ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
28 травня 2021

Де застосовується профнастил у будівництві

gde primenyaetsya profnastil v stroitelstve

Профнастил являє собою сталевий профільований лист, зазвичай оцинкований, з полімерним покриттям. Товщина профнастилу для різних видів коливається від 0,4 до 1,5 мм, довжина складає від 0,5 до 12 метрів з кроком 0,5 або 1 метр. Ширину розрізняють загальну і корисну, яка залишається з урахуванням нахлиста. Ширина листа може становити від 930 до 1240 мм з невеликими відхиленнями.

Профнастил відрізняється між собою також формою і кроком хвилі: форма може бути круглої або трапецієподібної (підвищує жорсткість листа), а відстань між хвилями може бути вузьким (вище жорсткість листа) або широким (жорсткість нижче, але економія металу на профлист однаковою загальною ширини для виробника). Деякі різновиди профнастилу (зазвичай покрівельні) мають канавки уздовж хвиль для поліпшення стоку води, яка утворюється конденсатом.

Профлист може мати кілька шарів: сам металевий лист, цинкове покриття, шар ґрунтовки, фарби або полімерного покриття товщиною 25-55 мкм. Зверху стос листів може бути упакована захисною плівкою, щоб уникнути пошкоджень при транспортуванні та навантаженні.

Основні види профнастилу

Сфера застосування профнастилу залежить від його виду і характеристик. Види відрізняються між собою властивостями самого металу, товщиною самого листа, шару цинку, полімерного покриття, формою і висотою профілю. Виділяють 3 основних види:

  • Стіновий.
  • Покрівельний.
  • Несучий.

Стіновий (забірний) профнастил має маркування С і цифри, зазвичай означають висоту хвилі (найпоширеніші - С10, С20, С21 і С44). Робоча ширина 1000-1150 мм, товщина 0,4 – 0,9 мм. Форма хвилі трапецевидна, ширина відповідає кроку між хвилями. Капілярна канавка відсутня. Основне призначення – облицювання стін ангарів, складів і підсобних приміщень, спорудження огорож та парканів, а також перекриття покрівлі. Монтаж горизонтальний або вертикальний, на дерев'яну або металеву основу: горизонтальне кріплення зазвичай виконують для огорож тимчасових об'єктів (будівельних майданчиків, ремонтних ділянок дороги й т.п.). Для покрівель підбирають стіновий профнастил з висотою хвилі від 20 до 75 мм, для стін – мінімальна хвиля 10-35 мм (низька і рідкісна хвиля – економія матеріалу для виробника, тому ціна трохи дешевше).

При монтажі огорож і парканів сторона з полімерним покриттям встановлюється з боку вулиці. Покриття можна зробити двостороннім. Гофрований пофарбований лист можна комбінувати з цегляною або кам'яною основою й художнім куванням. Огорожа виходить суцільна, закриває двір. Може бути використаний для виготовлення воріт.

Покрівельний профнастил (він же несуче-стіновий) - маркується літерами ПК або НС і цифрами з позначенням висоти хвилі. Найпоширеніші види – профнастила ПК-20, профнастил ПК-30, профнастил ПК-44 і профнастил ПК-57. Висота хвилі зазвичай вище, ніж на стіновому профнастилі, менше робоча ширина листа з метою збільшення жорсткості й міцності. Наявність капілярної канавки допомагає стоку конденсату й опадів.

Призначення універсальне: перекриття покрівель різних конструкцій, спорудження ангарів малих площ, підсобних приміщень і складів, гаражів для техніки, парканів та огорож.

Полімерний шар виконується з одного боку, може бути матовим або глянсовим. Зазвичай підбирають темні кольори.

Чим менше кут нахилу покрівлі, тим вище підбирається висота хвилі покрівельного листа, щоб перешкодити підтікання води під покриття. Мінімальний ухил 12-10 градусів відповідає висоті хвилі від 35 мм і вище, тоді як для великих кутів ската можна використовувати профіль з низькою хвилею.

Несучий профнастил (Н) вважається найбільш жорстким і міцним серед аналогів. Він підходить, як для покрівлі, так і для спорудження огорож, але використовується в найвідповідальніших ділянках: ворота, огорожі великої площі, покрівля будівель з великими прольотами, в місцевості з високим вітровим навантаженням і т.п. Також використовується в якості стін ангарів, торгових павільйонів і інших конструкцій великих площ.

У несучого профнастилу ширина хвилі вище ширини кроку між хвилями, може бути присутнім капілярна канавка. Товщина металу – від 0,7 до 1,5 мм, висота профілю – до 153 мм. Проте, лист з максимальною хвилею і товщиною 1,5 мм має велику вагу (22,5 кг), і укладання його в поодинці в приватному будинку затруднена, тому краще використовувати профілі до 75 мм висотою.

Весь асортимент профнастилу можна подивитися на нашому сайті Стальсервис. Якщо у вас є питання звертайтеся до наших менеджерів: +38 (066) 376-70-07.