ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
12 лютого 2021

Де використовується чорний металопрокат

gde ispolzuetsya chernyj metalloprokat

Однією з базових галузей української промисловості та левовою часткою ВВП країни є виробництво і продаж чорного металопрокату. У 2020-му році обсяги виплавки чавуну в країні склали 20, 423 млн тонн, а обсяги виробництва металопрокату були на рівні 18,427 млн ​​т.

Саме чорний металопрокат, до якого відносяться вироби з чавуну, сталі та сплавів, на сьогоднішній день залишається найбільш перспективною галуззю України. Чорні метали відрізняються високо міцністю й універсальністю, завдяки чому використовуються в різних сферах: будівництво будівель, споруд, важкої техніки, суднобудування, машинобудування, літакобудування, будівництво залізниць, прокладці газопроводів, нафтопроводів і систем водопостачання і т.п. Чи не обходяться без чорного металопрокату гірничодобувна промисловість, машинобудування та сільське господарство.

Що являє собою прокат чорних металів?

В основі лежать залізо, чавун, сталь і їх сплави, з яких зроблені вироби листового, фасонного і сортового прокату, вироблені гарячим або холодним способом.

Гаряча прокатка відбувається при нагріванні металозаготовки до 1000 градусів, що полегшує процес, роблячи метал більш м'яким і податливим. Проте, якість поверхні виробу буде нижче, потрібно прибирати окалину. Підходить для отримання виробів середньої та великої товщини.

Холодна прокатка відбувається без застосування високих температур, але під впливом високого тиску. При цьому структура металу не змінюється, як при нагріванні, а якість поверхні виходить значно вище. При необхідності застосовується наступний випал. Саме з металопрокату холодної прокатки виконують хірургічні інструменти, корпуси автомобілів і високоточне обладнання.

Сфери використання різних видів чорного прокату.

Сортамент прокату чорних металів включає листовий, сортовий і фасонний прокати.

Листовий прокат

До листового прокату відносять листову, рулонну сталь, смугу і штрипс. Листова і рулонна сталь – це сировина для виробництва будівельних матеріалів (металочерепиця, профнастил, покрівельний лист, добірні елементи), корпусу автомобілів, сільськогосподарської, будівельної та побутової техніки, виробництво тонкостінних зварних труб.

Сортовий прокат

До цієї групи відносять квадрати, кола, сталеві смуги, всі види сталевої арматури. Арматура з при зміцненні бетонних стін, перекриттів і фундаментів будівель. Армування залізобетонних конструкцій дозволяє уникнути розтріскування стін і перекриттів через нерівномірне навантаження. Гладка арматура або сталевий прут може бути частиною каркаса.

Сталеві кола йдуть на виробництво заготівлю для кріпильних виробів, використовуються у верстатобудуванні, суднобудуванні, військово-промисловому комплексі.

Сталеві квадрати й смуги – сировину для виготовлення вуличних меблів, аркових конструкцій, альтанок, сходових прольотів.

Катанка йде на виробництво дроту.

Фасонний прокат

До прокату фасонного типу відносять вироби, які мають складний перетин, відмінне від простого кругу і квадрата. Це кутки, балки, двутаври, швелера, рейки, шестигранники й т.п.

Куток за рахунок ребра має велику жорсткість, ніж смуга: він застосовується як частина каркаса найрізноманітніших конструкцій.

Двутаври мають ще більшу жорсткість і опір згинанню і скручування: вони можуть стати частиною каркаса мостів, і використовуються в тяжкому машинобудуванні.

Швелера – це вироби п-образного перетину. Можуть бути використані в будівництві, у вигляді каркаса, перекриттів і опорних колон.

Рейки – спеціалізований продукт для будівництва залізниць і трамвайних колій.

Шестигранники й інші прути складного перетину – це декоративне будівництво, меблі з металу, альтанки та аркові конструкції.

Де купити металопрокат?

Оптові партії чорного металопрокату від виробника з доставкою в будь-яке місто України можна купити у нас: «Стальсервис».