ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
10 липня 2020

Навіщо потрібні снігозатримувачі для даху

Навіщо потрібні снігозатримувачі для даху

Велика частина нашої країни знаходиться в кліматичних зонах, для яких характерна велика кількість опадів взимку. Налиплий шар снігу може бути товщиною до 40 см і більше, і падіння такого замету з висоти даху нерідко призводить до серйозних травм і навіть летальних наслідків. Імовірність лавиноподібного сходу відразу великого снігового шару підвищується з підвищенням кута ската покрівлі, а такі конструкції — найбільш популярне рішення для житлових будинків. Щодо безпечних з цієї точки зору вважаються типи покрівлі з кутом нахилу менш як 15 градусів і регіони, де вкрай рідкісні випадає сніговий покрив завтовшки більше 5-7 см (південні області). На всіх інших, особливо якщо на відстані до 1,5 метра від будинку розташований тротуар або доріжка до госпбудівлі, необхідна установка спеціальних снігозатримувальних споруд, завдання яких зводиться до забезпечення безпеки покрівлі в зимовий період.

Типи снігоблокующих споруд для покрівлі

Всі споруди, що перешкоджають сходженню лавини снігу з покрівлі, можна розділити на два типи:

  • Снігорізи — використовуються для розрізання пласта на кілька частин: при цьому енергія падіння лавини значно знижується. Снігорізи можна використовувати для покрівель невисоких будівель в тих регіонах, де товщина снігового покриву не перевищує 7-10 см.
  • Снігозатримувачі — забезпечують повне утримання опадів на даху до моменту їх танення і стікання.

Види металопрофілю для утримання снігу на даху

Снігозатримувачі для різних типів покрівлі підбирають з урахуванням наступних її особливостей:

  • Тип покрівлі — пряма (плоска) або похила, складність конструкції.
  • Види покрівельних матеріалів — снігозатримувачі які підійдуть для даху з металочерепиці, можуть не підійти для м'якої покрівлі.
  • Кут нахилу скатної покрівлі: чим вище, тим більш надійні споруди для утримання опадів знадобляться.
  • Висота будівлі: для низького одноповерхового житлового будинку падіння одного і того ж шару снігу буде менш небезпечною для людини, ніж падіння цього ж пласта з даху триповерхового будинку і вище.
  • Характерна для даної кліматичної зони товщина снігового покриву. Для снігових регіонів цей показник може перевищувати 40 см, і металопрофіль для утримання опадів буде потрібно з високою стійкістю до навантажень.

На вітчизняному ринку запропоновані наступні види снігозатримувачів

Ґратчастий — виробляються у вигляді кронштейнів, на яких утримується решітка. Призначені для покрівель з ухилом понад 15 градусів і довгим скатом. Конструкція виготовляється з нержавіючої оцинкованої сталі з обов'язковим покриттям фарбою під колір крові. Грати можуть бути у висоту від 5-7 до 20 см: чим вище бар'єр, тим більшу висоту снігового шару він здатний утримати. Приварка решітки до поздовжніх труб багаторазово підвищує надійність конструкції для снігових пластів великої маси. Труба в цьому випадку перешкоджає прогинанню решітки під великою масою снігу.

Кутові (або пластинчасті) - мають двогранний з кріпленням до покрівлі трикутну форму і невелику висоту: всього 4-6 см. Кутки вважаються бюджетним варіантом металопрофілю для утримання опадів, і призначені для регіонів з низькою кількістю снігу і дахів з ухилом до 30 градусів. Снігобар'єр розташовують в кілька рядів в шаховому порядку, з кроком 50-100 см.

Трубчасті снігозатримувачі — складаються з поздовжніх труб-підстав діаметром до 3 см і кронштейнів. Вважаються універсальними, призначені для всіх типів покрівлі (з металочерепиці, профнастилу, черепиці). Висота всієї конструкції може досягати 15 см, а в складі можуть бути дві або три труби, з відстанню по 8-10 см між ними. Така конструкція є частково снігорізом: вона надійно утримує щільний сніговий пласт, а коли він починає танути й повзти вниз під власною вагою, то пласт просочується між трубами та розрізається, багаторазово знижуючи енергію падіння. Для більшої надійності трубчасті снігозатримувачі можуть бути встановлені по всьому периметру покрівлі й в кілька рядів.

Точкові снігозатримувачі(бугелі, гаки) — невеликі гнуті смуги з металопрофілю шириною всього кілька см. Монтуються в кілька рядів, в шаховому порядку з кроком 50-70 см, або на додаток до трубчастих снігозатримувачами. Не витримують великої кількості опадів, призначені для теплих регіонів і покрівлі з ухилом не вище 30 градусів. Підходять для черепичних і металевих дахів.

За рекомендацією фахівців замовляти добірні елементи краще у того ж виробника, де ви купуєте покрівельні матеріали, для того щоб підібрати все в єдиній кольоровій гамі. Компанія ТОВ НВП «Стальсервіс» пропонує широкий вибір добірних елементів, в тому числі й снігозатримувачі.

З питань замовлення покрівельних матеріалів і добірних елементів звертайтеся до наших менеджерів за телефоном: +38 (066) 376-70-07