ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
18 липня 2019

Профілі для обшивки стін гіпсокартоном

Профілі для обшивки стін гіпсокартоном

Обшивка стін гіпсокартоном необхідна при дефектах стін (тріщинах, нерівності, неоднорідній поверхні), необхідності в утепленні, шумоізоляції, приховуванні електропроводки або спорудженні фальшкороба. Для цих цілей споруджується фальшстіна з гіпсокартону або ДСП, основою якої є металеві нержавіючі профілі.

Для обшивки стіни знадобляться матеріали:

  • Напрямні профілі для стін і стель UD-27. З його допомогою створюється периметр майбутнього каркаса. Іноді використовують направляючий профіль UW, але він тримає менше навантаження і більше підходить для монтажу простінків.
  • Стоєчний профіль CD-60 (поєднують з напрямних UD-27) або CW (розмірів 50, 75 або 100, поєднують з аналогічними розмірами UW) - застосовують для створення стійок в рамці з направляючого профілю. Він несе, що тримає рамку всієї конструкції, і саме до нього кріпляться панелі гіпсокартону. Стієчний профіль встановлюється вертикально під прямим кутом до направляючого.
  • Прямі підвіси - П-подібний перфоровані виріб з легкого металу для кріплення довгих відрізків вертикальних стійок до стіни або стелі.
  • Перемички - виготовляються з CD-профілю. Наявність перемичок збільшує жорсткість конструкції і її несучу здатність, що актуально для стіни великої висоти або ширини.
  • Кутові профілі - перфоровані вироби, вигнуті під кутом 90 градусів, призначені для зовнішнього зміцнення кутів гіпсокартонної конструкції при шпаклюванні.
  • Метизи: саморізи по металу (довжина 9 мм, мета - поєднання елементів каркасу), дюбелі-шурупи (розмір 6 на 60 і 8 на 80 мм, мета - фіксація напрямних профілів і підвісів).
  • Інструменти: для попередньої розмітки - лінійка, олівець, рівень, підвіс, для різання профілю - ножиці по металу, для кріплення напрямляючих і стоєчних елементів каркасу (створення опорної конструкції) - перфоратор з буром, відповідним діаметру шурупів, для вкручування дюбелів-шурупів - шуруповерт.

Основні етапи обшивки стіни гіпсокартоном

1. Виконання розмітки. Місцезнаходження "скелета" конструкції розмічається на підлозі, стінах і стелі. З підлоги можна перенести лінію профілю, використовуючи схил.

2. Кріплення до підлоги профілю UD-27 за допомогою дюбель-шурупів з кроком не більше 60 см.

3. Розмітка на направляющем профілі розташувань стійок з кроком 60 см (або 40, якщо потрібна підвищена жорсткість конструкції). 60 або 40 - тому, що ширина гіпсокартонного листа становить 120 см, і його можна кратно без відходів ділити на 2 або 3 однакових частини.

4. На капітальній стіні роблять розмітку вертикальних ліній для кріплення прямого підвісу з кроком 60 см.

5. Через кожні 80 см уздовж цих ліній кріплять прямі підвіси. Для кріплення використовують дюбель-шурупи. На даному етапі передбачають розташування фальшкороба в стіні: прямі підвіси повинні розташовуватися на кінцях напрямних відрізків, які формують короб.

6. Підрізають стельові профілі і вставляють їх у напрямні. Кожен профіль за допомогою лінійки, виска і рівня виставляється строго вертикально по нижній позначці на направляющем профілі. Спинкою до нього кріплять другий стієчний профіль. Розмітка повинна припадати на лінію з'єднання. Вільна частина вертикального підвісу загинається до стіни.

7. При необхідності для посилення конструкції одним із стандартних способів з профілю CD виготовляють перемички і кріплять їх до несучих вертикальних профілів.

8. У простір між каркасом і стіною розміщують ізоляційний матеріал (проклеенная мінеральна вата), електропроводку тощо.

9. Після закінчення з'єднання всіх напрямних, несучих профілів і перемичок каркас готовий до обшивки гіпсокартонними панелями, штукатурення та підсумкової обробці.

10. При необхідності виступаючі кути фальшкороба захищають кутовим профілем.