ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
14 травня 2021

Як обрати тип покрівлі для даху

kak vybrat tip krovli dlya kryshi

Вибір покрівельних матеріалів – непростий етап, який в підсумку дозволяє покрівлі служити довго і безпроблемно: багатьох помилок вдається уникнути, якщо підійти до процесу грамотно. Покрівельних матеріалів безліч, але у кожного з них є своя оптимальна «зона комфорту» – відповідні умови для роботи.

Види конструкцій даху

Конструкції покрівлі відрізняються між собою геометричною формою, кутом нахилу, складністю конструкції та кількістю скатів. Кожен з цих параметрів впливає на переважну форму одиниці покрівельного листа, тип і конструкцію підстави, висоту хвилі та ширину перекриттів. Виділяють наступні види даху:

По куту нахилу: плоска, з малим кутом нахилу (менше 20 градусів) і з нормальним нахилом (більше 20 градусів), різнопохилі (верхні схили мають нормальний нахил, нижні – малий).

За формою конструкції:

 • Односхила.

Це пряма чи похила покрівля зазвичай прямокутної форми, що складається з однієї площини. Плоскі односхилі крові зазвичай невеликого розміру, виконуються для підсобних приміщень і альтанок, і виконуються з одного аркуша матеріалу, або з великим нахлистом і висотою хвилі не менше 45 мм, то не виключене підтікання опадів в сезон. Підходять для покриття металочерепиця або профнастил з великою довжиною листа і висотою хвилі.

Для одностайної покрівлі малого нахилу потрібні також матеріали великої площі листа з висотою хвилі 35-45 мм і нахлистом в 1 або 2 хвилі, в залежності від середньорічного обсягу опадів в даній місцевості.

Похилі покрівлі з нормальним кутом нахилу можуть бути покриті будь-яким покрівельним матеріалом без обмежень.

 • Двосхилий.

Складається з двох похилих однаково або під різним кутом площин. Залежно від кута нахилу може бути покрита будь-якими матеріалами, але оптимальні металочерепиця або профнастил з висотою хвилі, що залежить від кута нахилу.

 • Ламані покрівлі.

Ламані покрівлі складаються з 3, 4 і більше скатів. Якщо є хоча б один скат з малим кутом нахилу, то все одно доведеться використовувати металочерепицю з висотою хвилі від 35 мм і вище, щоб вся покрівля була виконана з однакового матеріалу. Якщо всі кути достатні, підходять будь-які покрівельні матеріали, в тому числі черепиця глиняна, бітумна та металопрофіль.

 • Вальмові.

Це дахи із 4 скатів, де 2 довгих скати трапецієподібної форми й 2 коротких трикутних. Завдяки прямій формі та оптимальному нахилу підходять будь-які матеріали, але оптимальна коротка широка металочерепиця, яка не дає великих відходів, на відміну від довгого прямокутного профнастилу.

 • Полувальмові.

Характерні для регіонів з сильним вітром. Верхня частина покрівлі плоска, бокові похилі скати не доходять до карниза і не мають частин що виступає, які піддаються максимальної вітрового навантаження. Торці мають форму багатокутника або трикутника.

 • Шатрові дахи.

Такі дахи мають форму шатра, скати якого (3 і більше) сходяться в одній точці. Вони завжди мають великий кут нахилу і непросте стикування при покрівельних роботах, тому металочерепиця використовується максимально плоска або з малою хвилею до 20 мм.

 • Конічна.

Має конічну форму. Такого формату роблять верхівки церков і даху веж старовинних замків. Можна покрити тільки коротким сталевим листом або черепицею, складнопобудовані.

 • Склепінчасті (арочні).

Напівкруглої форми по всій поверхні, торці у вигляді прямих напівкіл. Одна з найскладніших конструкцій, оскільки вимагає гнучких покрівельних металевих листів з малою висотою хвилі та максимально герметичним з'єднанням.

На що ще звертати увагу, крім частини будівельних компаній?

 • Перекриття при з'єднанні листів: чим менше висота вони, тим більший нахлест потрібний для герметичного з'єднання листів: нахлест в 1 або 2 хвилі – це велика різниця в корисній площі металочерепиці та загальних витратах на покрівлю.
 • Якість листа: для всіх типів покрівель найдовговічнішим буде матеріал з полімерним покриттям, товстим шаром цинкування і високою якістю поверхні.
 • Оптимальні розміри металочерепиці: вірний підбір ширини та довжини листа дозволить мінімізувати обрізки та відходи, й заощадити на кількості матеріалу.
 • Враховуйте кліматичні умови вашого регіону: це сила вітру, кількість опадів і висота снігового покриву в зимовий період. Вибирайте міцний товстий лист, стійкий до механічних навантажень для місцевостей з сильними вітрами, максимально вітростійку конфігурацію покрівлі й висоту хвилі від 35 мм і вище для снігових зон.
 • Для кожного виду даху – різна частота обрешітки. Чим вище передбачувана вітрова та снігова навантаження, тим менше крок обрешітки, аж до суцільної.
 • Не нехтуйте правильною конструкцією покрівельного пирога з урахуванням пароовідвення, тепло- і звукоізоляції для металевої покрівлі: грамотно спроєктована покрівля стоїть без втручання понад 50 років.