ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
25 грудня 2020

Що потрібно знати про металочерепицю

chto nuzhno znat o metallocherepicze

Сьогодні покрівля із металочерепиці займає понад 70% у всьому обсязі цивільного будівництва. Вона залучає доступною ціною і простотою монтажу при високих експлуатаційних якостях і довговічності, у порівнянні з іншими матеріалами. Якщо дах виглядає красиво, монтується порівняно легко, служить до 60 років, а коштує значно дешевше натуральної черепиці, бітуму або шиферу, то навіщо платити більше?

Проте, навколо може бути маса різних прикладів: в одного сусіда металочерепична покрівля служить вірою і правдою вже двадцятий рік, а інший за 10 років вже вдруге перефарбовує і замінює листи. В чому може бути проблема?

На робочі характеристики покрівлі впливають два фактори: дотримання правил монтажу для даного конкретного типу покрівлі та придбання якісного матеріалу. І якщо перше питання відноситься до компетентності будівельників, то в другому ми, як виробники та дилери металочерепиці в Україні, допоможемо вам розібратися.

Яку металочерепицю вважати якісною?

Високі експлуатаційні характеристики металочерепиці визначають наступні якості:

  • Товщина сталевого листа. Чим тонше профільований лист, тим легше він гнеться під впливом вітру, під вагою снігу, ударом гілки або граду. Часте решетування не вирішить проблему надто тонкої сталі – вона просто не підходить для покрівлі. Оптимальна товщина – 0,45-0,55 мм і більше, якщо немає нагальної потреби вкластися в бюджет. Товщина вказується в супровідній документації, але звичайний мікрометр позбавить вас від помилки та недобросовісних продавців. Враховуйте товщину захисного покриття: 0,45 - це мінімум для самого сталевого листа. 0,75 – максимум, після якого лист важко транспортувати, і важко підіймати на дах для монтажу без наявності важкої техніки.
  • Висота хвилі та крок (відстань між хвилями). Що добре для продавця: низька рідкісна хвиля дозволяє на один і той же розмір профільованого листа використовувати значно менше сталі. Розтягніть уявну «гармошку» і представте, наскільки подовжиться лист, якщо хвилі високі та часті. Що добре для покупця: висока хвиля дозволяє робити перекриття всього на одну хвилю (під неї не підтікають опади які тануть, і корисна ширина листа збільшується, на відміну від ситуації з низькою рідкісною хвилею, на якій ви втрачаєте до 20% відходів, бо реальна ширина листа відрізняється від корисної). Вибираємо краще, якщо в засобах не обмежені, і враховуємо конфігурацію покрівлі, щоб визначити «золоту середину» при необхідності економити. Чим менше ухил покрівлі, тим вище потрібна хвиля. Тут складно вказати оптимальну висоту профілю: вона прямо залежить від снігового навантаження в даному регіоні (середня товщина снігового покриву), площею, конфігурації (односхилий, багатоскатний, складна геометрія) і кута нахилу даху (чим більше, тим менше затримується сніг, і менше ваги тримає покрівельний лист).
  • Якість профілювання. Цей момент видно, коли листи лежать в штабелі один на одному. Якщо виробник не строго дотримується розміри, то листи нещільно лежать в штабелі, займають більше місця, і, що найгірше, можуть не збігтися щільно при стикуванні. Нерівний штабель – одна з ознак «кустарного» виробництва листа низької якості.
  • Ступінь оцинковки. Покрівельні матеріали з металу потребують надійної антикорозійного захисту, інакше метал не послугує довго. Не дивлячись на фарбування, сталевий лист повинен мати шар оцинковки товщиною не менше 250 г \ кв.м. (оптимально – 275 і більше г \ кв.м.). Оцинкування повинно бути двостороннім і якісним: оцинкований виріб повинен мати гладку поверхню, а шар покриття має бути складно видалити з листа (якщо є зразки, то визначити стійкість покриття допоможе звичайний цвях або будь-який гострий твердий предмет).
  • Полімерне покриття. Полімерне покриття багаторазово підсилює антикорозійний захист сталі, і надає їй бажані естетичні властивості: матовість або гладкість і бажаний колірний відтінок. Але не всі покриття залишаються еластичними, не розтріскуються з часом і не вигоряють під прямими сонячними променями. Добрими варіантами вважаються поліуретан з поліамідом, пурал, поліестер і пластизол: останній має високу стійкість до механічних пошкоджень, але схильний вицвітати на сонці.
  • Купуйте металочерепицю від виробника. Так один і той же товар Ви придбаєте без націнки посередників, із зазначенням бажаної довжини \ ширини в доступних межах, і перед вами буде широкий вибір асортименту.

Ціни на металочерепицю можуть відрізнятися навіть для одного і того ж виду товару і якості листа. Низька ціна – не завжди перевага: переконайтеся, що виробник металочерепиці заощадив на складуванні товару, маючи власні площі, а не на якісних характеристиках матеріалу і товщині покриття.

У Дніпрі можна купити якісну металочерепицю «Monterrey Alice» – покриття з оптимальними експлуатаційними характеристиками та широким колірним діапазоном.

З пропозиціями «Стальсервіс» ознайомтеся тут.