ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
27 листопада 2020

Розміри металочерепиці для покрівлі

 Розміри металочерепиці для покрівлі

Металочерепиця відноситься до легких і міцним сучасним покрівельним матеріалам, завдяки своїй довговічності, стійкості до навантажень, простоті монтажних робіт і можливості спорудження багатьох різновидів покрівель. При цьому різні конструкції дахів – двосхилий, чотирисхилий, будь-які складні види, в тому числі конусоподібний і арковий – зажадають металочерепиці певних параметрів. І якщо, наприклад, двосхила покрівля може використовувати ряд листів металочерепиці довжиною до 8 метрів, то, чим складніше форма конструкції покрівлі, тим меншого розміру листи доводиться з'єднувати в цій конструкції.

Які розмірні параметри має лист металочерепиці?

Довжина

Довжина листа залежить від довжини ската даху і може складати від 47 см до 8 метрів. Короткі листи укладаються внахлест, щоб верхній лист перекривав нижній, не допускаючи підтікання опадів. Довгі листи можуть повністю закривати скат, якщо він має щільну обрешітку і загальну довжину менше довжини листа. При необхідності листи можуть бути нарізані на частини потрібної довжини: коротка металочерепиця простіше в транспортуванні й монтажі тому, що довгі листи практично неможливо укладати в поодинці.

Вважається, що якщо довжина ската більш як 5 метрів, то в цілях підвищення опорної здатності покрівлі краще використовувати двоє коротких листів, а не один довгий.

Перевага довгих листів в тому, що їх завжди можна розрізати на більш короткі. Проте, зробити це рівно не так просто, а при використанні дуже коротких листів сума перекриттів нахлистом виходить дуже великий, і витрата листів вийде значно більшим. Тому хороша «золота середина» - довжина листа 3-4 метра.

Товщина металочерепиці

Товщина листа може бути вказана, як для металевої частини, так і товщина полімерного покриття. Чим більше обидві величини, тим міцніше буде лист, і тим краще він буде тримати навантаження вітру та снігу. Мінімальна товщина покрівельної металочерепиці - 0,45 мм. Для елементів, покриття яких потребують зігнути металочерепицю в арку або інші форми, беруть листи меншої товщини: такі декоративні конструкції зазвичай не є носійними, а лист гнути простіше.

Звертайте увагу при покупці, чи відповідає реальна товщина листа заявленим параметрам в технічній документації.

Ширина

У всіх каталогах Ви знайдете дві величини ширини листа: повну (номінальну) і корисну. Перша - це загальна ширина від початку до кінця, в см. Але листи металочерепиці укладають з перекриттям мінімум в одну хвилю, інакше неможливо домогтися герметичності даху. І саме сума корисних ширини плюс звис повинні враховуватися при підрахунку кількості аркушів на задану ширину даху.

Наприклад, один з найпопулярніших покрівельних матеріалів - металочерепиця «Monterrey Alice» має ширину 1190 см, а корисну ширину - 1100 см: це ширина між найвищими точками останніх хвиль листа з обох сторін. В середньому величина нахлеста по ширині складає 6-8 см або більше, по довжині досить 10-15 см.

Висота хвилі

Цей параметр відповідає за водонепроникність покрівлі з малим кутом нахилу, коли сніговий покрив затримується на даху і підтікає під нахлест.

Для похилих дахів висота хвилі може становити 18 мм, тоді як для більш пологих схилів краще використовувати металочерепицю з висотою хвилі 25 мм і більше.

Крок хвилі профілю

Кроком хвилі називають відстань між найвищими точками сусідніх хвиль. Чим більше крок, тим, з одного боку, менше витрата сталі на виробництво листа, а з іншого - більше витрати на перекриття по ширині та менше корисна ширина щодо номінальної. Компромісом є стандартний крок хвилі в 35-40 см, більше - нераціонально для покупця, менше - для продавця.

Розміри добірних елементів - як вибрати?

До добірних елементів відносять коник, вітрові, карнизні, єндови, відливи, снігозатримувачі та ін. Функцією добірних елементів є герметизація місць з'єднань скатів, естетична привабливість покрівлі, відведення вологи в передбачене місце і затримання пластів снігу на покрівлі, щоб вони не падали вниз великими обсягами та не травмували власників будинку. Кожен такий добірний елемент виконується зі сталевого нержавіючої смуги або пластика, має функціональну (згідно з виконуваним завданням) форму і довжину.

Якщо ширина і висота добірних елементів більш-менш стандартні, то загальна довжина безпосередньо залежить від довжини коника і периметра покрівлі. Загальна довжина буде складатися з суми стандартних довжин елементів, і саме кількість таких стандартних елементів необхідно прикинути при монтажі покрівлі.

Стандартна довжина коника - 1,9 м. При розрахунку кількості ковзанів на загальну довжину ската ділимо цю довжину на 1,9 і округляємо в бік збільшення.

Аналогічно розраховується кількість вітрових планок з такою ж довжиною 1,9 м: загальну довжину торців (периметр покрівлі) ділимо на 1,9 і округляємо в бік збільшення.

Кількість снігозатримувачів, водостоків та інших елементів обчислюється, виходячи із конструкції водостічної системи та способу установки.

Щоб замовити металочерепицю «Monterrey Alice», потрібного параметра, звертайтеся до відділу продажів профнастилу та металочерепиці: +38 (066) 376-70-07