ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
18 червня 2021

Рулонний сталь: види, параметри і застосування

rulonnaya stal vidy parametry i primenenie

Рулон – це зручний спосіб зберігання і постачання сталевих листів для подальшої обробки та виготовлення металопрокату: покрівельного заліза (профнастилу, металочерепиці), штрипсів, кутів, штампованих виробів і т.п. Купівля сталі в рулонах вигідна також тим, що довжина листа не обмежує підсумкову довжину вироби, а навантаження і вивантаження здійснюється автоматичним способом без пошкодження покриття листа.

Параметри рулонної сталі

Сталь в рулонах завжди тонколистова: від 0,25 до 3,5 мм. З них шар цинку може становити від 10 до 40 мкм. Лист більшої товщини не можна змотати в рулон без пошкоджень при вигині. Вага рулону, в залежності від ширини, довжини й товщини сталевої заготовки, варіює від 5 до 10 тонн. Рулон має внутрішній діаметр 600 мм і зовнішній 1200 мм. Сталь промаслена, щоб виключити корозію і знизити ймовірність пошкодження покриття.

Залежно від способу виробництва (гарячим і холодним способом, застосування легуючих і додають жорсткість добавок) рулонної сталі класифікується за призначенням:

 • ОН – загального призначення.
 • Н – нормальної витяжки.
 • Г – глибокої витяжки.
 • ПК – під фарбування.
 • ХШ – холодного штампування.
 • ХП – під холодне профілювання.

Кромка може бути обрізна і необрізна. Необрізна кромка збільшує відходи матеріалу на виробництві.

За товщиною сталь може бути з високою і низькою різнотовщинністю.

Залежно від параметрів виготовлення, рулон виробляється зі звичайною і високою точністю.

Рулонний сталь без покриття швидко піддається корозії. Тому ринок металопрокату пропонує оцинковану сталь і сталь з полімерним покриттям: такий лист надійно захищений від контакту з повітрям, і корозія проявляється тільки при пошкодженні шару полімеру й оцинковки. Крім того, полімерне покриття покращує естетичні якості сталевого листа, надаючи йому ідеально рівну поверхню, яскравий рівномірний колір і матову або глянсову текстуру. Для зовнішнього покриття оцинкованої рулонної сталі можуть використовуватися поліестер, пурал, пластизол або ПВДФ-покриття (PVDF), що мають різну товщину, стійкість до вигорання і механічних ударів.

Переваги рулонної сталі перед листовою:

 • Зручність зберігання і транспортування.
 • Заготівля спеціально призначена для подальшого виробництва металозаготовок і прокату корисних властивостей. Добре піддається нарізці, профілізації, штампування і т.п.
 • Матеріал довговічний і має високу стійкість до механічних навантажень, що робить його універсальним під різні сфери застосування.
 • Хороша зварюваність і стійкість при просверлювані дозволяють легко з'єднувати матеріали між собою і кріпити до дерев'яних і сталевих конструкцій.
 • Порівняно мала вага полегшує монтажні роботи.
 • Рулон з полімерним покриттям захищений від корозії та не вимагає додаткового догляду.

Де використовують рулонну сталь?

Матеріал досить універсальний, але найбільш широку сферу застосування він придбав в промисловому і цивільному будівництві: з рулонної сталі з полімерним шаром виготовляють профільовані листи для покриття покрівлі, споруди огорож, парканів і різних конструкцій, обшитих металом – складів, ангарів, гаражів, навісів і т.ін. За допомогою штампування або профілювання профіль згинається, що підвищує жорсткість листа.

Також покритий полімером рулон йде на виготовлення добірних елементів для покрівлі: водостоків, ковзанів, флюгерів і ін.

Рулонна сталь успішно застосовується в якості обшивки самих різних конструкцій в суднобудуванні, авіа- і автомобілебудування. Зазвичай це обшивка або деталі корпуса.

Тонколистова сталь йде на виробництво корпусів побутової техніки: холодильників, пральних і посудомийних машин, мікрохвильових печей, винних шаф і т.п.

Ще одна сфера застосування – сільське господарство: спорудження ангарів, зерносховищ, складів і гаражів для техніки, а також корпусу тюковальщіків, комбайнів, тракторів і т.п.

Де купити рулонну сталь?

Сталь рулонна з полімерним покриттям (поліестер) з широкою гамою кольорів - в нашому асортименті ТОВ НВП «Стальсервіс». Самовивіз зі складів у Дніпрі, доставка в будь-яке місто України.