ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
28 серпня 2020

Що краще – металочерепиця або бітумна черепиця?

Що краще – металочерепиця або бітумна черепиця

Ринок покрівельних матеріалів буквально рясніє цікавими пропозиціями, лідерами серед яких по перевагах покупців є металочерепиця та черепиця з бітуму. У чому переваги цих покрівельних матеріалів, і якому з них віддати перевагу?

Що являє собою металочерепиця?

Це металевий оцинкований лист з полімерним покриттям, досить великої площі (стандартні розміри 1100 на 1180 мм), товщиною 0,45-0,5 мм, профільований, з висотою хвилі від 30 мм і вище. Оцинкування і полімерне покриття захищають лист від корозії, а також дозволяють отримати широку гамму кольорів. Матеріал є гнучким, і може бути використаний для покрівель нестандартної форми (аркові, багатоскатні), але великих площ: розрізання на маленькі смуги можлива, але не раціональна.

Що таке бітумна черепиця?

В основі бітумної черепиці лежить стіклохолст, модифікований бітум і кольорова кам'яна крихта. Лист черепиці являє собою вузьку стрічку (стандарти 1000 перейти до 280 і вище мм) з фігурним малюнком по нижньому краю, товщиною 3 мм. Матеріал є гнучким, тому підходить для нестандартних покрівель, в тому числі з невеликими башточками, звісами та кутами.

Яка покрівля краще?

Порівняння металочерепиці та бітумної черепиці за різними критеріями довговічності

При якісному полімерному покритті для металочерепиці термін служби практично однаковий і становить понад 25 років для обох матеріалів. На довговічність покрівлі з металу впливає цілісність захисного покриття: своєчасне оновлення продовжить термін служби.

Конфігурація покрівель

Покрівлі великої площі — однозначно металочерепиця: великі аркуші значно простіше укладати, ніж вузькі смуги. Покрівля з нестандартними кутами, вежами та т.п. - простіше використовувати бітум, яким можна вкрити практично будь-яку поверхню.

Обидва види покрівельних матеріалів вимагають кута ската не менше 30 градусів.

Механічна міцність

Металочерепиця має високу міцність, але здатна прогинатися під вагою або ударом. Цей момент варто враховувати, виконуючи обрешітку з частим кроком на покрівлях великої площі та підбираючи товщину листа більше для складних ділянок з вітрової та сніжним навантаженням. Слабким місцем металу є корозія з часом.

Бітумна черепиця гнучка, але може розтріскуватися через удари або великої ваги. Зате не схильна до корозії.

Шумоізоляція

Це важливий параметр, так як проведення звуків всередину будинку — неприємний момент. Металочерепиця, на відміну від бітуму, проводить звук дуже добре, тому потребує звукоізоляційного шару в покрівельному пирозі.

Пожежна безпека

На відміну від негорючої металочерепиці (горіти може тільки решетування та ізолятивні шари), бітумна черепиця може горіти при високих температурах, тому її небажано використовувати разом з неграмотно змонтованим димоходом від дров'яного каміна, де продукти горіння гарячі.

Електропровідність

Металочерепиця проводить електричний струм і потребує громовідвід, на відміну від безпечної з цієї точки зору бітумної покрівлі.

Зовнішній вигляд, колірна гамма

Зовнішній вигляд обох матеріалів естетичний, але колірна гамма металочерепиці значно ширше тому, що матеріал поверх полімерного покриття може бути пофарбований в абсолютно будь-який колір.

Ціна покрівельних покриттів

Ціна металочерепиці й бітумної черепиці вказується в грн за кв.м. В середньому ціна бітумної черепиці вище і стартує від 110 грн \ кв.м., Тоді як металочерепиця починається від 80 грн \ кв.м. Матеріали високої якості більш довговічні та коштують дорожче: наприклад, ексклюзивні варіанти бітуму можуть коштувати 400 і більше грн \ м.кв.

Що краще купити на дах? Проаналізуйте всі критерії, і вибирайте відповідний варіант саме для вашої покрівлі! Високоякісна металочерепиця, повний асортимент ізоляційних матеріалів, водостічних і громоотводящіх систем — в нашому каталозі за цінами від виробника.