ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
06 червня 2019

Чорний металопрокат в Україні види і особливості

Чорний металопрокат в Україні види і особливості

Чорним металопрокатом називають продукцію з чорних металів та їх сплавів (чавуну, сталі, марганцю та інших металів), пропущену через прокатний стан без термічної обробки. Саме на чорний металопрокат припадає 90% ринку української металургії: це універсальний продукт, затребуваний практично в будь-якій галузі промисловості.

До переваг металопрокату з чорних металів відносять довговічність продукції, високу стійкість до корозії і зносу, вогнетривкість. Матеріал добре піддається обробці: згинання, зварювання, а також переплавці і можливістю використовувати повторно. Природні запаси на території України роблять металургію пріоритетним напрямком промисловості.

На сучасному ринку представлені наступні види чорного металопрокату:

·         Листовий прокатхолоднокатаний і гарячекатаний лист або рулон. Холоднокатані листи можуть випускатися тільки гладкими, в той час як гарячекатані запропоновані, як гладкі, так і рельєфні. Міцні і пластичні листи знаходять своє застосування в машинобудуванні, виробництві побутової техніки, автомобіле-, судно- та літакобудуванні, і багатьох інших видах промисловості.

·         Сортовий прокат — з більш складною формою поперечного перерізу: гарячекатана смуга від 20х4 до 50х4 мм і довжиною до 9 метрів, шестигранники зі стороною від 17 до 41 мм, кола від 6,5 до 130 мм, квадрати від 10х10 до 16х16 мм. Продукція має високу міцність, універсальністю, і застосовується, в основному, в будівництві.

·         Фігурний прокат — вироби, в яких навантаження розподіляється під кутом або нахилом. Асортимент представлений двутаврами з висотою 100-300 мм і довжиною до 12 метрів, швелерами, куточками зі сталі розміром від 20х20 до 140х140 мм, арматурою діаметром від 8 до 25 мм і довжиною до 12 метрів, а також рейками. 

·         Трубопрокат: профільні, електрозварні труби для водо- і газопроводів. Призначення продукції - прокладка комунікацій під землею і всередині будівлі, будівництво, спорудження тимчасових ангарів і конструкцій, системи поливу і зрошення в сільському господарстві.

Вироблений в Україні чорний металопрокат використовується, як всередині країни, так і поставляється на

експорт: його частка становить понад 20% в загальному обсязі експортованої продукції. На жаль, в цьому році

Україна практично вибрала квоту товарів за зниженою мито, і експорт буде утруднений високими ввізними митами.