ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
21 січня 2022

Що потрібно знати про хвилю профнастилу

Що потрібно знати про хвилю профнастилу

Практично всі сучасні покрівельні матеріали та деякі матеріали для огорож профільовані симетричними трапеціями або півколами (так званими хвилями). Хвиля має не тільки декоративне призначення: вона виконує багато супутніх завдань, покращуючи робочі властивості листа.

Які завдання виконує хвиля профнастилу та металочерепиці?

 • Основна мета профілювання — полегшення стоку опадів та напрямок потоку у ринву. По канавах вода стікає в жолоби водостічної системи та відводиться у передбачене місце, не розмиваючи ґрунт навколо будівлі.
 • Хвиля також важлива для герметизації стиків покрівельних листів: висока хвиля та одне перекриття повністю перешкоджають підтіканню опадів під покрівлю, в той час, як нахльост без хвилі або хвилі малої висоти може не впоратися з великим потоком опадів. Підтікання призводить до псування будівельного лісу, гниття дощок та може повністю зіпсувати покрівлю.
 • Часті високі хвилі підвищують жорсткість листа, роблячи його стійкішим до механічних навантажень. Причому трапецієподібна хвиля для цих цілей ефективніша за півкруглу. Жорсткий лист не вимагає частого решетування: це пряма економія будівельних матеріалів.

Які параметри характеризують форму профілю профнастилу?

Вивчаючи каталоги будматеріалів, покупець зустрічає назви листів: ПК-20, ПС-75 тощо. Буква позначення характеризує призначення матеріалу (покрівельний, стіновий), тоді як цифри характеризують висоту хвилі профілю.

 • Висота хвилі — параметр, на який звертають увагу при виборі покрівельного покриття для регіону з певною середньорічною кількістю опадів, а також з урахуванням конструкції покрівлі: малий кут нахилу покрівлі прямосхилий вимагає висоти хвилі вище 45 мм, щоб уникнути підтікання. Впливає на ціну листа шляхом збільшення витрати матеріалу: що більше кількість хвиль і вище їх висота, то більше матеріалу йде на лист одних і тих самих розмірів. Для стінового листа грає роль лише жорсткість матеріалу: високий профіль означатиме лише зайву витрату металу.
 • Форма хвилі — відповідає за жорсткість листа та естетичний вигляд. Може бути хвилеподібною, трапецієподібною, з канавками. Відомою є форма профілю металочерепиці "Монтеррей Еліс" (Monterrey Alice): хвилеподібна, похила, виглядає дуже естетично.
 • Крок між хвилями — показник, що побічно впливає на ціну листа. Кроком називається відстань між хвилями. З одного боку, велика відстань між хвилями знижує витрату металу, отже, і ціну листа. З іншого, не має істотного впливу на корисну площу: при нахльості залучена хвиля, а не крок між ними. Велика висота хвилі при малій її ширині та великому кроці між хвилями вважається найкращим для покупця варіантом для покрівлі.
 • Ширина хвилі — відстань між її гребенями. Широка хвиля скорочує витрати матеріалу, але також зменшує корисну площу листа. З іншого боку, великий крок скорочує корисну площу покрівельного листа, тому що на перекриття внахлест йде більше матеріалу. Тому, вибираючи найдешевший матеріал, враховуйте не загальну, а корисну його площу.

Загальні рекомендації щодо вибору профнастилу та металочерепиці для конкретних умов

 • Враховуйте конструкцію покрівлі. На прямосхилій покрівлі з кутом нахилу менше ніж 15 градусів монтаж профнастилу або металочерепиці не рекомендований через можливість протікання покрівлі.
 • Не заощаджуйте на висоті хвиля в регіонах з високою середньорічною кількістю опадів: вибирайте матеріал з висотою профілю від 35 до 75 мм.
 • Для огорож важливіша жорсткість листа: висота профілю мінімальна, форма профілю — трапеція.
 • Товщина (отже, маса) снігового покриву в зимовий час, характерна для Вашого регіону, також важлива для вибору матеріалу за його жорсткістю: недолік товщини листа і ребер жорсткості доведеться компенсувати частим решетуванням з кроком 50 см і менше.
 • Не заощаджуйте на гідроізоляції покрівлі, навіть якщо вибрали профіль з максимальною висотою: у разі пошкодження листа протікання та його наслідки все одно доведеться усувати.
 • Звертайте увагу не лише на параметри хвилі та корисну площу листа, але й на його товщину, тип та склад захисних покриттів: у сумі ці параметри можуть забезпечити термін служби матеріалу до 70 років та більше.

Купити високоякісну металочерепицю та профнастил для покрівлі, споруди навісів та огорож можна у нас: «Стальсервіс». Доставка по Дніпру та в будь-яке місто України.