ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
16 квітня 2021

Як обрати металочерепицю: критерії та поради

kak vybrat metallocherepiczu

Вибір металочерепиці – відповідальне завдання: адже металочерепиця може бути безумовно якісної, але невідповідною для цілей вибору. Які параметри та критерії грають важливу роль при виборі металочерепиці, а які – другорядні та є звичайним маркетинговим ходом продавця?

Значні критерії вибору металочерепиці

Товщина сталевого листа

Зазвичай вважається, що чим товще лист, тим міцніше металочерепиця. Це не зовсім так: важливе значення має не тільки товщина, а й тип сталі, з якої виготовляють лист, а також спосіб профілювання: гарячої або холодної прокатки. 0,4-0,5 мм – тонкий лист, який вимагає частої латування і малого навантаження: він підходить для козирків, фігурних частин покрівлі, але не для основного ската. А ось при рівній товщині 0,6 мм слід вибирати лист холодної прокатки (відсутність напливів, вище якість поверхні й жорсткість) з додаванням легуючих добавок.

Сталь

Вихідні властивості металу визначають робочі якості металочерепиці: стійкість до навантажень і корозії. Вуглецева сталь володіє більшою жорсткістю, ніж низьковуглецевий, але меншою еластичністю: це хороший варіант для прямоскатної покрівлі, але сумнівний – для аркових та інших вигнутих конструкцій.

Сталь з високим вмістом міді або алюмінію має високу пластичність і стійкість до корозії. Але вона не в змозі забезпечити високу жорсткість, що означає поява вм'ятин при падінні каменя або гілки, загини при сильному вітрі.

Шар цинку

Оцинкування перешкоджає контакту сталі з повітрям, при якому відбувається окислення й іржа. Шар цинку повинен бути товщиною не менше 145 г \ кв.м. (10 мкм), але це мінімальний захист. Оптимальним вважається шар від 225 г \ кв.м, який навіть після профілювання листа зберігає достатню щільність.

Навіть якщо виріб покривається полімером, неякісне цинкування знижує експлуатаційні властивості й термін служби металочерепиці: при подряпинах в місцях відсутності покриття вже протягом декількох тижнів з'явиться іржа.

Візуально якість оцинкування можна оцінити на згинах і торцях: якщо воно легко обсипається або покрито тріщинами – так само легко воно осиплеться при звичайному граді. Оцінити шар цинку допоможе мікрометр.

Полімерне покриття

Вид полімеру впливає не тільки на зносостійкість металочерепиці, а й на тип поверхні (матова або глянсова), ймовірність вигоряння під сонячними променями та стійкість покриття на згинах. Тут же оцінюємо співвідношення ціна-якість: дорожче, але значно краще матовий поліестер, пурал і ПВДФ. Дешевше, але блідне згодом поліуретан і глянцевий поліестер товщиною менше 25 мкм. Пластизол – найстійкіший, але і найдорожчий.

Якщо не хочете переплачувати за невигоріле покриття, віддаючи перевагу міцному бюджетного варіанту? Підбирайте більш світлі кольори металочерепиці: чим темніший колір, тим видніше вигоряння.

Матовий або глянсовий лист?

На смак і колір. Глянець виглядає ефектніше, але відблискує на сонці, і забруднення на ньому видніше.

Форма профілю

Форма профілю збільшує жорсткість листа. Прямокутна хвиля більш жорстка, ніж трапецевидна або округленими, але округленими виглядає естетичніше і не дає тріщин на згинах. Наприклад, популярністю користується металочерепиця Монтеррей, що має округлені форми профілю у вигляді хвилі.

Частий профіль при цьому збільшує витрату металу, отже, собівартість листа, тому виробники прагнуть робити максимально рідкісні хвилі. Що це означає для покупця? Те, що корисної площі листа з перекриттям навіть в одну хвилю залишиться помітно менше при однаковій ширині металочерепиці: за часту хвилю платить виробник, за рідкісну – покупець.

Висота хвилі

Це, знову ж таки, витрата металу для виробника. Одночасно – це жорсткість і герметичність покрівлі при перекритті: на прямоскатних покрівлях з малим кутом нахилу до 20 градусів хвиля 20 мм не перешкоджає підтікання таять опадів в місці нахлеста.

Для прямоскатних покрівель в наших широтах оптимальна висота хвилі 25-35 мм. Вище – не рентабельно для покупця, нижче – погано працює.

Завод-виробник металочерепиці

Вибираючи безпосереднього виробника металочерепиці, ви не переплачуєте посередницьку націнку, маєте можливість нестандартного замовлення і більш широкого вибору. Ознайомтеся з відгуками про підприємство та якості продукції. Відсутність складів у компанії, що позиціонує себе виробником, має насторожити: або обсяги виробництва мінімальні (виробництво невигідно або затягуються терміни поставок), або недостатнє перекуповується і продається з націнкою, а низька ціна важливіше якості при перепродажі.

При замовленні уточнюйте наявність документів із зазначенням характеристик товару.

Де купити якісну металочерепицю на Україні?

«Стальсервис» пропонує до реалізації широкий вибір кольорів металочерепиці «Монтеррей Alice»: одного з лідируючих видів покрівельних матеріалів на вітчизняному ринку за своїми властивостями.