ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
08 серпня 2019

Фальшкамін з гіпсокартону

Фальшкамін з гіпсокартону

Камін – прекрасна прикраса інтер'єру в будь-якому стилі. Але справжній дров'яний камін дуже складно і дорого встановити в уже готовому будинку, і навіть для новобудови будуть непрості умови, починаючи від спеціальних дозволів газової служби. І що ж: тепер камін залишається долею людей високого достатку?

На допомогу приходить таке дизайнерське рішення, як фальшкамін: імітація каміна в будинку, аж до палаючого полум'я.

Що таке фальшкамін?

Фальшкамін – це камінний короб або ніша в стіні, зовні практично не відрізнити від справжнього каміна: фальшкамін може бути облицьований каменем, мати колони і декоративні елементи. Усередині фальшкаміну може перебувати електрокамін, що дає імітацію палаючого вогнища і справжнісіньке тепло, просто ніша, що імітує портал, біокамін (малого діаметра скляний камін, що працює на біоетанолі), або ж палаючі природним полум'ям свічки, привносять в інтер'єр нотки затишку і умиротворення.

Справжнє вогнище тут розташувати не можна, якщо будівля не з вогнетривкої цегли: є обмеження по вазі, яке може витримати міжповерхове перекриття, і по термостійкості матеріалів.

Найпопулярніше (і доступне кожному!) рішення для інтер'єру - фальшкамін з гіпсокартону, який можна спорудити самостійно без особливих будівельних навичок.

Популярні види фальшкамін з гіпсокартону

 • Зовнішній камін. Короб камінного порталу прилаштовується до стіни. Як каркас використовується металевий профіль для монтажу гіпсокартону. Зовні такий камін може бути облицьований кахельною плиткою або каменем. Зверху - прикрашений камінною полицею. Зовнішній камін не забирає багато простору, може бути пристінним або кутовим.
 • Камін в ніші фальшстіни. Хороше рішення, якщо достатньо площі, а стіна має дефекти або багато електропроводки, які краще приховати за фальшстіной. В цьому випадку зводиться стінний каркас з металевого профілю, а за допомогою перемичок відводиться простір для порталу «вбудованого каміна».

Що знадобиться для спорудження фальшкаміну з гіпсокартону?

 • Лист (або кілька) гіпсокартону: з нього будуть вирізані деталі майбутнього каміна або споруджена фальшстіна з вирізом під камінний портал.
 • Профілі для каркаса: направляючий UD-27, стоєчний CD-60 чи 75 мм (якщо конструкція буде облицьована важким каменем, то можна брати і масивніший CD-100 мм), кутові профілі для захисту кутів.
 • Шурупи для скріплення профілів між собою і до стіни, а також для кріплення гіпсокартонних деталей до профілю.
 • Шуруповерт.
 • Ножиці по металу, болгарка. Профіль потрібно буде нарізати для спорудження каркаса потрібних розмірів, а також споруди зміцнювальних перемичок. Також знадобиться точна нарізка деталей з гіпсокартону.
 • Вимірювальні інструменти: рулетка, лінійка, схил, рівень, олівець.
 • Шпаклівка для підсумкової обробки, або ж фарба, клей і облицювальна плитка.
 • За бажанням - матеріали для облицювання: кахель, камінь, плитка і т.п. облицювання термостойкими матеріалами обов'язкове, є всередині каміна будуть запалені свічки або нагрівальні прилади.
 • Руки з мінімальними навичками користування вищевказаними інструментами.

Етапи робіт

 1. Вибір типу каміна (зовнішній або вбудований в фальшстіну), визначення його місцезнаходження і розмітка на підлозі в кутку або біля стіни. Якщо камін буде електричним, то важливо передбачити розетку в місці, де буде портал каміна.
 2. Збірка з направляючого профілю пристінного контуру каміна з нарізаних за розміром частин профілю UD.
 3. Заміри і нарізка стійкового профілю для спорудження каркаса каміна. Вигин портальної частини, якщо дизайн передбачає D-образний портал.
 4. Скріплення частин між собою в єдиний каркас за допомогою шурупів і шуруповерта.
 5. Заміри і нанесення контурів на гіпсокартонний лист для деталей каміна: бічних стінок, камінної полиці, внутрішніх і зовнішніх частин порталу. Використовуйте стіновий лист товщиною 12 мм. Також підходить вологостійкий ГКЛ і вогнестійкий, відповідний для нагрівальних елементів.
 6. Нарізка гіпсокартонного листа.
 7. Використовуйте велику кількість перемичок для посилення жорсткості конструкції, якщо планується облицювання каміна плиткою та іншими важкими матеріалами. Відстань між профілями не повинно перевищувати 30 см навіть для легкої конструкції.
 8. Кріплення нарізаних деталей каміна до каркасу шурупами з кроком 10 см. Стики акуратно закладаються кутовими профілем.
 9. Готовий короб можна прошпаклювать, пофарбувати або облицьовувати плиткою, каменем або імітацією. Як декорації можна прикріпити камінну полицю і колони, якщо стиль каміна близький до класики.
 10. Підсумковий етап - установка обраного типу нагрівального елементу, канделябри зі свічками і т.п.

Всі види профілів для ГКЛ – в нашому асортименті.