ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
20 серпня 2021

Профілі для гіпсокартону: направлячий і стієчний різниця

profili dlya gipsokartona

Для монтажу фальшстін, багаторівневих стель, арок і фальшкоробів в приміщенні використовуються металеві профілі. Їх завдання – спорудження підстав каркаса і з'єднання листів гіпсокартону та ДСП між собою.

Профіль для ГКЛ повинен бути легким, міцним і нержавіючим: його виконують з оцинкованої сталі та алюмінію. Різні види профілів виконують різні завдання, тому відрізняються ступенем міцності, товщиною металу, типом вигину (буква «П» з перемичками й без або куточок), ступенем жорсткості, рифленою або гладкою стінкою.

Каркаси можуть бути спеціально призначені для стін (стіновий) і стелі (стельовий). Основними видами профілів для гіпсокартону є направляючий і стієчний, з яких споруджують переважна більшість конструкцій. Додатковими видами є кутовий, маяковий, арковий (дуговий) профілі, підвіси й крабові з'єднувачі.

У чому різниця між направляючим та стоїчним елементом конструкції, і як їх вибрати?

Направляючий профіль: характеристики й завдання

Направляючим профілем (позначення UW для стін і UD для стелі, або ПН) називають підставу каркаса, що утримує носійні рейки й прикріплені до твердої основи (стіни або стелі відповідно). Перетин профілю має форму літери «П», де спинка гладка, і може бути виконана в розмірах 50, 65,75 і 100 мм для стінового і 28 мм для стельового. Полки (бічні елементи) мають висоту 40 мм для стінового і 27 – для стельового.

Направляючий профіль встановлюють горизонтально (кріплення до підлоги, стіни або стелі), його товщина повинна бути 0,5-0,6 мм для забезпечення оптимальної жорсткості конструкції. Більш тонкий метал легко гнеться під вагою гіпсокартонного листа.

Кріплення направляючого профілю до основи виконують за допомогою дюбелів.

Стієчний профіль, характеристики та завдання

Стієчний профіль (позначення СW для стін і СD для стелі, або ПС) бере участь в спорудженні каркаса стельових конструкцій і фальшстін. Перетин також наближене до букви «П», але має відмінність від направляючого профілю: спинка має ребра жорсткості, які підвищують жорсткість вироби, а краю полиць загнуті всередину або мають додаткові ребра жорсткості. Для забезпечення працездатності конструкції товщина металу повинна бути не менше 0,5-0,6 мм. Обов'язково покриття цинком або алюміцінком.

Стієчний профіль з шириною спинки 50,75 і 100 мм і висотою полиць 50 мм зазвичай використовують для арок, фальшстін та інших стінових каркасів. Ширина 60 мм з висотою полиць 27 мм – профіль призначений для спорудження стельових конструкцій.

Стандартна довжина, як направляючого, так і стійкового профілю, може бути 3000 і 4000 мм. Вона повинна бути досить великою, щоб високі конструкції створювати без нарощування.

Стієчний профіль встановлюють в направляючий і кріплять за допомогою шурупів по металу: прес-шайб або крабів. При цьому використовують додаткові види профілів: куточки, підвіси, краби й т.п.

Як вибрати профілі для гіпсокартонних систем?

Ціна на профілі залежить від товщини металу, покриття, розмірів і партії: оптові покупки обходяться дешевше.

Якісний профіль повинен мати товщину металу понад 0,5 мм, якщо на каркас передбачається навантаження. Малі декоративні короби можна монтувати з тонкого профілю товщиною 0,35 мм.

Покриття цинком або алюміцінком обов'язково, навіть якщо метал служить в приміщенні: це допоможе уникнути корозії.

Сертифікат на продукцію належать до обов'язкових документів: в ньому міститься інформація про характеристики матеріалу, виробника і гарантійних зобов'язаннях.

Якщо продукція купується у заводу-виготовлювача, то покупець має можливість замовити нестандартну довжину вироби: наприклад, 2500 або 5000 мм при стандарті 3000 і 4000 мм.

Ширина спинки профілю повинна враховувати кількість листів гіпсокартону, товщину утеплювача і т.п. Вибір ширини спинки також залежить від передбачуваного навантаження на конструкцію. Арочні композиції та декоративні короби не несуть серйозних навантажень, тоді як для багаторівневої стелі або полки краще брати широкий профіль з ребрами жорсткості й кріпити направляючі надійно з невеликим кроком.

Профілі для гіпсокартонних систем – в нашому асортименті.