ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
15 жовтня 2021

Як вибрати колір фасаду для будинку

kak vybrat czvet fasada

Гармонія важлива у питаннях будівництва не менше, ніж в інших сферах: тому тип і колір фасаду будинку – далеко не завжди самостійне рішення власника будинку. Не тільки в елітних дачних селищах, а й у звичайних вулицях міста часто будинки виконані в схожому архітектурному стилі та мають схожу або однакову колірну гаму. Це може бути вимогою адміністрації, місцевого самоврядування чи власним рішенням. Але й вибір кольору за власним бажанням ґрунтується на багатьох факторах: поєднання кольорів усередині одного ландшафту, гармонія, зовнішній вигляд, практичність.

З яких деталей складається фасад?

Фасад будинку включає покрівлю, оздоблювальні матеріали стін, балкони, навіси, козирки. Непрямо сюди відноситься огорожа: хоч і не є частиною фасаду, але колір огорожі зазвичай підбирається в тон до кольору покрівлі, навісів або оздоблювальних матеріалів.

Фасад може бути оформлений:

  • В одному кольорі для всіх деталей. Найпростіше, але виглядає нудно, деталі зливаються. Одинаковий колір часто зводить на «ні» незвичайні архітектурні рішення у будівництві будівлі.
  • Покрівля та огорожа – один колір (зазвичай темніший), облицювання – другий колір (світліше). Просте рішення.
  • Покрівля та огорожа – один колір, облицювання – один основний, деталі облицювання (вимощення, балкони, віконні рами, колони та інші архітектурні деталі) – третій колір. У такому випадку всі переваги складної архітектури підкреслені, і будинок представлений у найвигіднішому кольорі.
  • Яскраві та багатобарвні фасади: поле для творчості та експериментів без обмежень.

Які чинники можуть вплинути на вибір кольору фасаду?

  • Особливості вашого населеного пункту: часто параметри колірної гами нової будівлі можуть мати обмеження. Якщо вимог немає – чудово!
  • Кліматична зона: середньорічна кількість опадів, пилові вітри тощо, що забруднює стіни світлих тонів, впливає на поглинання тепла та його відбиття.
  • Міська, сільська місцевість.
  • Особливості психологічного впливу тих чи інших кольорів на людину.
  • Особисті переваги.
  • Національні традиції у цьому регіоні.

Які варіанти комбінування кольорів вважаються вдалими?

Найкраща комбінація — та, яка справляє враження гармонійною. Зазвичай добре сприймаються разом темний і світлий варіант теплої гами кольорів або холодної. Холодні та теплі кольори разом комбінуються не так вдало.

Для виділення архітектурних деталей – колони, ліпнина, прикраси, поділ поверхів – підходять максимально світлі відтінки: білий та близькі до білого кольору. Матеріали для покрівлі, навпаки, найчастіше використовують темні тони.

Особливості сприйняття найпопулярніших кольорів

Жовтий: використовується для облицювання, але не для покрівлі або огорожі. Яскравий, теплий колір, але може легко бруднитися після дощів та пилу. Може бути використаний для гладкої обробки, що легко миється, але не рекомендований на рельєфних матеріалах. В іншому випадку стіни можуть потребувати оновлення раз на 2-3 роки.

Білий: є традиційним для житлових будинків в Австрії, Греції та деяких інших країнах Європи. Підходить для спекотних країн з агресивним сонцем, відбиваючи ультрафіолетові промені та перешкоджаючи перегріву будинку. Попри це, рідко застосовується для покрівлі та огорож: частіше для обробки стін. Білий колір маркий, тому тяжіє до гладких поверхонь, що легко миються. Будівля білого кольору здається більшою і просторішою. Особливістю білого є поєднання практично з будь-якою колірною гамою покрівельних матеріалів, без обмежень.

Коричневий: теплий, немаркий, універсальний. Підходить як для покрівлі, так і для обробки, козирків та огорож. Добре виділяє будинок у сніжних регіонах, де білий будинок може зливатися з ландшафтом. Оптимально для покрівлі: не видно пил та бруд.

Чорний: на аматора. Також виділяє будинок на світлому фоні, але виглядає похмуро. Використовується для будівель у готичному стилі. Поглинає максимум тепла, тож підходить для холодних регіонів.

Синій: холодний, універсальний колір. Підходить як для теплих, так і для холодних регіонів. Світлі відтінки використовуються для облицювання, темні для покрівлі та огорож. Поєднання світло-синього та білого можуть робити будинок дещо старомодним: таке поєднання було модним півстоліття тому, і зараз належить до стилю кантрі.

Зелений: свіжий та яскравий, але зливається із зеленим газоном, що варто враховувати при формуванні ландшафту. Зелений у світлих відтінках може бути використаний для облицювання стін, у темних тонах – для покрівлі, навісів, огорож. Зелений колір добре поєднується з холодними квітами та нейтральним білим.

Підібрати покрівельні матеріали та огорожі за кольором можна у нас: «Стальсервіс». У нашому каталозі найпопулярніші кольори якісних покрівельних матеріалів і додаткових елементів.