пароізолятор не підходить для якісної гідроізоляції.

В якості гідроізоляції використовують такі матеріали:

 • Дифузійні мембрани — плівка з дрібними воронкоподібними отворами, причому широку частину воронки направляють в сторону утеплювача для відводу пара. Між утеплювачем і шаром залишають вентиляційний проріз.
 • Супердифузійні мембрани — виводять пар активно. Зазвичай використовують разом з бітумної або глиняною черепицею, де не страшний конденсат з тильного боку.
 • Паропроникні конденсатні плівки — комбінуються з металочерепицею або ондуліном. З одного боку матеріал має ворсисту поверхню, де й осідає волога, а через вентиляційні отвори повітряний потік її забирає назовні. Наявність добре продуманих вентиляційних прорізів обов'язково!

Теплоізоляційний шар

Даний шар може бути не передбачений в «холодних» приміщеннях: сараях, підсобках, винних погребах. В інших випадках матеріал для теплоізоляції повинен мати низьку теплопровідність, малу вагу, бути екологічно безпечним і негорючим, не втрачати форму з часом, і бути паропроникним. Чим нижче середньорічні температури в кліматичній зоні, тим товщі повинен бути теплоізоляційний шар: до 15-20 см.

Для теплоізоляції використовують матеріали:

 • Плити з мінеральної вати — використовують для скатних покрівель: вони зручні в укладанні. Чи не використовують для покрівлі з металу.
 • Скловолокно — підходить для плоских дахів тому, що погано утримується на скатних.
 • Пінопласт — використовується всюди, дешевий і вологостійкий, але горючий, і це — суттєвий недолік.
 • Пінополістирол — має властивості пінопласту, але нетоксичний і пропускає пар, тому вимагає його відведення. Плити жорсткі, тому складна геометрія покрівель скрутна.

Який вид покрівлі вибрати вирішувати вам. Якщо ж ви вирішили крити дах металочерепицею або профнастилом то раді будемо вам допомогти зробити правильний вибір покрівельних матеріалів.

Для того щоб уточнити інформацію про наявність металочерепиці та профнастилу звертайтеся до наших менеджерів за телефоном: +38 (066) 376-70-07