ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
04 жовтня 2019

Переваги і недоліки використання профільної труби під кабель

Переваги і недоліки використання профільної труби під кабель

При монтажі електропроводки для будинків і споруд будь-якого призначення обов'язковим етапом є прокладка електричного кабелю під напругою. Силові лінії можуть прокладатися під землею, від найближчої лінії електропередачі до споруджуваного об'єкта, по стінах і стелі будівлі для електропроводки на поверхи й т.п. Як правило, після прокладки комунікацій доступ до них ускладнений, тому важливу роль відіграє вибір якісного кабелю з гарною ізоляцією і його максимальний захист від пошкоджень, які можуть статися при ремонтних і будівельних роботах, короткому замиканні та інших надзвичайних обставин. Також неминучий прискорений знос кабелів при їх контактуванні з абразивом піску і будівельних матеріалів.

Використання профільної труби для прокладки електропроводу дозволяє захистити його і багаторазово збільшити довговічність всієї системи. Для цього використовується пластиковий або металевий профіль прямокутного або квадратного перетину.

Переваги застосування металевих профільних труб для захисту електропроводки

 • При проведенні земляних робіт існує небезпека пошкодження кабелю, прокладеного на певній глибині без точного його маркування. Застосування короба з металевого профілю дозволяє захистити кабель при ручних роботах і істотно підвищити надійність проводки при роботах на екскаваторі.
 • У випадку короткого замикання металевий кожух ізолює кабель від легкозаймистих будівельних матеріалів (особливо актуально для дерев'яного будинку), що підвищує пожежобезпечність.
 • Металевий профіль забезпечує захист комунікацій від впливу вологи, кислот, механічних впливів, абразив.
 • Захист проводки при ремонтних роботах в будинку із застосуванням термічного нагріву: усадка натяжних стель за допомогою теплової гармати, зварювальні роботи та ін.
 • Прямокутне або квадратний перетин профілю дозволяє максимально ергономічно розташувати проводку там, де є недолік місця.
 • Металевий корпус дозволяє часткової нейтралізувати електромагнітні хвилі, які випромінює електрокабелем, за умови якісного заземлення. Обов'язково заземлення проводки при напрузі в мережі понад 42 Вольт. Цим не варто нехтувати в житловому будинку.
 • Захист жорсткого корпусу сталевого профілю набагато надійніше пластикового профілю, що підвищує надійність і довговічність системи в кілька разів. Саме тому в умовах агресивного середовища, а також тих місцях, де доступ до кабелю буде затруднено, рекомендується використання більш надійного металопрофілю.
 • Зовнішній вигляд відкритих частин електропроводки залишається естетичним. Комунікації, прокладені без приховування в фальшстіну або простір між дерев'яним облицюванням і стіною, характерні для стилів лофт, техно, хай-тек. У цьому випадку зовнішня естетика відкритих комунікацій важлива.

Недоліки застосування профільної труби з металу для захисту комунікацій

 • Вартість металопрофілю вище аналогічного профілю з пластика. Проте, такі витрати окуповуються надійністю.
 • Утруднений  якісний вигин кабелю без спеціального інструменту на місці прокладки. Використання двох частин профільної труби замість однієї зігнутої порушують герметизацію з'єднання і знижують ступінь захисту.
 • Важливий правильний підбір діаметра труби: він повинен в 3 рази перевищувати діаметр пучка кабелів, прокладених всередині, щоб було зручно протягувати лінію наскрізь без перешкод.
 • Для стабілізації комунікацій всередині труби використовується тальк та інші речовини, обов'язково негорючі та неабразивні.
 • Важливо дотримуватися правил прокладки електрокабеля в металевому профілі: обов'язкова наявність потрійній ізоляції, установка розподільчих коробок, підготовка внутрішньої поверхні металевої труби (зачистка йоршиком, видалення абразиву), ретельна розмітка глибини прокладки.
 • Металева труба у вологому середовищі піддається корозії. Тому в місцях, де мінімально можливе пошкодження проводки, але труба постійно контактує з вологою, може бути доцільно застосування пластикової труби та забезпечення герметизації з'єднання. Якщо герметизація неможлива, варто прокладати проводку в іншому місці.

Металопрофіль квадратного і прямокутного перетину для прокладки електрокомунікацій – в нашому асортименті.