ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
08 січня 2021

Де купити профнастил для даху?

gde kupit profnastil dlya kryshi

Вибір покрівельного профнастилу – відповідальне завдання: дах – довгостроковий проєкт, в який після будівництва хочеться втручатися якомога менше. Підбір профнастилу заснований на його відповідність вимогам для даних умов експлуатації: конструкції покрівлі, кутах скатів, рівню механічного навантаження (вітрове навантаження, маса снігу взимку і т.п.).

На вітчизняному ринку представлений металопрокат, як українських, так і закордонних виробників. Український профнастил нічим не поступається закордонному, якщо звертатися до виробників, безпосередньо без посередників, які добре себе зарекомендували, з обов'язковим наданням всієї супровідної документації, до якої відносяться:

 • Заводський сертифікат походження металу із зазначенням марки сталі, товщини сталевого листа, товщини цинкового шару, тип і товщина полімерного покриття.
 • Гарантійний талон від виробника профнастилу: гарантійний термін якісного матеріалу складає 10-15 років і більше. Звертайте увагу на наявність печатки заводу-виготовлювача.

Навіть якщо за відгуками покупців завод-виготовлювач сталевого металопрокату має хорошу репутацію, варто візуально оглянути партію профнастилу до відвантаження: звертайте увагу на відсутність дефектів кромки й поверхні листа (напливів, задирок, пошкодженого покриття), а також на форму профілю, яка повинна бути ідентична (це добре видно, коли профільовані листи лежать один на одному в штабелі). Знову ж завод з хорошою репутацією замінить брак.

Який буває профнастил?

Профнастил, в залежності від висоти та форми профілю, відстані між хвилями, товщини листа і типу покриття може бути:

 • Стіновий (фасадний) – має позначення ПС. Профілювання дрібне, з великим кроком, великою шириною листа. Використовується в основному для парканів та огорож.
 • Несучий профнастил – позначення Н або СН. Відрізняється досить високою хвилею (75-100 мм) П-образної або трапецієподібної форми. Використовується для огорож, а також для облицювання перегородок і стін, а також споруди навісів і тих ділянок покрівлі, які не несуть великого навантаження (малої площі, з великим ухилом, декоративні).
 • Покрівельний профнастил – позначення ПК. Розмір хвилі, в залежності від вимог різних типів покрівель, може становити від 20 до 100 мм. Достатня товщина листа і полімерне покриття дозволяють використовувати такий профнастил для перекриття практично будь-яких видів покрівель.

Тобто, позначення ПК-30 позначає профнастил для даху з висотою хвилі 30 мм – ідеально підходить для покрівель з кутом нахилу ската понад 20 градусів.

Види полімерних покриттів профнастилу

Полімерне покриття збільшує стійкість оцинкованого профнастилу для даху до корозії та надає йому необхідні естетичні властивості й бажаний колір. При виготовленні покрівельного профнастилу використовують такі полімерні покриття:

 • Пластизол (полівінілхлорид + пластифікатори) – досить товсте (200 мкм) покриття з можливістю матовою і глянсової поверхні, зносостійке. Не любить високих температур, які можуть бути випробувані при прожарюванні покрівлі на сонці.
 • Поліестер – досить тонкий (близько 25 мкм), тому досить легко дряпається. Зате стійкий до вигорання і температурних перепадів.
 • Пурал – найбільш довговічний, стійкий до вигорання і температур, агресивних речовин, механічних навантажень і тріщин. Термін служби покрівельного листа з покриттям пуралом становить до 50 років. Вартість матеріалу також вище.
 • PVDF (ПВДФ, полівінілхлорид + акрил) – володіє також високою стійкістю до всіх покрівельним негараздам ​​і довговічністю, але і ціна також вище, ніж у поліестеру.

Підсумуємо: яким вимогам повинен відповідати якісний профнастил?

 • Товщина сталі – не менше 0,45 мм.
 • Товщина цинкування – не менше 40 мкм.
 • Форма профілю краще трапецоїдна: вище жорсткість.
 • Висота і необхідна жорсткість профілю повинні відповідати куту нахилу покрівлі та передбачуваного навантаження вітру та опадів: чим нижче кут, тим вище повинен бути профіль і нахлест (ширина хвилі).
 • Тип профнастилу – покрівельний (ПК) або для малозначних ділянок, навісів і т.п. – несе (Н, НС).
 • Краще покриття – пурал, PVDF.
 • Наявність супровідних документів, гарантії.
 • В ідеалі – наявність різних розмірів матеріалу для підбору оптимального варіанту.
 • Плюсом буде власне доставлення підприємства-виготовлювача і не дуже далеке розташування заводського складу.

Завод з виробництва профнастилу в Дніпрі пропонує якісні матеріали з усією відповідною документацією та сертифікатами якості. Ціни на продукцію і необхідні розміри листа уточнюйте у менеджерів за номером телефону: +38 (066) 376-70-07