ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
23 квітня 2021

Профнастил ПС 20 і ПК 30: в чому різниця?

vybor profnastila

До найпопулярніших видів профлиста універсального призначення відносять ПС20, ПК20 і ПК30. Володіючи оптимальним співвідношенням ціни і якості, ці види металевого листа мають загальні властивості: схожий діапазон товщини листа, універсальна висота і форма хвилі, оцинкування, можливість нанесення полімерного покриття, можливість використання для покриття покрівлі. Але різні цілі висувають до матеріалів різні вимоги, ніж та обумовлені різні типи та ціни кожного з видів профнастилу. У чому ж відмінності між матеріалами, і який краще вибрати?

Профнастил стіновий ПС-20, характеристики і відмінності від ПК-20

Стіновий гофрований лист ПС-20 виготовлений зі сталевого листа товщиною 0,4-0,8 мм. Розміри профнастилу: ширина листа повна – 1150 мм, корисна – 1100 мм. Висота хвилі трапецієподібної форми становить 18-20мм, крок хвилі 67,5 мм. Під замовлення виготовляється профлист довжиною від 1 до 8 метрів. Покриття цинком і полімерним захисним шаром.

Перевагами матеріалу ПС-20 є:

  • Легка вага листа, що полегшує монтажні роботи.
  • Висока жорсткість і стійкість до механічних і вітрових навантажень.
  • Універсальна форма хвилі, що дозволяє використовувати лист ПС-20 для похилих покрівель з кутом нахилу не менше 30 градусів, а також в якості стінового матеріалу для спорудження ангарів, парканів та огорож.
  • Висока стійкість до корозії та довговічність для листів з полімерним покриттям.
  • Естетичний зовнішній вигляд, різноманітність кольорів.

Відмінності ПС-20 від покрівельного ПК-20 складаються в способі катання і нанесення полімеру: покриття наноситься з боку хвилі на стіновому листі й з тильної – на покрівельному. Також покрівельний профнастил може мати капілярну канавку для відведення води. Інших відмінностей між аналогами немає.

Профнастил покрівельний ПК-30, характеристики

На виготовлення ПК-30 йде сталевий лист товщиною від 0,4 до 0,8 мм, але можливе використання листа 1 мм. Розміри: ширина 1120 мм, з них корисна – 1070 мм. Стандартна довжина становить від 1 до 8 метрів, але під замовлення можливе виготовлення листів завдовжки до 10 м для прямоскатних покрівель великих площ.

Висота профілю складає 30 мм: це універсальна висота для нашої кліматичної зони, що дозволяє при монтажі крові робити перекриття в одну хвилю. Форма хвилі трапециевидна або прямокутна: друга буде більш жорсткою, але коштувати дорожче через більш високі затрати металу на задану ширину листа.

Наявність захисних покриттів з цинку і полімерів (пурал, пластизол, ПВДФ або поліестер) дозволяє збільшити терміни служби листа до 30 років і більше.

Як обрати профнастил?

Орієнтуйтеся на наступні критерії:

  • Для спорудження парканів та огорож можна використовувати будь-який профіль з полімерним покриттям. Але ПС-20 дасть меншу витрату стали, ніж ПК-30, що відбивається на вартості листа.
  • Для будівництва складів та ангарів використовують, як профнастил з полімерним покриттям, так і просто оцинкований лист. Тут може бути важлива довжина листа: ПС-20 має максимум 8 метрів, тоді як ПК-30 виготовляють до 10 метрів в довжину.
  • Для спорудження прямоскатних покрівель з кутом нахилу більше 30 градусів можна використовувати всі види профнастилу. Але на куті нахилу менш 30 градусів ПК-30 забезпечить значно більший захист і герметичність, ніж профіль з низькою хвилею ПК-20 або ПС-20.

Де купити профнастил?

Незалежно від того, чи потрібен Вам покрівельний або стіновий профнастил, ви можете купити партію ПК-30 або ПС-20 в Дніпрі з доставкою в будь-яку точку України. Параметри замовлення уточнюйте у менеджера.