ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
22 жовтня 2021

Чим покрити арочну покрівлю

chem pokryt arochnuyu krovlyu

Покрівля аркового типу – один із способів створення оригінального дизайну будівлі. Дах може бути суцільною вигнутою аркою або складною конструкцією, що включає прямосхилі та вигнуті елементи. Арочні покрівлі успішно використовуються як на житлових будинках, так і для спорудження альтанок, козирків, вуличних навісів для автомобіля, перекриття веранди або балкона, теплиць, ангарів на металевому каркасі. Напівкругла форма краща для критих спортивних майданчиків, басейнів, спортивних центрів великої площі.

По конструкції вигнуті покрівлі можуть відрізнятися більшим або меншим вигином, площею та типом основи: на дерев'яному, алюмінієвому, залізобетонному каркасі та безкаркасні, на самонесучому профнастилі.

Переваги арочної покрівлі

 • Висока естетика, незвичайна та нестандартна форма. Можливість уособлювати різні архітектурні стилі.
 • Через відсутність гострих кутів висока вітрова стійкість. Підходить для регіонів із шквальними вітрами.
 • Гарний стік опадів. Чим більший вигин арки, тим менше снігу затримується на поверхні покрівлі.
 • Збільшення внутрішнього об'єму житлової площі: можливість облаштування мансардної кімнати під дахом.

Які каркаси підходять для спорудження дахів?

 • Дерев'яний - бюджетна і досить міцна конструкція, що успішно використовується як для приватних будинків, так і для підсобних приміщень. Використовується для каркасів невеликої площі.
 • Метал – виконаний із профілю квадратного, прямокутного, рідше – круглого профілю. Масивний, потребує фундаменту. Підходить для покрівель великої площі: ангарів, спортивних майданчиків тощо. Як каркасні елементи використовують легкий алюміній (для малих конструкцій) і нержавіючу сталь (витримує велику вагу).
 • Залізобетон – застосовується для каркасів великих промислових будівель та спортивних центрів.
 • Безкаркасні покрівлі – використовуються при спорудженні козирків, альтанок та навісів малих площ. Мають в основі самонесучий гнутий профнастил.

Які матеріали підходять для перекриття покрівель?

Матеріал підбирається з урахуванням його здатності до згинання без зміни міцності, стійкість до корозії, ультрафіолету та механічної міцності. Оптимальні металеві профільовані листи з полімерним покриттям, що зберігають високу міцність, довговічність та підходять для спорудження покрівель практично будь-якої конструкції, у тому числі арочної та конусоподібної. Вибирають матеріали без хвилі або з мінімальною висотою: хвиля втрачає своє значення, але підвищує витрати на виготовлення листа, відповідно, його вартість.

Покрівельні листи для арочної покрівлі:

 • Профнастил. Полімерне покриття з обох боків забезпечує надійний захист від корозії. Профнастил з мінімальною висотою хвилі може бути вигнутий на невеликий кут по довжині, тоді як зазвичай гнутий матеріал по ширині: у цьому випадку висота хвилі не має значення. Висока здатність, що несе, і велика площа при малій вазі листа забезпечують економність перекриття.
 • Металочерепиця – з полімерним матовим або глянсовим покриттям показує високу антикорозійну стійкість. Хвилястий профіль виглядає естетично: металочерепицею часто перекривають елементи фасаду, що знаходяться на очах (навіси, козирки). Матеріал легкий та міцний.
 • Гладкий сталевий лист з полімерним покриттям – простіше у кріпленні, але не такий естетичний, як вигнутий профнастил або металочерепиця, і вимагає великого перекриття та особливого способу монтажу зі з'єднанням стиків для забезпечення герметичності покрівлі (фальцева покрівля).
 • Стільниковий полікарбонат – зберігає малу вагу та високий ступінь згинання, забезпечує світлопроникність 80-90%, що цінується при спорудженні критих спортивних майданчиків, басейнів та теплиць, а також навісів у дворі. Він же схильний до тріщин через падіння твердих предметів.

У нашому асортименті профнастил ПК/ПС20, МП-8 з малою висотою хвилі та металочерепиця «Monterrey Alice», оптимальні для арочних покрівель. Палітра кольорів та параметри матеріалу вказані на сайті. Також в асортименті каркасні металопрофілі, підпокрівельні плівки, тепло- та звукоізоляційні матеріали для спорудження вигнутого даху будь-якої складності.