ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
18 грудня 2020

Профільна труба: види, особливості, розміри

Профільна труба: види, особливості, розміри

Профільний прокат – це різновид чорного металопрокату, найбільш широко використовується у сфері будівництва та важкої промисловості. Це каркасні конструкції та покрівлі будівель і споруд, в тому числі залізобетонних конструкцій великих площ, лінії ЛЕП, будівництво висотних баштових кранів і іншого важкого устаткування і будівельної техніки, а також будівництво огорож, тентових будівель і виробництво вуличних меблів. Перевагою профільних труб є їх менша, в порівнянні з литим металопрокатом, вага і висока міцність й стійкість до навантажень внаслідок ребер жорсткості.

До категорії профільних відносяться всі види порожніх труб, перетин якого відрізняється від стандартного круглого. Сортамент профільного прокату включає квадратний прокат, прямокутний, овальний або С-подібний. Розміри перетинів можуть варіювати від 1х1 см до 50х40 см.

Види профільних труб

Профільні труби розрізняють за багатьма ознаками:

  • За матеріалом виготовлення труби можуть бути сталеві (чорні, нержавіючі, оцинковані), алюмінієві або чавунні. Сталь за змістом вуглецю і легуючих добавок може бути високо- або низьколегованої. Кожен вид металу відрізняється ступенем жорсткості, стійкості до згинання і скручування, і по-різному протистоїть навантаженням. Добавка алюмінію дозволяє підвищити стійкість металу до корозії, а легування підвищує твердість металу та опірність навантаженням.
  • По товщині стінок: тонкостінний і товстостінний прокат. Товщина стінок впливає на можливість вигину труби.
  • За способом виробництва профільної труби розрізняють електрозварні, прокат профільний холоднокатаний і безшовні гарячекатані профільні труби. У порівнянні з безшовним аналогами сталеві електрозварні профільні труби відрізняються високою міцністю і меншою вартістю погонного метра. Це робить їх привабливими для застосування в будівельній та промисловій сферах.
  • За розмірами виділяють труби мірної, немірної та кратної мірної довжини.
  • За типом покриття: оцинкований і чорний металопрокат.

Особливості продукції

Труба профільна квадратна

Квадратний профіль випускають з товщиною стінок від 1 до 14 мм, перетином від 1х1 до 60х60 см. Універсальний, використовується в будівництві та машинобудуванні, бувши хорошим опорним елементом. Довжина від 1 до 12 метрів.

Труба профільна прямокутна

Відрізняється різною шириною граней. Використовується як носійний елемент конструкції в будівництві, а також в меблевому виробництві, будівництві каркасних споруд і т.п. Краще, ніж квадратний профіль, схильний до вигинання для аркових конструкцій. Довжина може досягати 12,5 м. Найбільш популярні труби мають перетин 2,5х2,5, 5х5, 4х8, 6х4 і 10х8 см. Товщина стінки може досягати 4 мм.

Труба профільна овальна

Труба овальна підходить для спорудження вигнутих конструкцій, виробництва меблів і декоративних конструкцій, а також в газовій і нафтовій індустрії. Овальна труба може мати перетин від 3х6 до 22х72 мм. Товщина стінки варіює від 0,5 до 2,5 мм. Довжина від 1 до 12 м.

Вага та розміри профільних труб

Розрахувати вартість профільної труби можна, орієнтуючись на вагу погонного метра. Цей показник буде відрізнятися для різних видів продукції, в залежності від матеріалу виготовлення, товщини стінок і перетину вироби. З відповідністю цих показників можна визначитися за допомогою таблиць ГОСТ 8639-82, який регламентує виробництво профільного металопрокату.

Купити труби профільні електрозварні в Дніпрі з доставкою в будь-яку точку України можна у безпосереднього виробника: всі питання по параметрах металопрокату можна дізнатися у наших менеджерів компанії «Стальсервіс»: +38 (050) 420-14-53.