ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
29 травня 2020

Стрічка сталева пакувальна - призначення та застосування

Стрічка сталева пакувальна - призначення та застосування

У машинобудуванні, літакобудуванні, суднобудуванні, сільському господарстві та інших галузях промисловості виникає регулярна необхідність в транспортуванні великогабаритних важких вантажів за допомогою автотранспорту, залізничного або річкового транспорту. У всіх випадках навантаження великого і важкого агрегату проводиться машинним способом, а сам вантаж в обов'язковому порядку фіксується до піддона і безпосередньо кузову транспорту за допомогою сталевої пакувальної стрічки.

Сталева пакувальна стрічка

Сталева пакувальна стрічка — це металева смуга, отримана шляхом розрізання рулону тонколистової оцинкованої сталі за допомогою агрегату поздовжнього різання металу на штрипси заданої ширини.

Власне виробництво сталевої пакувальної стрічки забезпечує високу якість, широкий асортимент і низькі ціни на продукцію.

Компанія ТОВ НВП «Стальсервіс» виготовляє сталеву стрічку з оцинкованої сталі й сталі з полімерним покриттям. Товщина оцинкованої пакувальної стрічки — від 0.3 до 1,0 мм, ширина — від 16 до 40 мм (більш широка або вузька стрічка може бути проведена на замовлення). Стрічка має обов'язкове захисне покриття (зазвичай цинкове), і може бути, в залежності від вимог вантажу (тяжкість, необхідність амортизації, висока еластичність для транспортування невеликих або незвичайної конфігурації), вироблена з різних видів стали:

 • М'яка сталь (маркується літерою «М»): сталь високої еластичності, яку можна зігнути досить сильно без пошкоджень. Не підходить для важких вантажів через низьку стійкість до розривів.
 • Полунагартованна (позначається як «ПН»): стрічка підвищеної жорсткості.
 • Нагартована сталь (маркування «Н»): жорстка сталева стрічка з високою стійкістю на розрив, гірше гнеться, але прекрасно фіксує важкі великогабаритні вантажі.

Вид використовуваної стрічки визначають характеристики вантажу (вага, габарити, точки фіксації) і необхідність амортизації при трясці: якщо необхідно пом'якшення поштовхів при одночасній щільної фіксації, то використовується м'яка сталь. Чим вище жорсткість сталі, тим нижче здатність стрічки до розтягування.

Вимоги до якісної сталевої пакувальної стрічки:

 • Рівна гладка поверхня, відсутність задирок, нашарувань, напливів тощо
 • Значення серповидності в рулоні не більше 5 мм на 1 метр довжини.
 • Для стрічки, затягується і скріплюється вручну вага рулону при ширині стрічки менш як 20 мм складає від 20 до 80 кг. Якщо стрічка затягується машинним способом (стрічка для великих вантажів підвищеної жорсткості, ширина понад 20 мм), то вага рулону знаходиться в межах від 40 до 200 кг.
 • Наявність захисного антикорозійного покриття.

Чому для закріплення важких вантажів використовується сталева пакувальна стрічка?

Оцинкована металева стрічка вважається самим надійним способом фіксації вантажу, і має переваги:

 • Лідер по зусиллю стягування вантажу, в порівнянні з іншими видами пакувальних стрічок.
 • Застосування в будь-яких погодних умовах, в тому числі різкі перепади температур і висока вологість.
 • Зручна для штабелювання вантажів, завдяки високій стійкості на розрив.
 • Зручність фіксації й закріплення країв стрічки за допомогою ручної машинки.
 • Максимальна стійкість до впливу загострених предметів.

Крім того, це доступний і довговічний матеріал, повністю відповідний для своєї роботи.

Водночас сталева пакувальна стрічка має і деякі недоліки:

 • Недостатня амортизація ударної дії. Якщо великогабаритний вантаж при поштовху зрушився з місця, то повністю погасити силу удару й утримати вантаж на місці стрічка не зможе. Вантаж зрушиться з місця, а від його маси, сили спрямування і початкових властивостей стрічки залежить, розтягнеться вона, або ж відбудеться розрив під впливом великої ваги.
 • Низька стійкість до перебування у воді або постійного перебування в умовах підвищеної вологості й агресивних середовищ. На жаль, цинковий шар істотно продовжує термін служби стрічки, але не захищає від корозії повністю.
 • Процес розтягування при амортизації вантажу незворотній: стрічка не звузиться назад, і її повторне використання буде сумнівно через зниження міцності.
 • При демонтажі при пакуванні може статися раптовий розрив стрічки. Це травмонебезпечно.

У нашому асортименті - стрічка сталева пакувальна для різних видів вантажів. Ціна на стрічку сталеву залежить від товщини, ширини і захисного покриття.

Всі питання з приводу порізки стрічки можете задати за телефонами: +38 050 453 4149