ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
18 жовтня 2019

Покрівельний профнастил - як вибрати?

Покрівельний профнастил - як вибрати?

Сучасні покрівельні матеріали відрізняються різноманіттям. Одних тільки металевих профільованих листів кілька десятків видів: на будь-який смак і гаманець. Профлист – це найдоступніший і популярний матеріал для покрівлі, що становить собою холоднокатаний вигнутий лист з нержавіючим покриттям. Залізо для покрівлі може відрізнятися між собою за різними ознаками, які й визначають підсумковий вибір покупця.

За якими ознаками розрізняють покрівельний профнастил?

  • Товщина металу.

Для виробництва покрівельного листа використовують залізо товщиною не менше 0,5 мм. Разом з полімерним покриттям в кілька шарів товщина може досягати 0,75 мм. Природно, чим товще лист, тим більшу механічну навантаження він здатний витримати.

  • Розміри листа.

З одного боку, гонитва за великими листами означає меншу загальна їх кількість і зручність кріплення на даху з довгим скатом без перекриттів, що потребують меншого ухилу. З іншого боку, лист великого розміру – це труднощі при транспортуванні та монтажі: для підняття та утримання такого листа навіть в майже безвітряну погоду мало зусиль однієї людини. Проте, велика покрівля з малим ухилом зажадає саме таких листів: максимальна довжина до 12 метрів.

Середні габарити листа – 750 на 1000 мм, але показники зазнають суттєвих змін: ширина листа знаходиться в межах 750-1160 мм, а довжина – від 1 до 12 метрів. Чим менше лист, тим простіше укладати покрівлі нестандартної форми: округлені, конусоподібні та т.п.

  • Тип профілювання.

Лист може мати різноманітний тип профілювання: хвиля робиться круглої та прямокутної форми, з різною висотою і кроком між хвилями. Чим більше висота, тим нижча ймовірність протікання покрівлі з малим ухилом при великій кількості опадів. Мала хвиля зручніше в монтажі покрівлі з великим ухилом і нестандартної форми. Відстань між хвилями збільшує стійкість до несення механічних навантажень. Воно ж формує додаткову ширину листа, яка йде на перекриття і знижує корисну площу листа. Висота хвилі коливається від 27 до 54 мм.

  • Тип металу.

Для виробництва профнастилу використовують листову або рулонну оцинковану сталь. В покриття можливе додавання кольорових металів для збільшення корозійної стійкості.

  • Тип покриття.

Листи оцинковані без покриття значно дешевші: вони служать менше, але і коштують істотно нижче, тому їх охоче використовують для покрівлі господарських будівель.

В цілому ж будівельний ринок пропонує листи з покриттям з цинку, алюміцинка, поліестеру, пурала, пластизола і інших елементів. Пурал і пластизол –  більш надійні та зносостійкі, відповідно, дорожчі.

Полімерне покриття наноситься в кілька шарів. Нижній шар оцинкований, покритий пасивуючим шаром, потім наносять ґрунтовку й обраний тип полімеру. Із зовнішнього боку лист додатково забарвлений в декоративних цілях: колір фарби – будь-яка. Такий «бутерброд» дозволяє збільшити стійкість захисту і товщину листа.

Грає роль також товщина полімерного покриття: з одного боку, тонке швидше і стирається, з іншого – довше тримається при вигині. Товсте покриття погано протистоїть згинанню: схильне до тріщин і відшарування.

Критерії вибору профлиста залежать від параметрів покрівлі: ширини та довжини ската, форми покрівлі, вигину, кількості дощок в основі, типу приміщення. Природно, для житла підбирають найбільш довговічні варіанти з більшою тривалістю експлуатації, тоді як госпбудівлі можуть обійтися економ-варіантом.

Популярні види покрівельного профнастилу на будівельному ринку України:

  • ПК-20. Товщина листів від 0,4 до 0,63. Ширина 1150 загальна, 1100 корисна, максимальна довжина 12 м. Висота хвилі 20, ширина 30, крок 73,5 мм. Покриття – цинк, алюміцинк, поліестер.
  • ПК - 30. Покрівельний профнастил від 0,4 до 0,5 мм завтовшки. Покриття алюміцинк, полімер, глянсовий 25 мкм або матовий 35 мкм. Ширина 1110 (1080 корисна), довжина 4-12 м. Висота хвилі 30 мм.
  • ПК-44. За несучої здатності перевершує ПК 30, але поступається ПК-57. Товщина 0,4-0,7 мм, ширина тисяча вісімдесят три (1028) мм, довжина 3-12 м. Покриття поліестер матове, гарантія до 30 років.
  • ПК-57 - найбільш надійний варіант з високою стійкістю до навантажень. Товщина до 0,8 мм, ширина 1030 (960) мм, довжина 0,4-12 м. Висота хвилі 57 мм. Покриття алюміцінк, матовий поліестер.

Ціна на профнастил залежить від товщини металу, характеристик сировини, вибору кольору, компанії-виробника.