ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
14 січня 2022

Софіти для покрівлі: завдання та параметри вибору

sofity dlya krovli

Софіти — це функціональні елементи, які використовуються для обшивки покрівлі знизу. Покрівельні матеріали виступають за межі стін будівлі на відстань 60 см і більше, запобігаючи попаданню води під покрівлю. І для захисту підпокрівельного простору внутрішню поверхню даху обшивають софітовими листами.

Використання софітів надає покрівлі завершеного, естетичного вигляду, приховуючи підпокрівельні матеріали та комунікації від очей, перешкоджає попаданню сміття під покрівлю, псуванню тепло- та гідроізоляційних матеріалів вітром та птахами, забезпечує вентиляцію підпокрівельного простору. Також софіти перешкоджають витоку теплого повітря через горище, що дозволяє краще та довше зберігати тепло в будинку.

Загальні вимоги до обшивки покрівлі

 • Стандартні розміри листа 30 на 360-385 см, максимальна ширина досягає 80 см.
 • Краї панелей мають замки для щільного непомітного з'єднання між собою.
 • Панелі можуть мати повну або часткову перфорацію або бути суцільними. Перфорація забезпечує вентиляцію підпокрівельного простору та знижує ймовірність проявів грибка. Суцільний софітовий матеріал використовується для підшивки покрівель неопалюваних приміщень та там, де не потрібна вентиляція підпокрівельного простору.
 • Товщина софітових панелей залежить від матеріалу виготовлення: для металевих листів нормальна товщина знаходиться в межах 0,3-0,6 мм, для пластику — 1-1,5 мм. Пластикові панелі товщі, щоб забезпечити належну міцність матеріалу.
 • Простота кріплення: листи мають спеціальні замки по краях для полегшення стикування панелей між собою та з покрівлею. Будьте уважні при підборі матеріалу: замки софітів різних виробників можуть не співпадати між собою, що спричинить проблеми при монтажі. Також вибір софіту великої довжини по довжині покрівлі дозволить уникнути кріплень листів між собою: суцільний софіт виглядатиме естетичніше.
 • Вологостійкість. Не дивлячись на розташування під покрівлею, контакт софітів з вологою неминучий: туман і конденсат при контакті з металом призводять до швидкої корозії. Тому для виготовлення софітів використовуються матеріали з високим ступенем захисту від вологи й корозії: оцинкована сталь з полімерним покриттям або пластик, що зовсім не боїться вологи.
 • Термостійкість. Деякі види пластиків стають крихкими на морозі. Однак, сучасні матеріали досить універсальні й підходять для використання в різних кліматичних зонах. Метали варто з обережністю комбінувати з синтетичними утеплювачами в зонах з жарким літнім кліматом: розжарюючись на сонці, метал може плавити синтетику, що контактує з ним. Пластик позбавлений цього недоліку.
 • Стійкість до ультрафіолету — для софітів не є важливим фактором: на підпокрівельний лист рідко і ненадовго потрапляють сонячні промені, тому вигоряння кольору не відбувається.
 • Легкість. Відіграє роль при ручному монтажі: важкий лист великої площі складно підняти та закріпити поодинці. Софіти із пластику максимально легкі при достатній міцності.

Перфорація

Частиною конструкції листа може стати перфорація. Софіти бувають:

 • Суцільні (неперфоровані): без отворів. Підходять для неопалюваних приміщень, декоративні. Підходять для обшивки веранд, альтанок.
 • Частково перфоровані — з перфорованою центральною частиною панелі. Використовуються для обшивки карнизів.
 • Перфоровані — з рівномірно розташованими отворами по всій панелі. Максимально ефективна циркуляція повітря для опалювальних житлових приміщень.

Матеріали для софітів: який вибрати?

Основними матеріалами для виготовлення софітів на вітчизняному ринку є метал та пластик. Якому матеріалу віддати перевагу?

 • Ціна — пластик дешевше завдяки меншим витратам на виготовлення. Метал повинен бути оцинкований, якісно забарвлений та покритий полімерним захисним шаром, інакше його водостійкість буде на низькому рівні.
 • Міцність. Софіти не вимагають високої міцності, оскільки не мають механічних навантажень. Тому перевага металів у цій галузі ролі не грає.
 • Легкість: пластик легший за метал, хоча й незначно.
 • Водостійкість: пластик несприйнятливий до вологи, в той час, як метал при пошкодженні покриття піддається корозії. Для вологого клімату краще орієнтуватися на пластик.
 • Довговічність: метал навіть під покриттям прослужить лише 30-50 років. Гарантійний термін для пластикових софітів не менше 30 років, але до 50 вони не завжди доживають в естетичному вигляді. Проте їх легко змінити за потребою.
 • Кліматичні зони: для високих температур і жарких широт однозначно варто вибирати пластик: він не розжарюється на жарі та не плавить ізоляційні матеріали. Якщо влітку температура рідко підійматися вище за 32 градуси, підходить будь-який матеріал.

Пластикові софіти Bryza гладкі та перфоровані, а також додаткові покрівельні елементи замовте у Дніпрі з доставкою до будь-якого міста України: «Стальсервіс».