ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
11 грудня 2020

Як обрати профнастил для паркану

Як вибрати профнастил для забору

Паркани та огорожі з профнастилу – популярне рішення не тільки для приватних будинків, але і для промислових будівель, підприємств, фермерських господарств, автотранспортних підприємств і не тільки. Такі огорожі мають ряд переваг: порівняно низька ціна, висока швидкість і простота споруди, достатня висота, шумопоглинальна здатність (для будинків, побудованих уздовж автотраси). Огорожа з профнастилу повністю глухий (не прозорий), зберігає естетичний зовнішній вигляд з плином часу і досить довговічний: а що ще потрібно для гарного огорожі?

Конструкція огорожі з профнастилу

Листи профнастилу мають велику висоту і площу, але малу вагу. Тому їм не потрібен масивний фундамент, але обов'язково стійкі стовпчасті підстави. Це можуть бути вкопані в землю металеві стовпці або куточки (зазвичай вибирають порожнистий металопрокат прямокутного перетину). Вертикальні стовпці, заглиблені не нижче, ніж на глибину промерзання ґрунту (понад 80 см), бетонують в ямі для більшої стійкості, що важливо в місцевості з практично будь-яким вітровим навантаженням: велика площа листа багаторазово збільшує вплив сили вітру. Іншим варіантом підстави може бути цегляна або кам'яна основа і вертикальні стовпці: під такою масивний паркан буде потрібно стрічковий фундамент з метою недопущення зсуву і просідання конструкції огорожі.

До вертикальних стовпців кріпляться горизонтальні поперечини не менше двох на різній висоті для кращого розподілу вітрового навантаження: це можуть бути смуги, куточки або профіль прямокутного перетину з отворами для кріплення профнастилу.

Які параметри профнастилу мають значення при виборі?

Вибираючи профнастил для забору, важливо пам'ятати, що стіновий і покрівельний матеріали мають різні властивості, і будівництво огорож пред'являє до них власні вимоги.

На що звертати увагу при виборі металопрофільних листів для забору?

  • Товщина листа. Для успішного протистояння вітрової, і частково механічного навантаження товщина профнастилу повинна бути не менше 0,5 мм. Тонкий лист буде гнутися в місцях відсутності перекладин, легко деформується при простому ударі каменю, або навіть при стрибку великої собаки. Виконувати свої функції довго і якісно буде лист з товщиною 0,6 мм і вище.
  • Висота. Висота профнастилу повинна відповідати бажаній висоті огорожі: не менше 180 см, якщо ви не хочете сторонніх поглядів з вулиці.
  • Покриття. Для тимчасового огородження будівельної ділянки беруть найтонший оцинкований профлист без фарбування або полімерного напилення: такий паркан після закінчення будівельних робіт все одно чекає демонтаж. Для солідної огорожі підбирають профнастил з якісним полімерним покриттям (пурал, пластизол), бо нічого не боїться ультрафіолету, не вимагає щорічного фарбування і надійно захищає лист металу від корозії. Покриття обов'язково має бути двостороннім.
  • Якість поверхні. Дефекти поверхні допустимі тільки для тимчасових огорож. В інших випадках фарбування повинно бути рівномірним, поверхня листа – ідеально гладкою, без подряпин, напливів, з високою якістю обрізки крайки.
  • Колір. Здавалося б, колір не має значення, оскільки у всіх різні уподобання. Але погодьтеся: жовтий або кислотно-зелений паркан рідко де зустрінеш! Для огорож вибирають темні нейтральні кольори: коричневий, темно-зелений, бордовий, синій.

Що не грає важливої ​​ролі при виборі профнастилу на паркан?

  • Ширина профільованого листа не є важливою. Знання номінальної та фактичної ширини важлива при розрахунку кількості листів для покрівлі з урахуванням перекриття і забезпечення герметичності покрівлі. Стіновий профнастил можна спокійно кріпити стик в стик без перекриття, і це зробить простішим розрахунок периметра.
  • Висота хвилі може бути будь-якою. Висока хвиля має перевагу для покрівлі: так опади не підтікають під перекриття. Для огорожі досить мінімальної висоти 21 мм: чим менше висота хвилі, тим менше металу витрачається на лист, менше його вага і, відповідно, нижча ціна.

Види профнастилу на ринку

В Україні можна купити такі види профнастилу:

  • Несучий (Н) – найміцніший, з великою товщиною і масою. Прослужить століття, але і коштувати буде дорожче при рівних характеристиках в порівнянні з іншими видами.
  • Покрівельний (ПК) – має усереднені показники. В рівній мірі підходить для покрівельних робіт і спорудження огорож.
  • Стіновий (ПС) – найтонший лист з мінімальною висотою хвилі. Для бюджетних огорож, в тому числі тимчасових. Проте, листи С8 (МП8) і С10 успішно застосовуються для споруди огорож ділянок приватних будинків.

У Дніпрі з доставкою в будь-яку точку України можна купити профнастил для парканів та огорож: «Stalservis.ua».

Дізнатися ціну на профнастил і порахувати кількість листів для паркану можна за телефоном: +38 (095) 277-27-58