ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
31 жовтня 2019

Багаторівнева стеля з гіпсокартону

Багаторівнева стеля з гіпсокартону

Сучасні інтер'єри яскраві й стильні: все частіше можна побачити технічно складні рішення, які просто вражають. Одним з таких рішень стає багаторівнева стеля.

Що собою являє багаторівнева стеля?

Багаторівнева стеля — це навісна конструкція з металевим каркасом, що має два і більше рівнів. Вона завжди має твердий каркас, а самі панелі стелі, в залежності від задумки авторів, можуть складатися з гіпсокартонних листів (ГКЛ) і їх вологостійких і вогнестійких різновидів, а також бути комбіновані з натяжними ПВХ-стелями. Комбінації можуть бути самими різними: конструкція визначається фантазією дизайнера і кваліфікацією майстра. Гіпсокартон може розташовуватися по периметру стелі або фігурою неправильної форми в кутку або по центру стелі, а полотно натяжної стелі натягується в решті частини стельової конструкції, надійно приховуючи будь-які присутні недоліки поверхні стелі та проводку. Найскладніші моменти — стикування рівнів і монтування електропроводки та освітлювальних приладів.

Металевий профіль — каркас для багатоярусної стелі

Основою для багаторівневих складних конструкцій є ті ж самі металеві профілі, які застосовуються для формування гіпсокартонних стін і фальшкоробів. Натяжне полотно монтується на спеціальні профілі, які кріпляться до вертикальних поверхень.

Незалежно від обраної конструкції, для кріплення гіпсокартонних частин конструкції використовуються наступні види профілів для ГКЛ:

  • Стельовий направляючий стартовий (або П-подібний) профіль - UD-27 або UW-27. Іноді такий профіль маркується як ПН — профіль направляючий. Використовуються довгі планки по 3-4 метра. Якщо гіпсокартонна частина багатоярусного потоку невелика, то профіль легко нарізати.
  • Профіль носійний CD або CW (може маркуватися як ПП). При цьому, профілі типу СD монтуються разом з профілем UD, а СW, відповідно, кріпиться до UW. Як правило, для монтажу стельових конструкцій використають профілі CD-60, як найбільш відповідний.
  • Профілі типів CD або CW для спорудження перемичок, якщо вони передбачені конструкцією.
  • Кутовий профіль, що дозволяє красиво обробити стики рівнів. При цьому може знадобитися вигин кутового профілю згідно з вигином гіпсокартонної частини багаторівневої конструкції.
  • Підвіси або «краби» для профілів.

Для монтажу конструкції й з'єднання деталей між собою використовують дюбеля або дюбель-цвяхи, а також саморізи (дрібні та великі, 25-75 мм).

Для отримання задуманого результату важливо знати кілька моментів:

  • Приділіть увагу ретельного опрацювання проекту стельової конструкції: проект знадобитися для точного визначення розмірів профілів для ГКЛ.
  • Вирівнювання стелі перед монтажними роботами не потрібно: багатоярусна стеля приховає всі дефекти. А ось вирівнювання стін обов'язково.
  • Профілі для натяжного полотна важливо зміцнювати до міцного стелі, а не гіпсокартонного короба: гіпсокартон не витримає навантаження натягу полотна до заданого рівня.

Залежно від передбачуваного навантаження на конструкцію (вага освітлювального приладу, часткове кріплення натяжного полотна, велика площа стелі) конструкція каркаса обов'язково посилюється перемичками з кроком 40 см.

Всі види оцинкованого металевих гіпсокартонних профілів для монтажу багатоярусної стелі зі складними освітлювальними системами — в нашому асортименті.