ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
20 вересня 2019

Правила укладання покрівлі з профнастилу

Правила укладання покрівлі з профнастилу

Профнастил і металочерепиця — популярне й економне рішення для будівництва будинків і споруд. Профільні листи мають малу вагу, більшу довжину, і не потребують вираженому ухилі даху, але мають певні вимоги до монтажу, які мінімізують недоліки недорогого покриття.

Особливості монтажу сталевого профлиста в якості покрівлі

 • Використовуйте страхувальні пристосування і монтажні пояси для будь-яких покрівельних робіт. Дотримуйтесь техніку безпеки.
 • М'яке неслизьке взуття не тільки поліпшить зчеплення, ай виключить пошкодження профлиста.
 • Профільний лист, відповідний для покрівлі (ПК-20, ПК-30, ПК-44, ПК-57), має хвилеподібний вигин. Вузький довгий профнастил вимагає стику хвиль, щоб уникнути підтікання опадів в місцях стику. Тому в параметрах листа заздалегідь зазначена загальна ширина і корисна, з якої складається ширина покрівлі з урахуванням перекриттів.
 • В ідеалі довжина листа повинна перевищувати довжину ската не менше, ніж на 30 см для паралельного укладання довгих листів. Короткі широкі листи укладають методом черепиці, тут ширина повинна перевищувати ширину ската, або кріплення відбувається з перекриттям хвилі.
 • Через низьку шумоізоляцію та високо теплопровідності профнастил потребує шару ізоляційного матеріалу. Загальний «покрівельний пиріг» складається з наступних шарів: пароізоляція, утеплювач (під кроквами), гідроізоляція (під кроквами, під обрешіткою, нахлест 100-150 мм, герметизація стиків), профнастил. Кожен з шарів виконує важливу функцію і продовжує термін і комфорт використання покрівлі. Теплоізоляція та гідроізоляція укладається перпендикулярно обрешітці (в напрямку конька).
 • Основою під профлист є крокви, обов'язково посилені обрешетуванням. Спосіб укладання обрешітки залежить від кута нахилу покрівлі: вона може бути суцільною або з кроком 350-600 мм.
 • Інструменти, придатні для різання профлиста: ножівка по металу з малими зубцями; ножиці для різання металу; твердосплавна дискова пилка з великими оборотами диска; електрорізак. Всі інші типи інструментів нагрівають лист і можуть зіпсувати полімерне покриття, або ріжуть нерівно і деформують лист при різанні.
 • Також для монтажу покрівлі знадобиться шуруповерт, дрель з насадкою для різання металу, вимірювальна рулетка.
 • Кріплення профлистов до дерев'яної основи виконується за допомогою саморізів для покрівлі, зазвичай 4,8 на 35 мм, і до 80 мм довжиною — для кріплення конька. Цвяхи не підходять: вони не витримують високої вітрового навантаження, а профлист можна деформувати при забиванні цвяхів.

Кут нахилу покрівлі й спосіб укладання обрешітки:

Якщо кут становить менше як 15 градусів

При куті нахилу 5-15 градусів обрешітка суцільна. Накладання профлиста повино становити не менше двох хвиль по ширині і не менше 30 мм по довжині. Це забезпечить надійність і виключить підтікання опадів. Обов'язкова герметизація всіх швів і нахлестів. Також суцільне решетування  на ребрах, по колу димоходу і на коньках.

Додаткові дошки укладаються під водостік, ендови, снігоупори.

Якщо кут становить вище 15 градусів

Обрешітку можна вкладати з кроком від 450 до 600 мм між дошками: чим менше кут, тим менше крок. Нахлесту по висоті достаточньо 200 мм, по ширині — одній хвилі.

Порядок монтажу покрівлі з профлиста

 • Вибір відповідної марки й розміру профлиста з антикорозійним покриттям.
 • Укладання на основу ізоляційного шару, герметизація стиків.
 • Укладання та скріплення крокв і обрешітки з обраним кроком або суцільну. Передбачаємо суцільну обрешітку під димохід і інші елементи покрівлі. Установка бруса під сніговий бар'єр в нижній частині схилу.
 • Укладання профлистів відповідно до обраного способу: з будь-якої зі сторін з нахлистом, якщо довжина листа перевищує довжину ската, і від низу до верху, з нахлистом, рухаючись до конька, якщо використовується короткий широкий профіль. Кріплення листа до основи саморізами, між собою - спеціальними заклепками. Попереднє свердління отворів для саморізів не потрібно.
 • Підфарбовування шляпок саморізів під колір полімерного покриття листа.
 • Коньок дозволяє герметизувати стик листів зверху. Його укладають на місце зустрічі листів за допомогою саморізів, крок 200-300 мм.
 • Торцеву планку кріплять до торцевої дошки обрешітки і профлиста, з перекриттям мінімум однієї хвилі на 50-100 мм.
 • Сніговий бар'єр для попередження обвалу снігу кріплять нижче рівня покрівлі до передбаченого брусу паралельно конька.
 • Монтаж і герметизація димоходу обраної конструкції та матеріалів.

Купити профнастил та комплектуючі для покрівлі можна зробивши замовлення на нашому сайті. Наші фахівці допоможуть вам підібрати і зробити правильний розрахунок покрівельних матеріалів.