ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
22 січня 2021

Як продовжити термін служби металочерепиці

kak prodlit srok sluzhby metallocherepiczy

При будівництві будинку для себе мало хто розглядає варіант ремонту або заміни покрівельного покриття кожні 10-15 років: свій будинок – довгостроковий проєкт. І питання, який покрівельний матеріал вибрати, набуває важливого значення!

Із сучасних матеріалів оптимальну довговічність здатна забезпечити металочерепиця: термін її служби складає від 30 до 50 років при дотриманні деяких умов.

Які чинники впливають на термін служби покрівлі з металочерепиці?

 • Товщина самого металевого листа від 0,45 мм і вище. Заощадивши на аркуші, ми отримуємо покрівлю з низькою стійкістю до механічних навантажень: а це сильний вітер і сніг, які в змозі деформувати покрівельний лист з тонкої сталі.
 • Відповідність обрешітки та інших шарів покрівельного пирога куту нахилу і конструкції покрівлі, а також рівню навантажень, характерних для даного регіону (сила вітрів, середньорічна кількість снігового покриву). Занадто рідкісне решетування в поєднанні з малим перекриттям аркушів, під які підтікає волога, призведе до псування покрівлі дуже швидко, і навіть не металочерепиця здасться першої.
 • Товщина цинкового шару металопрофілю. Робочий мінімум - 200 г \ кв.м. По суті своїй цинковий шар – це той самий бар'єр між киснем і металом, реакція яких – окислення металу і появу іржі. Поки шар цинку цілий – навіть за метал без полімерного покриття можна не побоюватися, а тонкий шар стирається і пошкоджується значно швидше.
 • Тип покриття металочерепиці. Заводи з виготовлення металопрофілю пропонують покрівельні матеріали з полімерним покриттям: це найбільш стійке і довговічне покриття, що додає покрівлі високі естетичні властивості. Ринок пропонує покриття поверх цинкового шару пуралом, пластизолом, поліестером або PVDF, як оптимальне рішення для покрівлі: це шар покриття 30-50 мкм, все варіанти колірної гами, матова або глянсова поверхня, стійкість до вигорання згодом під сонцем і стійкість самого покриття. Кожне з покриттів має свої особливості: наприклад, при високій стійкості пластизол чутливий до високих температур, поліестер тонкий і може трохи втрачати колір. Пурал і PVDF таких недоліків не мають, але їх вартість трохи вище.

Як продовжити термін служби покрівлі з металочерепиці?

Металочерепична покрівля – одна з найвимогливіших в побуті. І для максимального терміну її життя 50 і більше років є кілька правил, які нескладно дотримуватися:

 • Купуємо металочерепицю від виробника. Так ви уникнете непотрібних націнок посередників, і отримаєте супровідну документацію із зазначенням характеристик покрівельних матеріалів: товщини листа, шару оцинкування, типу полімерного покриття і т.п. Структуру металопрофілю рідко можна оцінити з точки зору, а якість листа – це основа довговічності об'єкта.
 • Вибираємо якісну металочерепицю оптимальної товщини, з надійним цинковим і полімерним покриттям. Ціна на покрівельні матеріали безпосередньо залежить від їх характеристик, тому зайве дешеву пропозицію повинно, скоріше, насторожити, ніж порадувати. Не полінуйтеся взяти мікрометр для оцінювання товщини листа.
 • Дбайливе зберігання і транспортування металочерепиці на об'єкт без пошкоджень покриття листів. Браковані матеріали з тріснутим покриттям або підфарбовують, або не використовують: вони будуть іржавіти незабаром. Зберігання металопрофілю здійснюється в штабелі (укладу один на одного) з обов'язковим піддоном і загортанням в плівку. Приміщення сухе, щоб уникнути попадання опадів. Висота штабеля – до 70 см.
 • Підбираємо висоту хвилі профілю з урахуванням кута нахилу ската: чим менше кут, тим вище повинна бути хвиля, щоб уникнути підтікання опадів що тануть.
 • Грамотний монтаж з урахуванням кута нахилу покрівлі, її конструкції й носійної здатності. Чим менше кут нахилу ската, тим більшим має бути нахлест листів і висота хвилі. Щільне стикування листів один з одним, без великих зазорів.
 • Приділяємо особливу увагу місцям кріплення листа на саморізи: герметизируєм місця пробою листа, тому, що тут пошкоджено захисне покриття.
 • Правильна гідро- і пароізоляція покрівельного пирога для виключення скупчення конденсату під дахом і псування будівельного лісу.
 • Своєчасне прибирання з даху снігового покриву, щоб уникнути прогину.
 • Увага до дерев які ростуть поряд: видалення великих гілок, що дряпають покрівлю або мають можливість на неї впасти.
 • Правильний догляд за покрівлею з металочерепиці: своєчасне оновлення покриття в місцях його пошкоджень, заміна пробитих аркушів.

Купити якісну покрівельну металочерепицю і весь комплект добірних елементів можна у нас: «Стальсервіс».

Відділ продажів профнастилу та металочерепиці: +38 (066) 376-70-07