ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
20 грудня 2019

Листовий прокат, його види та використання в будівництві

Листовий прокат, його види та використання в будівництві

Лист сталевий це стандартний виріб металопрокату. Це сталевий лист стандартної довжини й ширини, може мати захисне цинкове покриття, певний ступінь гнучкості та пластичності, стійкості до корозії та інші параметри, які вплинуть на вибір даного виду прокату в певну галузь. Поставляється сталь в листах або рулонах під порізку для подальших цілей виробництва: виготовлення деталей корпусів предметів побутової техніки, автомобілів, виготовлення профнастільних листів для покрівлі та огорож тощо.

Металевий лист може мати домішки легуючих добавок, і виготовлятися гарячим або холодним способами.

Залежно від виду листового прокату він стає кращим для тієї чи іншої сфери використання: сталь може мати підвищену стійкість до корозії, мати хорошу пластичність для подальшого вигину або профілювання і т.п.

Види листового прокату

  • По товщині листа розрізняють тонколистову і товстолистову сталь. Перша по товщині знаходиться в діапазоні між 0,5 і 3,9 мм, друга товщиною понад 4 мм. Чим тонше лист, тим меншу вагу він має, але тим простіше піддається згинанням, якщо в складі мало легуючих добавок. Відповідно, товстолистова сталь поставляється тільки в листах, тоді як тонколистова може приїхати, як в стосах листів, так і сталь у рулоні.
  • За способом виробництва розрізняють холоднокатану і гарячекатану сталь. Першу розкатують  із застосуванням високих температур, а другу отримують без нагріву з гарячекатаної сталі або металозаготовок. Холодне  катання  використовують там, де нагрів веде до небажаних змін в структурі й властивостях металу, а також для усунення дефектів поверхні металу: під час гарячої прокатки поверхню листа матова і шорстка.
  • Подальша обробка листової сталі може включати оцинкування, фарбування, полімерне покриття і комбіновану обробку. Ці методи істотно підвищують термін служби сталі, завдяки захисту від корозії.

Сфери застосування листового металу, в залежності від його виду

Тонколистова сталь багатофункціональна. З листа товщиною до 2 мм виготовляють кожухи й корпуси для побутової техніки (легована малопластична сталь), посуд, судини і штативи, профілі для гіпсокартону та інші вироби.

Сталь товщиною 3 мм і вище використовується в будівництві (покрівельні матеріали, паркани й огорожі, ворота і т.п.), для виробництва труб, корпусів агрегатів і автомобілів, сільськогосподарської техніки, в ракетобудуванні й літакобудуванні. Така сталь зазвичай поставляється в рулонах і має антикорозійне покриття. Холодна прокатка дозволяє усунути шорсткість поверхні.

Листовий прокат завтовшки більше 5 мм – кораблебудуванні, великі будівельні об'єкти (армована сталь, каркасні несучі конструкції), товстостінні труби, швелери, куточки й інші види металопрокату, а також важка промисловість. Популярна сфера використання товстолистового металу холодної прокатки виробництво балок, рейок, коліс і інших виробів для будівництва залізничних шляхів і складів.

У нашому асортименті оптові партії тонколистового і товстолистового металу для різних цілей застосування.