ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
13 вересня 2019

Чим відрізняється швелер від двотавру?

Чим відрізняється швелер від двотавру?

Швелер та двотавр - це опорні металеві балки, що використовуються при будівництві самих різних об'єктів. Також обидва види використовуються у виробництві технологічних ліній і важкої техніки. Проте, двутавр і швелер володіють різними фізичними характеристиками, відповідно, мають свої переважні області використання. Зупинимося на характеристиках кожного виду металопрокату докладніше.

Швелер являє собою металевий профіль, вигнутий методом холодної або гарячої гнучкі в формі літери «П». Полиці профілю заввишки 50-400 мм можуть бути прямими або розташовуватися під невеликим кутом назовні, що підвищує стійкість до вигину і несучу здатність балки. Швелер з додаванням алюмінію менш схильний до корозії, але і менш жорсткий. Підходить в якості підстави легких конструкцій з профлиста.

Двотавр — це зварений чи гарячекатаний «Н» -подібний профіль, що має рівно у 2 рази більше ребер жорсткості, ніж звичайний швелер. Завдяки своїй конструкції, двутавр має максимальну жорсткість при мінімально можливому для даного навантаження вазі, стійкий до скручування, згинання, і підходить для монтажу важких конструкцій. За конструкцією може варіювати по ширині, товщині, а також висотці полиць. Профіль з широкими полицями зручний для перфорування і монтажу заклепок, тоді як короткі товсті полки мають високу жорсткість.

Порівняння робочих характеристик

Міцність обох видів металопрокату безпосередньо залежить від наступних показників:

  • Зварений або гарячекатаний профілі: перший вид більш міцний, другий —  вимагає антикорозійної обробки й менш стійкий до згинання.
  • Тип сплаву: сталь з алюмінієм володіє підвищеною стійкістю до корозії, але більш м'яка, що знижує жорсткість профілю. Низьколегована сталь краща для відповідальних вузлів.
  • Товщина зрізу: чим товще профіль, тим більше він витримує навантаження, але і тим вище вага профілю, отже, і всієї конструкції. Також однакова товщина полиць і підстави забезпечує жорсткість у всіх напрямках навантаження. При виборі того чи іншого типу профілю важливо врахувати граничне навантаження на стіни будівлі.
  • Положення полиць: паралельно або під кутом. Другий вид підсилює жорсткість балки.
  • Єдина або складова конструкція: один двутавр при однакових інших параметрах більш міцний, ніж два зварних підстав швелера в форму «Н».

Який профіль вибрати?

Для відповідальних вузлів, підстав бетонних конструкцій і багатоповерхових будівель перевага віддається двотаврові: він при рівних інших параметрах витримує велике навантаження, зусилля скручування і згинання. Два зварних між собою двотавра  застосовуються для важких будівель. Основна сфера застосування — прогони, лаги, несучі елементи, каркаси, кроквяні балки будівель і споруд.

Легкі споруди з малої граничним навантаженням на стіни і міжповерхові перекриття можуть використовувати швелера в якості основи. Також швелер популярний в якості основи для покрівлі з дахом з металочерепиці. Також для довгих прольотів, але легких і середніх конструкцій використовують швелера, зварні в єдину балку у вигляді прямокутника.

У нашому асортименті — двутаври, швелери, кутники й інші види будівельних профілів з широким діапазоном робочих характеристик.