ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
12 грудня 2019

Що краще для покрівлі: шифер чи профнастил?

Що краще для покрівлі: шифер чи профнастил?

На ринку будівельних матеріалів є варіанти «на будь-який гаманець»: як старий добрий шифер (азбестоцементний лист з хвилястою поверхнею), так і сучасні металопрофільні покрівельні матеріали. Еволюція сучасних покриттів базується не тільки на зниженні їх собівартості, а й поліпшенні їх міцності, стійкості до ударів і ваговим навантаженням, зниження ваги, полегшення міцного монтажу і т.п. Так одними з найбільш популярних стали покрівельні матеріали з профільованого металевого листа: профнастил та металочерепиця. Але і шифер не щезає з ринку повністю. Чи дійсно можна заощадити, застосовуючи старі будівельні матеріали при монтажі покрівлі?

Який покрівельний матеріал вибрати: порівняльні характеристики матеріалів

Порівняння ведеться по ряду різних параметрів, таких як вартість, маса листа, міцність і довговічність, і т.п.

Міцність покрівлі

Покрівля часто піддається навантаженням різного плану: вітрові навантаження, вага налиплих опадів в зимовий час, падіння гілок, сміття при сильному вітрі, ремонтні роботи. Шифер досить стійкий до великої ваги, але тільки за умови його гарного розподілу по всій площі та поступового збільшення ваги. При точковому ударі шиферний лист легко розтріскується, як і при ремонті, коли необхідно по ньому пройти.

Профнастил трохи інакше відповідає на перевантаження: він гнеться під вагою, наприклад, впавшої важкої гілки. Розколоти й проткнути його досить складно, але під вагою зимового снігу довгі секції можуть прогинатися. Тому рекомендується при використанні використовувати короткі покрівельні листи та «густу» обрешітку.

В цілому тут виграє профнастил, який «виживе» в більшості ситуацій, в яких шиферний лист потребує заміни.

Маса листа

Від цього фактора залежить зручність (а іноді і можливість!) Самостійного монтажу. Вага одного листа з шиферу в 8 хвиль досягає 26 кг, а профнастільний лист навіть більшого розміру не перевищує 15 кг по вазі. У перерахунку це 10-14 кг \ кв.м. проти 5-6 кг для металочерепиці. Відповідно, якщо шиферний лист однозначно варто підіймати вдвох, то металочерепицю або профнастил невеликій площі нескладно і поодинці.

Звукопроникність

У цій категорії з відривом лідирує шифер. Звук дощу, що б'є по металевій даху, чути досить голосно, і для підвищення шумоізоляції даху з профлиста буде потрібно додатковий ізоляційний шар. Він же підвищить теплову стійкість матеріалу.

Теплопровідність

Тут лідирує шифер. Метал і гріється швидко, буквально розжарюючись на сонці, і так само швидко втрачає температуру. Щоб наблизити властивості матеріалу до оптимальних, будуть потрібні додаткові витрати на ізоляційний шар.

Довговічність покрівлі

На обидва матеріали надається гарантія 10-12 років, але реально обидва види покрівлі можуть прослужити до 50 років. Для шиферу скоротити термін служби можуть випадкове падіння каменя або дерева (розкол і заміна листа), а також мох (зниження естетики й міцності), для профнастилу – поява іржі (буде потрібно антикорозійна обробка) або прогин через удар важкого предмета або великої кількості опадів. Пофарбований профнастил з полімерним покриттям на якісній обрешітці має перевагу перед шифером.

Нестандартна покрівля

Сучасні архітектурні стилі можуть використовувати нестандартну геометрію покрівлі: крім веж і шпилів популярні напівкруглі покрівлі, покрівля-хвиля, овальні та конусоподібні конструкції, а також багатоскатні. Шиферний лист підходить тільки для прямої односкатной і багатоскатної покрівлі, в той час як у профлиста практично немає обмежень: аж до вигинів листа.

Естетика

Це якість далеко не на останньому місці. Шиферний дах охайний, сірого рівномірного кольору. Покрівля з профнастилу ... будь-яка! Глянцева або матова, будь-якого кольору, не втрачає своїх властивостей з часом, металева покрівля беззастережно лідирує за естетичними параметрами.

Складність монтажу

Монтаж покрівлі з шиферу або металевого листа має мало відмінностей: для профнастільной покрівлі додається етап прокладання гідро- і шумоізоляційного шару. Кріплення до обрешітки за допомогою метизів. Транспортувальні втрати профнастилу, на відміну від шиферних листів, досить низькі. Робота за рахунок меншої ваги простіше, але на сильному вітрі великий профлист також складно укладати, як менший, але важчий шиферний.

Ціна покрівлі

Ціна шиферного листа знаходиться в межах між 150 і 400 грн за лист. Профнастил знаходиться в тому ж діапазоні, тобто 1 кв. м коштує від 75 до 200 грн. Проте, шиферу знадобиться більше через меншого розміру листа і втрат при транспортуванні та невдалому монтажі. Додаткові витрати для металевої покрівлі – шумо-, гідро- і звукоізоляція. Так що, назвати шифер економ-варіантом можна: все залежить від конфігурації покрівлі, розміру, акуратності монтажу та інших факторів.

У нашому асортименті всі види покрівлі з профнастилу з полімерним покриттям.