ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
20 листопада 2020

Навіщо потрібно контробрешетування для даху

Навіщо потрібна контробрешетування для даху

Будь-яка покрівля являє собою багатошарову конструкцію, що має каркас і особливу конструкцію, що служить для збереження тепла, вентилювання підпокрівельного простору і захист від вологи та зайвої звукопроникності. Крім того, надійна покрівля повинна забезпечувати стійкість покрівлі під вагою великої кількості опадів і сильному вітровому навантаженню.

Розберемо найпростіший і популярний приклад: дво- чи чотирьохскатної покрівлі з покриттям з металочерепиці на житловому будинку. Які елементи будуть обов'язковими для такого даху?

Основа покрівлі

Основа будь-якого виду даху є крокви - це дерев'яні носійні конструкції, що несуть вага утеплювачів і покрівельного покриття. Чим більше важить покрівля (наприклад, глиняна черепиця або складна конструкція з покриттям з шиферу), тим масивніше застосовується дерев'яний брус або сталевий куточок.

Елементи конструкції покрівлі

Для з'єднання крокв в єдиний каркас застосовується решетування - дерев'яні поперечні дошки до 35 мм завтовшки, які укладають на крокви з кроком близько 70-80 см. Чим більше передбачувана вага покрівлі, тим менше крок. Крок також залежить від кута ската, кліматичних умов і форми хвилі металочерепиці або профнастилу. Для металевих видів покрівлі з високою хвилею решетування може бути суцільною.

Решетування є підставою для покрівельних   паробар'єрну  плівку, яка буде захищати дерев'яні елементи покрівлі від конденсату матеріалів покрівельного пирога, а під неї зазвичай укладають гідро- та й грибка. В іншому варіанті гідроізолюючу плівку кладуть на крокви під контробрешетування, сюди ж кладуть передбачений шар утеплювача, обов'язковий для холодної металевої покрівлі: мінеральна вата, пінопласт або інші матеріали, що затримують тепло всередині будинку.

Контробрешетування зустрічається в більшості конструкцій теплих дахів. Що вона являє собою, і чим відрізняється від обрешітки?

Коли потрібна контробрешетування під металеву покрівлю?

Металева покрівля завжди потребує утеплювачах, гідробар'єр і звукоізоляції. Разом з тим, під такою покрівлею часто накопичується волога, і дерев'яні частини ферми вбирають її, що для дерева вкрай небезпечно: волога і грибок руйнують дерев'яну основу і можуть привести до повної псування даху.

Контробрешетування набивається на крокви або на обрешітку: головна умова – поверх гідроізоляційного і пароізоляційного шарів. Основна її завдання – це створення між ГІДРОІЗОЛЯТАМИ та покрівельними металевими листами вентиляційного простору. Крім того, контробрешетування розв'язувє такі проблеми:

  • Захист утеплювача від псування в результаті постійного скупчення конденсату в певний сезон року.
  • Захист і продовження терміну служби всіх дерев'яних елементів кроквяної системи. Скупчення конденсату сприяє псування дерева й утворення грибка.
  • Як наслідок – продовження терміну служби та підвищення здатності нести навантаження всієї покрівлі.
  • Перешкода провисання гідробар'єру і пароізоліруючу плівки.

Для ефективної вентиляції підпокрівельного простору висота контробрешетування повинна бути не менше 40 мм, ширина близько 50 мм.

Спорудження контробрешетування

На крокви в необхідному технологічному порядку укладають гідробарьер, шар утеплювача і пароізоляційну плівку. Після закріплення гідропароізолята на кроквах зверху розмічається і набивається контробрешетування. Для цієї мети вибирають бруси перетином 30х50, 40х50 або 50х50 мм, довжина 120-140 мм.

Перед монтажними роботами деревину обробляють антисептиками й антигрибковими засобами, а також просоченням від жучка-червиці. Планки кріплять за допомогою оцинкованих цвяхів.

Зверху на контробрешетування роблять розмітку під обрешітку і здійснюють її монтаж. І вже решетування стає основою для укладання металочерепиці або профнастилу. Від типу хвилі залежить крок кріплення дранки. Внаслідок висоти обрешітки над контробрешетування металеві покрівельні листи виявляються піднятими над паробарьєрною плівкою, і повітря вільно курсує в цьому просторі, перешкоджаючи скупченню конденсату.

Важливо вибирати металочерепицю або профнастил з полімерним покриттям, яке захистить металеву покрівлю від корозії через окислення.

Для спорудження сучасної покрівлі з легких і міцних матеріалів в нашому асортименті ви знайдете металочерепицю і профнастил різних видів, гідроізолюючі плівки та всі види добірних елементів.