ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
05 березня 2021

Чим відрізняється покрівельний профнастил від стінового

otlichiye krovelnogo profnastila ot stenovogo

Покрівельний та стіновий профнастил відносяться до однієї й тієї ж групи матеріалів: гофрований сталевий лист для будівельних та інших цілей. Обидва види мають приблизно схожу форму листа, розміри, покриття і, на перший погляд, їх легко можна переплутати. Проте, матеріали мають не тільки різну назву, а й різне призначення.

Що собою являє стіновий профнастил?

Це оцинкований лист, зазвичай з полімерним захисним покриттям, гофрований, з висотою профілю до 20 мм. Хвиля, як правило, має прямокутну форму. Довжина листа складає від 2,4 до 12 метрів. Носійна спроможність невисока, тому такий лист коштує дешевше й оптимально використовується для створення огорож і парканів, хоча може застосовуватися і для малих споруд: сараїв, підсобних приміщень, малих складів. Маркується літерою «С» або «НС»: наприклад, С-20, де 20 - висота хвилі в мм.

Що таке покрівельний профнастил?

Покрівельна сталь відрізняється трапецієподібною формою хвилі, причому, хвиля може бути вище 20 мм: стандартна хвиля для ПК становить від 35 до 57 мм. Довжина листа може становити до 12 метрів, шар цинкування й полімеру в наявності, товщина листа і жорсткість вище. Зі збільшенням товщини листа, покриття і поліпшення технічних характеристик зростає і ціна покрівельного профнастилу. Матеріал використовується для областей з механічними та вітровими навантаженнями: покрівель великої площі, домашніх перекриттів, складських і ангарних приміщень і т.п.

Чим відрізняється стіновий профнастил від покрівельного?

Насправді як ми бачимо, обидва види профнастилу можна використовувати для покрівлі, просто для менш жорсткого листа потрібно суцільна обрешітка і більший кут нахилу ділянки покрівлі. Ключовими ж відмінностями зібраних матеріалів є такі характеристики:

  • Товщина стінового листа – зазвичай до 0,45 мм, тоді як профнастил покрівельний може мати товщину 0,5 і вище мм. З підвищенням товщини листа підвищується його опорна здатність. Тонкий лист може бути використаний для покрівлі тільки в повністю прихованих від вітру зонах з мінімальним середньорічною кількістю опадів, з максимально частим або суцільний обрешетуванням.
  • Товщина цинкового покриття. І покрівельний, і стіновий профнастил мають шар цинкування під полімером, але для тривалого терміну служби цей шар повинен становити не менше 275 г \ кв.м. Зазвичай стіновий профнастил має тонке оцинкування.
  • Форма хвилі. Форма хвилі впливає на жорсткість листа, його здатність нести механічні навантаження. Так, наприклад, прямокутна невисока хвиля стінового профнастилу забезпечує меншу жорсткість, ніж трапецоїдна хвиля профлиста ПК-44, ПК-57 або профнастилу ПК-75.
  • Висота хвилі – важливий фактор для визначення області використання матеріалу. Висока хвиля дає можливість перекривати прямоскатну покрівлю великої площі з малим кутом нахилу: навіть при перекритті в одну хвилю ймовірність підтікання мінімальна. Для окремих ділянок складних покрівель з кутом нахилу більше ніж 45 градусів можна використовувати не тільки ПК-20, але і С-20. Для спорудження огорож оптимальними є листи С-10 і С-18 з малою хвилею і великий корисною площею.
  • Капілярна канавка – може бути присутньою на профнастилі, призначеному для покрівлі. Це борозенка на крайніх хвилях листа, по якій випадково підтеклі опади будуть стікати з-під перекриття. Наявність капілярної канавки збільшує герметичність покрівлі, але головними чинниками залишаються вірно обрана висота хвилі, перекриття та кут нахилу покрівлі. Наявність маркується літерою «R». Саме тому ПК-57R і ПК-75R, не дивлячись на їх більш високу вартість, купують для покрівель з розрахунком на довгий термін служби.
  • Розміри листів. Якщо стіновий фасадний профнастил зазвичай випускається в секціях від 2,5 до 12 метрів, то варіація розмірів покрівельного листа набагато вище: лист ріжеться на частини довжиною від 0,5 до 12 метрів з кроком 0,5 метра. Короткі листи підходять для перекриттів дахів складної форми, аркових, напівкруглих, конусоподібних і т.п.
  • Довговічність. Якщо паркан можна фарбувати хоч раз в 5 років, то для покрівлі це проблематично: тому покрівельний профлист частіше має покриття пластизола або пурала, тоді як стіновий фасадний профнастил може бути покритий недорогим поліестером. У підсумку ПК з товщиною листа понад 0,5 мм, достатнім шаром цинку і покриттям з пурала або пластизола служить до 50 років і вище, тоді як звичайний термін служби стінового листа – 10 років, якщо він без полімерного покриття, і 15-20 – з полімером.

Як обрати профнастил для покрівлі?

Звертайте увагу на тип покрівлі (форму, площа скатів, кут їх нахилу), регіон проживання (з урахуванням характерної вітрового та снігового навантаження). Пам'ятайте про те, що ціна листа безпосередньо залежить від висоти хвилі, товщини металу і покриття, але від них же залежать робочі характеристики й довговічність листа. Економія на заміну покрівельного листа стінових повинна компенсуватися поліпшенням умов стікання опадів, кількістю перекриттів і почастішанням розташування обрешітки аж до суцільної.

Купити покрівельний і стіновий профнастил від виробника можна у нас: ознайомтеся з асортиментом в каталозі продукції «Стальсервіс».