ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
24 січня 2020

Для чого використовують підпокрівельні плівки?

Для чого використовують підпокрівельні плівки?

Підпокрівельні плівки – це ізоляційний матеріал, який використовується разом з більшістю різновидів покрівельних матеріалів для підвищення волого і теплоізоляції. Така плівка являє собою полімерний матеріал з двох або трьох шарів, сірого кольору або прозорий. Плівку зазвичай виготовляють з поліетилену й армують для міцності поліпропіленовою сіткою. При цьому плівка може бути перфорована мікроотворами порами, через які пар може підійматися назовні, але волога не може проникати всередину покрівлі.

Для чого використовуються підпокрівельні ізоляційні плівки?

Будь-яке покрівельне з'єднання, навіть при ретельній підгонці матеріалів з перекриттям, негерметично. Під покрівлю може проникати конденсат і опади, які вбираються кроквяної дерев'яною системою й ізоляційними матеріалами, і знижують термін їх служби та викликають прояви грибка. Також волога знижує теплоізоляційні властивості покрівельних матеріалів.

Чим менше кут ската покрівлі, тим вище шанс підтікання опадів під покрівельні листи. Використання захисних гідроізоляційних плівок дозволяє зберегти весь покрівельний пиріг сухим. Коса злива і сильний вітер можуть проносити вологу там, де вона у вільному падінні під покрівлю не потрапить ніяк. Також обов'язкова гідроізоляція для складних багатоскатних покрівель, конусоподібних, аркових і інших складних геометричних форм при незвичайному архітектурному стилі покрівлі.

Також неправильне проєктування покрівлі може призвести до скупчення конденсату і витокам тепла через покрівлю.

Які види підпокрівельних плівок існують?

Плівки для покрівельного пирога поділяють, залежно від їх призначення:

  • Пароізоляційна плівка. Це матеріал без мікропор, суцільний, який не пропускає ні вологу, ні пар. Використовується для спорудження теплої покрівлі. Зазвичай це прозорий тришаровий армований матеріал з мінімальною пропускною спроможністю для пари й повітря, що забезпечує пароізоляцію і збереження утеплювального матеріалу. Щільність такої плівки 100 г / м2, а паропроникність 0,09г / м2 протягом доби. Укладається з внутрішньої сторони теплоізоляційного шару.
  • Гідроізоляційна плівка здатна пропускати пар, але є надійним захистом від вологи. Захищають від підтікання верхній утеплювальний шар, але пропускають пар. Можуть мати мікропори для пропуску пара. Проте, укладка повинна здійснюватися з зазорами для правильної циркуляції повітря. З обережністю застосовують для мансардних і багатоскатних покрівель через складність забезпечення вентиляційних зазорів і можливості утворення цвілі.
  • Плівка-антиконденсат використовується для дахів з металу (мателочерепиця, профнастил), які найбільш схильні до його проявів. Така плівка має складний склад: зворотна сторона поліетиленової плівки є ворсистий нетканий текстиль, затримує вологу і не дає накопичуватися конденсату на внутрішній частині металевого листа, що викликає його прискорену корозію. Матеріал товщі, ніж пароізоляційні й гідроізоляційні плівки, і має низьку паропроникністю. При монтажі потрібно один або два вентиляційних зазорів.
  • Підпокрівельні дифузні мембрани один з видів ізоляційних матеріалів, які вільно пропускають пар, при цьому не пропускаючи всередину вологу. Застосування мембрани дозволяє відмовитися від вентиляційного зазору, при цьому надійно захищаючи весь покрівельний пиріг і перешкоджаючи скупченню конденсату і проявів грибка. Мембрана може укладатися безпосередньо на утеплювач зверху, не вимагає додаткової обрешітки й проста в укладанні. Паропропускна здатність визначає вид мембрани для різних типів покрівельних матеріалів: мембрана може бути дифузною (здатність пропуску пара 400-1000 г / м2 на добу), супердифузійною (підвищена паро здатність понад 1000 г / м2 на добу), паропропускна (сприяє швидкому виведенню конденсату), дихаюча (пар і повітря можуть проникати в обох напрямках, волога не може).

Що вибрати: плівку або мембрану?

Вибір ізоляційного матеріалу залежить від конфігурації даху і виду покрівельних матеріалів. Застосування металевих листів (металочерепиця, профнастил), фальца і єврошиферу зажадає в покрівельному пирозі плівку-антиконденсат.

Для даху з бітумної або глиняної черепиці з низькою теплопровідністю більш оптимальне використання дифузних мембран.

У нашому асортименті  – підпокрівельні плівки Гідробар'єр і Евробарьер для покрівель різних модифікацій з високим ступенем гідроізоляції.