ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
31 травня 2019

Що краще для покрівлі: профнастил або металочерепиця

Що краще для покрівлі: профнастил або металочерепиця

Сучасний ринок покрівельних матеріалів різноманітний, але лідерами залишаються металочерепиця та профнастил. Матеріали схожі, як зовні, так і по сировині і способу виробництва, але мають певні відмінності і особливості, завдяки яким лист стає кращим в тій чи іншій ситуації. Сподіваємося, наша стаття допоможе визначитися з вибором покрівельного матеріалу тим, хто знаходиться в пошуку.

Порівняння металочерепиці та профнастилу для покрівлі по різних пунктах

Термін служби матеріалу

Термін служби покрівельних матеріалів залежить від різних чинників: товщини і якості стали, товщини шару цинку або полімерного покриття. Зокрема, профлист проводиться з металевого листа товщиною 0,6-1,2 мм, тоді як максимальна товщина листа для металочерепиці - 0,6 мм. Зверху і профнастил та металочерепиця мають покриття цинку, алюміцінка або полімеру. Металочерепиця може додатково мати шар лаку на поверхні листа.

Більш товстий лист і шар покриття забезпечує покриттю з профнастилу термін служби в 30-50 років, в той час як 20-30 років для покрівельної металочерепиці - солідний вік.

Естетика

Це друга найважливіша ознака вибору матеріалу для покрівлі: він повинен виглядати акуратно, естетично, відповідати колірним перевагам покупця, поєднуватися з основною обробкою будинку і його стилем. У даній категорії лідирує металочерепиця з її різноманітністю тиснення (великі, малі, різної частоти і форми борозенки), покриттів (матове, глянець, металізоване) і квітів. Профлист, не дивлячись на колірну розмаїтість, виглядає більш скромно.

Цінова категорія

Середній по товщині профлист виходить дешевше і надійніше металочерепиці. Проте, естетика часто змушує покупців переплачувати. Варто також враховувати те, що металочерепиця дає порівняно великий відсоток відходів (від 5 до 30%) через більш широкої хвилі і складнощів стику, що відіб'ється на загальній вартості замовлення.

Стійкість до навантажень

Металочерепиця за рахунок меншої довжини листа здатна витримувати досить великі вітрові та снігові навантаження: до 1500 кг \ кв.м. Проте, щільний лист профнастилу при невеликій довжині листа перевищує ці показники. Тонкий довгий профлист підходить тільки для покрівлі дахів малої площі.

Шумовий захист

Уже з перших днів функціонування нової покрівлі стане ясно, наскільки важливий цей пункт: дощ і мокрий сніг, падаючи на металевий дах, можуть створювати чималий шум. Ізоляційного матеріалу для нейтралізації шуму зажадають обидва матеріали для покрівлі: обидва вони виконані з металу і добре проводять звук.

Теплоізоляція

Обидва матеріали володіють низькими теплонакопичувальними властивостями і вимагають ізоляційного шару, який затримує тепло під дахом.

Пожежна безпека

І профнастил та металочерепиця є пожежобезпечними матеріалами: вони виконані з негорючих полімерів і металу.

Тип даху для покрівлі

Профнастил практично не має обмежень по конфігурації даху: навіть плоский дах може бути повністю вкрита. Довжина профлиста дозволяє без стику накрити досить велику площу. Металочерепиця вимагає ухилу даху мінімум 12 градусів.

Висновки

Якщо в якості покрівельного матеріалу потрібно надійний і недорогий, то віддають безумовну перевагу профлисту для покрівлі:

  • МП-8 — використовується для монтажа покрівельного покриття з кутом нахилу більше 35-40 градусів.
  • ПК-20 — універсальний профнастил, відповідний для будь-якого кута нахилу покрівлі.
  • ПС-20 — універсальний покрівельний матеріал, що володіє середньої товщиною, малою вагою і легкістю монтажу.
  • ПК-30 — для покрівлі невеликій площі і перекриття дахів з довжиною ската до 5 метрів.

Коли естетика займає не останнє місце, лідирує металочерепиця:

  • «Monterrey Alice» - красивий і затребуваний матеріал для покрівлі дахів будь-якої площі, з великим розмаїттям кольорів і типів хвиль.