ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
09 жовтня 2020

Поради з укладання покрівлі з металочерепиці взимку

Монтаж металочерепиці взимку

Будівельні роботи можуть затягнутися через непередбачені причини, або ж виникає термінова необхідність в ремонті покрівлі: в будь-якому випадку, монтажні роботи по покрівлі можуть виконуватися взимку. Зимовий час має, як свої недоліки, так і переваги:

 • У зимовий час з нестабільною погодою різко знижується швидкість виконання робіт на вулиці: людський фактор.
 • Взимку необхідно продумати накрите місце складування будівельних матеріалів: навіси, склади й т.п. Деякі матеріали змінюють свої розміри через зміну температур, і на них є неприпустимим утворення криги.
 • Менша тривалість дня також подовжує час проведення робіт.

Як не дивно, є і переваги зимового монтажу покрівлі:

 • Низька завантаженість будівельних бригад: завжди можна знайти вільну.
 • Будівельні матеріали практично завжди в наявності в повному обсязі через зниження продажів.
 • Взимку рідко трапляються мокрі опади, тому ризики намочити будівельний ліс нижче.

Структура покрівельного пирога містить укладання декількох шарів матеріалів в певному порядку: це брус-основа, решетування, шари утеплювача, гідроізоляція, пароізоляція, актуальний для металевої покрівлі звуковий бар'єр і, власне, дахове покриття - металочерепиця або профнастил.

Якщо покрівля перекривається, або здійснюється її поточний ремонт, то, в залежності від її стану, є можливість укрити шиферні листи профнастилом або металочерепицею прямо по верху, не розбираючи покрівельний пиріг. Але якщо є сумніви в цілісності кроквяної системи (стара, цвіль, ламання), то весь дах доведеться перекладати заново.

Покрівля з металочерепиці: чи можна здійснювати монтаж взимку?

Сучасні покрівельні матеріали - металочерепиця та профнастил - не мають обмежень за часом року для монтажу: вони легко витримують температури від -50 до +120 градусів Цельсія без змін робочих характеристик. Листи не втрачають своєї гнучкості та не розтріскуються, зберігають захисне покриття. Для ремонтних робіт в мороз металочерепиця – найкращий вибір: вона не вимагає демонтажу старої шиферної покрівлі, а укладається прямо поверх неї.

Проте будівельні роботи з укладання даху в мороз мають ряд особливостей, до яких слід підготуватися заздалегідь:

 • Вибираючи металочерепицю для робіт взимку, звертайте увагу на тип покриття: стійкими до укладання в мороз вважаються покриття пурала або полідіфторіда. Якщо доводиться вибирати за зовнішнім виглядом, то матове полімерне покриття більш морозостійке, ніж глянець.
 • Неприпустимо утворення криги на листах металочерепиці та пароізоляційних плівках: її очищення механічним способом призводить до пошкодження матеріалу і його захисного шару, що знизить термін його служби та зіпсує зовнішній вигляд. Для будівельного лісу і матеріалів покрівельного пирога необхідно передбачити навіс, намет або закрите приміщення, якщо є така можливість.
 • Листи металопрофілю мають велику площу: це ускладнює перенесення, підйом на дах і монтаж у вітряну погоду, яка звичайна для зими. Укладання покрівлі в мороз понад -25 градусів і у вітряну погоду небезпечно для життя: краще перечекати негоду. Роботи проводять мінімум удвох, матеріал закріплюється по максимуму.
 • Балки та решетування з дерева повинні бути сухими. Між монтажними роботами їх обов'язково накрити вологоізоляційними матеріалами. Намокле дерево після проведення робіт взимку, швидше, не висохне, а погниє, що призведе до необхідності заміни покрівлі. Намоклі балки можна просушити за допомогою теплової гармати.
 • Продумайте поверхні для закріплення інструментів: вони при мінусовій температурі ковзають по поверхні.
 • Використовуйте для страхування і м'які гумові наколінники: пластик і тверда гума ковзають по металу, і є ризик травмуватися.
 • При закручуванні покрівельних саморізів враховуйте те, що їх  EPDM прокладка твердне і може лопнути. Загвинчуйте саморізи не до упору.
 • Для утеплення покрівлі використовуйте мінеральну вату або інший матеріал з високими гідрофобними властивостями. Не нехтуйте гідро-і пароізоляційним і плівками, звуковими бар'єрами, щоб покрівля функціонувала повноцінно.

Металочерепиця, профнастил та ізоляційні матеріали для покрівельного пирога, а також добірні елементи - в нашому асортименті.